Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

994 odpowiedzi na ten temat

#921 Share ArkadiuszQryski

ArkadiuszQryski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 12:04

Może takich różnic nie ma że spala 2x mniej ale opierając się na własnych doświadczeniach z C360 i MF255 oraz to co widziałem u kumpla w 5211 to nie można mówić że MF spala podobnie bo jest to bzdurą. Oczywiście w pługu na ha spali więcej niż 5211 ale czy ktoś tu mówi o orce? Piszemy o ciągniku pomocniczym do maszyn typu: rozsiewacz, opryskiwacz, itp. Wy sobie piszcie co chcecie a ja po to zmieniłem na perkinsy aby mniej paliwa ubywało.

Dobrze to napisałeś i na podstawie faktów i własnych spostrzeżeń co ważne, myślę że zgodnie ze stanem faktycznym porównałeś c360 i MF255 że C360 więcej pali ale o ile pamiętam na jednej ze stron użytkownik zarówno c360 jak i zetora 5211 wypowiedział się jasno że zetor 5211 pali niewiele więcej niż c330 a  7211 spali mniej w tej samej robocie niż C360 moim zdaniem tak jest. Co do Twojej wypowiedzi a kto powiedział że Ciągnik pomocniczy musi pracować z maszynami do C330? opryskiwacz 400l to i mój Władek sobie z nim radzi spali z pewnością mniej niż MF255 jeśli tak samo z rozsiewaczem nawozu, ale na naszym rynku obecnie zarówno rozsiewacze jak i opryskiwacze są dostępne w większych opcjach, mam sąsiada co ma opryskiwacz bardzki 600l i ciąga MF255 z turm i jak szybciej jedzie to mu przód znosi myślę że z ekonomicznego punktu widzenia nikt nie zaprzeczy że lepiej coś zrobić szybciej większym stabilniejszym ciągnikiem niż męczyć mały traktor bo w końcu coś pierd... ;) czas to pieniądz.

Ale uważam że Twoja wypowiedz jest jak najbardziej obiektywna z pewnością MF255 przy bardzo lekkich pracach spali z litr mniej na godzinę niż przy podobnej pracy 5211 ale czy w przeliczeniu na czas pracy na 1ha to wyjdzie na korzyść dla MF jeśli zetora z agregatujemy z czymś co jest przewidziane do jego możliwości nawet jeśli to głupi opryskiwacz czy rozsiewacz Jestem Ciekaw co myślcie o mojej teorii tylko proszę o argumenty tak jak kolega akmaly ze spalaniem MF255 i C360 i na swoim przykładzie w ciężkich i lekkich pracach ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p Dzisiaj, 00:27
  •  

#922 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 15:26

A gdzie napisałem że maszyny do MF255 od C330? Założę się że Twój T25 będzie miał problem z opryskiwaczem 400l - kwestia tylko terenu i gleby. Kiedyś chciałem kupić Zetora 6211 ale pojechałem do gościa i miał już tylko 5211 i 7211 - jego zdanie było takie że 5211 to dzisiaj mi sprzeda i nie chce o nim słyszeć bo potrafi spalić tyle co 7211 - ale podkreślam to jego zdanie. Nie wierzę w spalanie porównywalne do C330 no chyba że w przeliczeniu na ha zaoranego ale jeszcze raz piszę że rozmowa tyczy się ciągnika pomocniczego. Co do prac 5211 i MF255 to jako pomocniczy będziesz stosował takie same maszyny ponieważ zetor ma słaby podnośnik i brakuje mu mocy więc nic więcej do niego nie podczepisz. Opryskiwacz 600 l da redę jeden i drugi i w obu przypadkach nie będzie z mi tak lekko. Władek też był kiedyś i szybko został zmieniony na 60-tkę bo nawet z 2 pługami UG miał problem ( ale wtedy robione było wszystko jednym ciągnikiem). Mało pali to Farmot 250D - taki wynalazek, kiedyś był jak warzywa były sadzone to nawet kilka razy zapowietrzył się bo służył głównie do transportu a bak paliwa starczał na długo tylko że w polu to była męka. Każdy ciągnik swoje spali, Perkins będzie oszczędniejszy bo ma inną pompę i jest dokładniej wykonany niż stare silniki Ursusa i Zetora. 

#923 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 15:28

Dla mnie wyznacznikiem jest spalanie na daną jednostkę. Przeliczasz wielkości, których nie da się porównać. Może zetor zrobi więcej w godzinę, ale tez więcej spali w tym czasie. Ja przeliczam ilość paliwa potrzebnego na zaoranie 1ha. I tu atutem jest tylko czas pracy - zetor zrobi to szybciej, za to drożej. Nie wiem, czy przy 15ha 10 czy 15 minut orki na 1ha więcej zrobi ci aż tak wielką różnicę, aby za nią dopłacać. Idąc twoim tokiem rozumowania, najlepiej kupć ciągnik ze 150KM, bo tym się zrobi w polu jesczcze szybciej.

W mojej okolicy puka sobie jeszcze sporo MF-ów i 3p i kazdy sobie chwali. 6-7 tys MTH jest normą przy uczciwym traktowaniu ciągnika. 3p, który posiadam dawno juz przekroczył 12 tys MTH i dalej sobie pyka w lekkich pracach, bo do orki i agregatu mam MTZ-ta. Żaden ciągnik nie pochodzi długo, jak się o niego nie zadba.

Ciągnikiem wymierającym jest u mnie właśnie zetor. Trzymają jeszcze tylko ci, co kupili nowe maszyny dawno temu. Z nowych w okolicy są 2 sztuki, od handlarzy starsze i malowane - też ze 2.  Sporo jest nowych ciągników, głównie z silnikami perkinsa i iveco. Ze starszych , kupowanych jako używane głównie MF, Renault, NH. 

Nie twierdzę, że 5211 to zły ciągnik. Robiłem takim w polu i jest cicho i wygodnie, ale sam właściciel stwierdził, że to smok, mimo, że ciągnik jest u pierwszego właściciela i zadbany. W dodatku po 25 latach eksploatacji coraz częściej stoi na kanale z powodu  awarii. Podnośnik , skrzynia, remont silnika. A części nie są tanie, a tanie są marnej jakości.

#924 Share PanPawel

PanPawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 16:46

Magą być 2 takie same ciągniki a nie oznacza to że palą tyle samo i niestety tak to wygląda jedni mówią ze im mało palą drudzy ze palą jak smoki. Ja kupiłem na wiosne zetora 6911 i miałem do tej pory c355 to powiem tak jest niebo a ziemia miedzy tymi ciagnikami jeśli chodzi o komfort i spalanie i to nie prawda ze zetor nie potrafi zaoszczedzić w lżejszych pracach bo tak nie jest przynajmniej w moim. Nie wiem jak to sie dzieje nie potrafię tego wyjaśnic ale tak jest sami z ojcem się temu dziwiliśmy bo zetory podobno takie smoki miały byc. C355 potrafiła mi wypić na cały dzień orki i to cięzkiej orki pod góre pochyło i dobra borowina cały zbiornik a zetor na tym samym polu spalił mi do 10l mniej. Także nigdy w tym temacie nie będzie zgodny ktory to wiecej pali bo każdemu bedzie palił inaczej i jak dla mnie nie ma co sie sprzeczać.

#925 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 17:37

Oj tam , oj tam ,i po co te kłótnie , przecież każdy wie że ZETOR jest najlepszy , tylko niektórzy nie mogą się z tym pogodzić . ;)

ZETOR TEAM

#926 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 18:23

No to oczywista oczywistość ale z racji tego że ze mnie prosty człowiek to niegodny jestem używać tej szlachetnej marki:) A co do postu że 6911 spalił w orce mniej to w powyższych postach już wypisywałem że spali mniej w pracach typu orka bo ma lepszy uciąg jak C355 czy C360. Ale w lekkich nie wiele zaoszczędzi.

#927 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 18:47

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p Pomijając już to że 6911 ma więcej mocy od ursusa 355 i to też w tej orce było na jego korzyść. Silnik nie był męczony na limicie możliwości i dlatego spalił mniej:)

#928 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 18:55

Sąsiad zmienił 3p na 5211, 3p w dużo gorszym stanie silnik miało, przy dojazdach na pole 10km z opryskiwaczem 400l zetor pali mu 2 razy tyle co 3p, pola ma strasznie rozsiane i praktycznie 25% pracy to czasochłonne dojazdy  w orce twierdzi że nie jest już tak źle ale w tym samym pługu tak samo stęka co 3p . Ciągnik nie najgorszy ale absolutnie nie wart tych pieniędzy, wolał bym 3512 a najlepiej jakiegoś niezjechanego masseya 

#929 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1382 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 19:10

To po co sąsiad tak się męczy ? Niech sprzeda Zetora i kupi dwa 3p  . Paliwa które spali mu zetor wystarczy dla dwóch :D

ZETOR TEAM

#930 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 19:44

A po co mu dwa, stary kawaler i na stare lata trochę komfortu w końcu chciał zasmakować 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share ArkadiuszQryski

ArkadiuszQryski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 20:02

Zetorki12 dobrze mówi idąc co niektórych tropem to nawet na 2 3p i jednego MFa ;) a Władek spali więcej na ha niż MF255 bo czyjś dziadek miał kiedyś Władka i go sprzedano bo nie oszczędny hipokryzja co niektórych nie zna granic ;) jak sie wjedzie w błoto z opryskiwaczem to i nawet 914 sobie nie poradzi przestańcie pisać takie głupoty bo widzę że jesteście uprzedzeni do innych ciągników tylko dla tego że ich obecnie nie macie ;) mój T25 zrobi tą sama robotę co zetor i co MF255 spalanie porównywalne w przeliczeniu na ha we wszystkich wyjdzie ale z grabiarka nie pierdzielcie że MF spali mniej niz zetor i niż Władek bo mi się śmiać chce, Każdy ciągnik w lekkiej pracy zachowuje sie inaczej ale to że jeden 47KM spali dwa razy mniej przy lekkiej robocie niż drugi 45KM a ciągnik 30KM spala Tyle samo w lekkich pracach co 31KM to bzdura Ja z doświadczenia mogę sie pochwalić że moim Władkiem wychodzi 2-2,4l/h orki Pługiem unia Grudziądz 2x35 na pełnym kapciu głęboko na dwójce gdzie na 4-5lasie zależny na jakiej glebie i orka zajmuje jakieś 4godziny jeden hektar a wasze oszczędne MF255 ile palą na 1 ha orki tylko mi nie pierdzielić że mniej niż 10l bo nie uwierzę z dwójkami na pewno więcej a z trójkami za bardzo się ślizgają żeby spalić średnio mniej niż Władek ale i tak wszyscy wiedzą że zetor najlepszy Tylko wstyd wam przyznać bo go nie macie ;) ja tam się nie wstydzę mój Władek zrobi to samo co wasze sprzęty ale w mniejszym komforcie z opryskiwaczem 400l tez daje spoko rade a jak wy sie pchacie w błoto do oprysków to nie hejtujcie innych że czyjś ciągnik czegoś nie da rady zrobić. Co niektórzy mają ten problem że nie umieją czytać ze zrozumieniem i stąd wasze teorie a wyraźnie jak byk przeliczyłem spalanie w kg na godzinę na dane traktory podczas pracy pod obciążeniem maks i nie wierzę w coś takiego że na maksymalnym obciążeniu silnika coś pali tyle samo praktycznie a jak ma lekko jeden i drugi to coś pali 2 razy mniej niż etn drugi tej samej mocy :) co do opinii o Tych MF255 z trwałością to tylko te na oryginalnych angielskich częściach z początku produkcji wychodzą po 8tys MTG znajdźcie mi kogoś kto chce sprzedać ciągnik MF255 na orginale bez remontu? prędzej sie kupi zetora w nominale poniżej 3tys MTG niż mf który nie był robiony pod Tym kontem też trzeba brać to pod uwagę bo tu się wypowiadamy który ciągnik kupić Zetory i MF255 codzą w tych samych pieniądzach więc biorąc pod uwagę komfort to chyba wiadomo co lepsze ;) poza tym do zetora dostaniemy oryginalne części i będzie jak nowy po remoncie natomiast MF nie wychodzi kolejnych 8tys MTG co do udżwigu co się kolega wypowiadał że podnośnik zetora jest słabszy niż w MF to nie wiem nie mam ale jedno wiem że obaj podniosą 4x35 UG ale który je pociągnie ;)? po co super mocny podnośnik skoro cała reszta jest delikatna? Jak bym miał do wyboru komfort i oszczędność to bym wybrał komfort więc zetor jak bym wybierał trwałość to na pewno nie kupił bym MF przeznaczonego na polski rynek mój sąsiad ma Masseya 164 i wychodził już 12tys MTG w nominale nic w nim nie robi z czego 4 tys u niego takie przesadne chwalenie swoich ciągników to istna paranoja  więc podajmy argumenty ale jak nie mamy do czynienia na własnej skórze to nie mówmy że zetor to smok skoro nawet co niektórzy z tak piszących nawet w nim nie siedzieli ;)

#932 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 20:31

gówno prawda nie opowiadaj takich bzdur ze t 25 pali tyle samo co mf 255 .porownywalne ursus c 330 pali ok 241g/kwh a mf 255 228g/kwh .fergusony sa bardzo ekonomiczne i co do tego nie ma gadki.zetor z tego wyboru najlepszy ze wzgledu na komfort w kabinie :)

#933 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 02 grudzień 2014 - 20:42

Ale co do trwałosci silnika zetora też chyba niema wątpliwości

Szef wszystkich szefów  ;)

#934 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 20:58

pełna zgoda . zetor moim zdaniem jest dopracowany od a do z . w silnikach 3p draznia mnie cienkie szpilki ktore sie przeciagaja dosc czesto przy dokrecaniu i otwory blisko cylindrow to jest nie przemyslane.

#935 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 21:08

2 moich dziadków miało ursusy c-360 3p. Pierwszy był z 1983 roku na angielskich częściach, to nie powiem chodził jak burza, ale 8400 mtg miał i był po 2 remontach silnika, mimo że był zadbany i wszystko wymieniane na czas. Drugi rok 1986, muł, trochę mniej zadbany remont silnika po 4000 mtg, obecnie  ma 5 tysięcy i chodzi. Więc w  te opowieści o 12 tysiącach motogodzin ciężko mi uwierzyć.

#936 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 21:13

juz ci mowie moj kumpel z roboty posiada mf 255 ma 4 tys teraz ale zegar sie obrocil czyli ma ok 14 tys mtg .tylko silnik robiony 3 lata temu i tur zalozony ciagnik smiga az milo skrzynia pompa oryginal

#937 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 783 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 21:33

Ok, ja nie mówię że kłamieciepo prostu mnie to dziwi, w mojej okolicy każdy c360 3p po 5 tysiącach motogodzin kopcił jak parowóz( a znam  bardzo dobrze około 6-7 sztuk tego typu ciągników)? Czy te ciągniki były tak fatalnie składane przez Polaków, że ferguson daje radę a 3p ledwo zipie?

#938 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 21:36

Kolego ArkadiuszQryski ile ty masz lat że takie bajki opowiadasz? Mam MF255 z 87r i w tej chwili ma ponad 8 tyś mtg bez remontu ( silnik, skrzynia i tylny most nie dotykane) i mam nadzieję że jeszcze trochę posłuży. Miałem kiedyś T25 i tu nie ma co porównywać bo to dużo słabszy ciągnik choć jak ktoś ma z lat 80-tych to były bardzo dobrej jakości. Napisałem CI wyżej że aby porównać spalanie i moc należałoby znać wykresy owych parametrów ponieważ ile % czasu pracujesz z tą mocą? Z reguły takie ciągniki służą jako pomocnicze i pracują na zdecydowanie mniejszym zapotrzebowaniu a ty cały czas o tej orce - kup 130KM ciągnik i zapnij mu pług 2m to zobaczysz czy ten władek tak mało pali. Co do trwałości to w okolicy jest przynajmniej 10 MF255 z końca lat 80 i początku 90 które mają podobne przebiegi i jeszcze nie miały remontów silnika ( w jednym była skrzynia ale od nowości pracował z kosiarką i dopiero przy ok 8 tyś mth. miał remont skrzyni).  Silnik zetora też taki dopracowany? To dlaczego nie pociągnie tyle co stary JD ( np z 14 tyś ). Ja nie twierdzę że Perkins jest najlepszy, jest cała masa ciągników które mają dużo mniejsze spalanie przy porównywalnej mocy niż przestarzałe i niedopracowane silniki ursusa czy zetora. Władymirec ma silnik zerżnięty z DF a raczej KHD i jak jeszcze używali dobrych materiałów to był praktycznie nie do zajechania. Kwestia komfortu w zetorze - dla pasażera to może i tak ale kto pracował nowszym ciągnikiem wie że w zetorze to g... nie komfort i isć tym tokiem rozumowania to coś nie tak. Z tych ciągników które tutaj się porównuje to ja bym krótko napisał: MF255 jako pomocniczy przy drugim ciągniku, a 5211 jak mamy tylko jeden w innym przypadku nie widzę sensu. 

A co słabej jakości napraw to nie wina części a domorosłych mechaników którym niejednokrotnie brakuje wiedzy. Zestawy naprawcze do MF można kupić angielskie i wcale nie musi być lepszy niż oryginał z ursusa.

Edytowany przez akmaly, 02 grudzień 2014 - 21:44.

#939 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 21:54

Ogólnie to od dzieciństwa raziła mnie czechosłowacka myśl techniczna - jawa 50 paliła więcej od wsk 125  ;) do dziś się głowię jak to możliwe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 02 grudzień 2014 - 22:52

A ja jeżdziłem wszystkimi wymienionymi i jeszcze 3512 i 7712 i jak dla mnie najlepiej jeżdziło się C-360 3P.Nie wiem czemu ale polubiłem ten ciągnik.Zetor 7712 najsilniejszy , ale jakoś 3P mnie urzekło.

Dodaj odpowiedź