mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

radek199321    11

to zależy w czym ciągnik będzie chodził, ja sam mam c360 i mf255 i jest tak że mf jest bardzo dobry do rozsiewacza nawozów, opryskiwacz (wąskie koła, bardzo dobry skręt i małe gabaryty), do grabarki, do kosiarki a c360 już do tego nie jest najlepszy bo żeby podnośnik działał musi chodzić wałek a to jest bardzo niedobre ale za to do rozrzutnika jest lepszy bo sztywniejszy czy do belarki, wszystko zależy od tego w czym będzie chodził i z jakimi maszynami


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

może troche nie na temat ale ja bym polecał MTZ 82 pieniądze podobne a moc dużo większa mam dwa i wiem że silnik to ma praktycznie nie do zdarcia i przede wszystkim przedni napęd co bardzo pomaga w niejednej sytuacji i spalanie w granicach c360 i mam też c360-3p juz sporo ponad 10 lat i też bardzo polecam fajny zwinny traktor który mało pali do lekkiej pracy w sam raz choć i w cięższej sie sprawdzi wiem bo kiedyś był to mój główny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk09091995    128

jak do lekkich prac no to mf 255 oszczedny silnik i w miare dopracowana konstrukcja :)

Edytowano przez patryk09091995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

taki za 15 to nie w dobrym stanie ... zawsze przy takim coś do wymiany

W każdym używanym coś się znajdzie do wymiany .

A za 15 tys to spokojnie można kupić c360 w dobrym stanie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-007    0

C360 spokojnie można kupić do 20 tysięcy i to w dobrym stanie. wystarczy poszukać.

 

Poniżej dwie C360 poniżej 20 tysięcy. Na pierwszy rzut oka w dobrym stanie.

godne.uwagi.ursus.c.360.2szt.z.papierami.6.rev003.jpg

dscn2128.jpg

post-60239-0-09643400-1355905250_thumb.jpg

post-60239-0-42213100-1355905285_thumb.jpg

post-60239-0-09643400-1355905250_thumb.jpg

post-60239-0-42213100-1355905285_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W każdym używanym coś się znajdzie do wymiany .

A za 15 tys to spokojnie można kupić c360 w dobrym stanie

Tutaj jak z samochodami nie ma reguły, możesz trafić za 12 tys ciągnik w dobrym stanie bo ktos miał nóż na gardle i musiał sprzedać a innym razem ktos się ogłosi że super stan i w ogóle a tylko ładnie odmalowany i umyty złom za kosmiczne pieniądze, najlepsze zawsze będzie to co w oryginale, a na oryginalnosc c360 z wymienionych w temacie ciągników nie ma szans, bo jesli nawet z małym przebiegiem niewypracowana to z końcówki produkcji wszytskie c360 to totalna brukiew i rzemiosło, starsze egzęplarze wysłużone, lub remontowane na częsciach które są totalnym badziewiem, także kto ma c360 i dużo ha lub nawet jako pomocniczy używa c 360 do paszowozu to zgodnie każdy twierdzi że każdą srubkę już odkręcał i z zamkniętymi oczami ten ciągnik porozkłada i poskłada, w przypadku zetora i mf-a jakosć była lepsza, i częsci do mf-a są dobrej jakosc, fakt kosztują drogo w porównaniu do częsci do c360 ale to i tak tanio jak barszcz w porównaniu do cen częsci do nowych zachodnich ciągników, mf czy to polski czy oryginalny sprowadzany to zachodnia jakosc z tanimi i dostepnymi częsciami, ale walory użytkowe wszystkich ciągników są na tym samym poziomie, dlatego jeszcze raz polecam jakiegos mf-a ale z serii 4 cyl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

masz racje że może się trafić ale popatrz na allegro te po ponad 12 tyś każdy po remoncie każdy ma dobry silnik a jak rozbierzesz to ruina ze znajomym byłem kupować bizona i bizon z 20 ha w orginale silnik nawet nie ruszany a jak kupił to w żniwa swoim nie żniwował bo zawsze coś tak samo z ciągnikami nikt po remoncie nie sprzedaje za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

rolniku360 głupoty gadasz... Zależy na kogo trafisz.... A przede wszystkim na co... Ja wolę żeby był ciągnik w kiepskim stanie blacharskim czyli nie malowany niż jakby miał mi się popsuć zaraz po wyjechaniu w pole... Przynajmniej widać jak ciągnik był użytkowany ... Dzisiaj kupiłem C-362 za 9 tysi ... mróz 6 stopni a ona od sztycha zapaliła ... że trochę ulana? Bardzo dobrze... Że do polakierowania jeszcze lepiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak

zetor to ciągnik komfortowy i dużo palący do samej prasy nie opłaca ci się go kupować bo nie wyrobisz na paliwo,

ursus c 360 w nim niema wogule komfortu i do tego sporo spali ,

ursus c 360 3p w nim tez niema komfortu ale mniej spala od 60tki i zetora,

mf 255 jest oszczędny i mało

 

Jeżeli potrzebujesz ciągnika do samej prasy to ja radze ci wybrać mf 255 albo 3p , nie są drogie w utrzymaniu . Sam mam 3p i wiem że w prasie się dobrze sprawuje . :rolleyes: radze wybierać między 3p a mf 255 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePrz3mo    2
Napisano (edytowany)

Mój wuje ma c-360 i c-3603p i chwaili sobie 3p bo mówi ze miej pali od c-360.

Edytowano przez ThePrz3mo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

c360 3p na pewno będzie mniej palił niż c360 bo jest silnik perkinsa ale za to c360 jest lepsza do cięższych prac ponieważ ten jeden cylinder więcej dużo daje i przez to się trochę przydusi ale sobie zwiększy dawkę paliwa i dalej idzie przy czym 3p już by się zadusił i zgasł


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Odnowię troszkę temat ... Jako że stałem się posiadaczem C-362 powiem szczerze że jak ją szybko kupiłem tak ją szybko sprzedam!!! Nigdy więcej czegoś co nie ma niezależnej pompy!!! No za przeproszeniem nerwicy idzie dostać... po przesiadce z Zetora 7211 to jakaś masakra... Ok komfort pracy jest nawet niezły w porównaniu do C-360 nic nie wyje, biegi chodzą palcem, podłoga, wspomaganie ale za tą pompę to powinni kogoś powiesić na gałęzi człowiek chce coś podnieść zaraz trzeba wałek włączać ... no co za paranoja ... W ciągu roku myślę że się ją odmaluje i opchnie a w zamian kupi coś normalniejszego mianowicie Zetora 5211 czy nawet ostatecznie 5011 i tak ma służyć jako ciągnik pomocniczy tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ale co masz za problem.Tyle ludzi użytkuję c 360 i 3p i jakoś nikt na podnośnik nie narzeka że wałek musi włączyć.Ja za nim kupiłem c 360 miałem t 25 i też się z tego nabijałem a jakoś od 11 lat mi to nie przeszkadza.trochę przyzwyczajenia i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

balcerek1 może Ciebie to nie denerwuje a mnie i to bardzo ... Po jakiego grzyba mam np. włączać zgrabiarkę, kosiarkę itp... Skoro można by było podnieść to bez tego załączania wałka?? Ja sobie pracy np. z przetrząsarką złożoną nie wyobrażam tym ciągnikiem ... Chyba że za każdym razem jak złożoną będę chciał podnieść będę biegał i odczepiał wałek bo innego wyjścia nie widzę ... Dlatego zamiast C-362 będzie stał Zetor 5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Da radę podnieść bez włączonego wałka, tylko trzeba trochę pomyśleć i poczytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jak da radę podnieść?? Bo ja nie mam pojęcia... No i oczywiście nie mówie tutaj o biegach pośrednich czyli lewa wajcha max do tyłu prawa na środek 4 lub 5 ... W czasie jazdy tego nie zrobisz kiedy delikatnie ciągnik opuszcza...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zrobisz wystaryczy że lewa jest dalej na max do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

właśnie przetestowałem to co powiedziałeś i jakoś pompa nie śmiga .... Za każdym razem trzeba albo poprzez wałek załączyć pompe ale poprzez biegi niezależne przez które pompa i tak nie działa ... Więc wytłumacz mi jak włączyć podnośnik bez załączania wałka ?? Śmiało mogę powiedzieć że w C-330 było to znacznie lepiej zrobione...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

to c362 nie ma niezależnej pompy ? W ogłoszeniach widze że podnośnik działa bez włączonego WOM... Nawet kiedyś oglądałem taką i miała osobną pompe hydrauliki. A co do tego sposobu na podnoszenie podnośnika bez włączonego WOM to też bym sie chętnie dowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

rafal4610 niektóre miały niektóre właśnie nie ... moja albo miała i ktoś ją zdemontował bo się zużyła albo fabrycznie nie miała ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john2130pl    0

ja miałem c355m,a mf255 mam nadal i jeżeli chodzi o zwinność,spalanie,bezawaryjność i komfort pracy to bardziej polecam MF-a 255 .C 360 częściej się psuje,ma większy łuk zawrotu ,przy pracy w polu nie ma w niej zbyt wielkiego komfortu i więcej pali ale wiadomo że ma parę koni więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek56    4

Witam ktory z traktorow wymienionych w temacie bedzie nalepszym wyborem do opryskiwacza 600L i rozsiewacza 600L ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każdy z wymienionych pod warunkiem że nie będziesz ich napełniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek56    4

Dlaczego tak mowisz?? Uwazasz ze zaden z wymienionych traktorow nie da sobie rady z opryskiwaczem 600L albo rozsiewaczem tej samej pojemnosci??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj