mantas

C-360 czy MF 255 czy Zetor 5211 czy C-360 3p

Polecane posty

mantas    0

W moich poszukiwaniach znalazłem 4 ciągniki do 60KM -dodam ciekawych ciągników

są to (oczywiście mówie o ciągnikach do 30tys zł) :

ZETOR 5211 (47KM lub 51KM) kosztuje ok. 27 tys. zł

C-360 (52KM) kosztuje około 15 tys, zł

MF 255 (47KM) kosztuje ok. 25 tys.

C- 360 3p 20tys zł - 20 tys zł.

 

Poszukuje ciągnika do prac lekkich tak jak prasa kostkująca, kosiarka rotacyjna, przyczepa. Na ten ciągnik będe mógł wydać max 30tys zł. który z powyższych byście wybrali i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

jest dużo tematów porównujących te wszystkie ciągniki ;] ale ja bym brał zetora

ma lepszy komfort od wymienionych ciągników,mniej spali od C-360 od MF255 pewnie nie.

Ale MF ma lepsze obryty wałka co to presy jest potrzebne ;]

 

Jak ja bym miał wybierać to jak już Zetora albo MF

 

A na ilu ha ma pracować?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja bym wybral c360 mam c360 i bardzo dobry traktor niepali wiele i z pługiem dobrze sobie radzi zwrotna jest i latwo o czesci

mam tez c360 3p on jest bardziej oszczedny od c360 ale za delikatny choc u mnie robi na 45 ha i robiprzy prasie plugu itp

ale i tak wole c360


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W czym delikatny że silnik delikatny jak by c360 miała zrobić to co mf w prasie to zaraz zagotuje sie albo wypluje uszczelkę spod głowicy, może tylko do pługa w ekstremalnej orce lepsza c360 ale w maszynach napędzanych wom to c360 wymieka, wiem bo kumpel miał mf 255 i c360 i c360 pomomoże mocniesza nie ma startu do mf 255 a o spalaniu już nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227
w moich poszukiwaniach

znalazłem 4ciągniki do 60KM dodam ciekawych ciągników

są to :, oczywiście mówie o ciągnikach do 30tys zł :

ZETOR 5211 (47KM lub 51KM) kosztuje ok. 27 tys. zł

C-360 (52KM) kosztuje około 15 tys, zł

MF 255 (47KM) kosztuje ok. 25 tys.

C- 360 3p 20tys zł - 20 tys zł.

 

Poszukuje ciągnika do prac lekkich tak jak prasa kostkująca, kosiarka rotacyjna, przyczepa. Na ten ciągnik będe mógł wydać max 30tys zł. który z powyższych byście wybrali i dlaczego?

 

Powiem tak do prasy kostkującej to MF255,do kosiarki też a do przyczepy to zetor...No ale Mf wypada lepiej bo 5211 nadaje sie bardziej jako główny....Do takich prac zdecydowanie MF ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Ja też polecam MF 255 posiadam takiego właśnie do takich prac jak kosiarka, prasa opryskiwacz itp.

I musze przyznać że pali bardzo mało

więc polecam i to bardzo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam mf 255 i c 360 i nie powiedział bym, że 360 nie ma startu...W prasie chodzi bez problemów, w polu np z kultywatorem 16 łap c 360 idzie normalnie a massey z nim nie ruszy bo sie zagrzebie :angry: Do tego w 360 tak mocno nie trzęsie na nierównościach. Ogólnie nigdy nie było problemów z przegrzewaniem w c 360, może jak się ma zakamienioną chłodnicę to się grzeje, ale to nie wina ciągnika. A co do uszczelek to większy problem jest w mf, mój już kilka wywalił. Rozmawiałem z mechanikiem to mówił, że jest to słaby punkt mfa i radził, żeby przy remoncie planować blok bo lubi wywalić uszczelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja mam mf 255 i c 360 i nie powiedział bym, że 360 nie ma startu...W prasie chodzi bez problemów, w polu np z kultywatorem 16 łap c 360 idzie normalnie a massey z nim nie ruszy bo sie zagrzebie :angry: Do tego w 360 tak mocno nie trzęsie na nierównościach. Ogólnie nigdy nie było problemów z przegrzewaniem w c 360, może jak się ma zakamienioną chłodnicę to się grzeje, ale to nie wina ciągnika. A co do uszczelek to większy problem jest w mf, mój już kilka wywalił. Rozmawiałem z mechanikiem to mówił, że jest to słaby punkt mfa i radził, żeby przy remoncie planować blok bo lubi wywalić uszczelkę.

To ciekawe bo mi nigdy uszczelki nie wywaliło a tak katuje tego mf że aż znajomi żałują ten ciągnik a ja nic sobie z tego nie robie, sąsiada c360 co roku uszczelke wypulwa, najmuje prase to wiem że mf 255 z belarką lepie chodzi jak c360 złaszcza na bagnach gdzie jest grząsko, napisalem przecież że c360 lepszy do orki więc się odczepcie że nie lubie c360 ale dla mnie to ciągnik z innej epoki i nieumywa się do mf w żaden sposób, od taka pozostałość prl, do którego wszelakiej maści kombinatorzy dorabiają żemieślnicze części igdy nie miałem i nie będe miał c360 bo to jestciągnik do niczego więc wszystko tylko nie c360 bo to gówno które się trzyma polskiej wsi jak gówno gumofilca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

no dokładnie, jednemu kolesiowi też się mocno grzała to wymienił chłodnice(tamta była juz staara) i teraz do 80stopni dochodzi i jest git ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po pierwsze jak ferdek może iść lepiej po mokrej łące skoro ma węższe opony?

Po drugie pracowałeś kiedyś c 360? Czy widziałeś tylko jak sąsiad robi?

Po trzecie to mf i c 360 są tak samo przestarzałymi ciągnikami, zobacz w którym koku opracowano konstrukcję masseya250.

 

Wiadomo, ze każdy chwali swój ciągnik, ale żeby robić z fergusona nowoczesny, idealny ciągnik a z c 360 kupę złomu...

trzeba popracować obydwoma i wyciągnąć wnioski. Kiedyś też zachwycałem się mf 255, ale po paru latach zmieniłem zdanie. To są całkowicie inne ciągniki, mfa brał bym tyko na ciągnik pomocniczy, ale już do prasy wybrał bym 360.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mantas    0

a do prasy wystarczył by URSUS 2812? by było trzeba dołożyć 5tyś. zł ale mam chociaż o 10lat ciągnik młodszy:)

38Km wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jasne że by starczył ;]

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A masz proste pola? Bo jak przyjdzie jechać pod górę to 2812 będzie grzebać, po ściernisku to nie problem, gorzej po trawie. No i mocy też trochę mało jak na prasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

38km na prase do kotek to mało? O.o ja C-330 presowałem i dobrze sobie radził

Edytowano przez robertbara

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I dobrze się robi ciapkiem? U mnie byś ciapkiem nie sprasował połowy pól , nie podjechał by pod górę ;).Dlatego napisałem, że zależy od pola czy sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
I dobrze się robi ciapkiem? U mnie byś ciapkiem nie sprasował połowy pól , nie podjechał by pod górę ;).Dlatego napisałem, że zależy od pola czy sobie poradzi.

 

Tak strasznie sie nie robiło obr.wałka nie ma takich złych ale to nie to co zetor ;]ja nie mam takich strasznych gór jakiś mały pagórek sie trafi gdzie nie gdzie ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Jak masz płasko to na pewno ci starczy ;]

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!!

Edytowano przez robertbara

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ja bym wybrał zetora albo 3p/60tke-tke nie wiem co w tych mf'ach jest takeigo wspaniałego??? moze tylko to ze mało palo... w zetorze jest dobry komfort, w odróżnieniu do reszty gdzie go praktycznie nie ma.

 

a bajki że mf nie grzęźnie tylko 60-tka to tylko bajki ..... że jast lezejszy to lżejszy ale koła ma zazwyczaj wąskie(jeśli jest na szerokich to się zgodze)


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Spokojnie wystarczy ja prase ciągam 330 i idzie jak przecinak a 2812 jest troszke mocniejszy.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4
W czym delikatny że silnik delikatny jak by c360 miała zrobić to co mf w prasie to zaraz zagotuje sie albo wypluje uszczelkę spod głowicy, może tylko do pługa w ekstremalnej orce lepsza c360 ale w maszynach napędzanych wom to c360 wymieka, wiem bo kumpel miał mf 255 i c360 i c360 pomomoże mocniesza nie ma startu do mf 255 a o spalaniu już nie wspomne

 

Te opinie o c-360 to znowu od kolegi????? Ze spalaniem to wiadomo że tobie dogodzi tylko twój mf255 i farmtrac. Ale co ty piszesz, w prasie się zagotuje, a w cięzkiej orce będzie miał lzej ;)  ??? Jestem uzytkownikiem trzech c-360 i powiem ze ciągnik jest godny polecenia, ale wydaje mi sie ze zetor będzi lepszy.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

-jeśli lubisz jęk zwolnic to bierz Ursusa ;)

-jeśli główny ciągnik to Zetor

-jeśli pomocniczy to MF

 

Takie jest moje zdanie ;) Argumentów szukaj w innych tematach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Te opinie o c-360 to znowu od kolegi????? Ze spalaniem to wiadomo że tobie dogodzi tylko twój mf255 i farmtrac. Ale co ty piszesz, w prasie się zagotuje, a w cięzkiej orce będzie miał lzej ;)  ??? Jestem uzytkownikiem trzech c-360 i powiem ze ciągnik jest godny polecenia, ale wydaje mi sie ze zetor będzi lepszy.

Wydaje ci się? Nie masz innych traktorów? To skąd wiesz że c360 taka dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj