daromen89

Wyciag linowy obornika

Polecane posty

daromen89    0

Witam wszystkich! Ostatnimi miesięcy przerobiłem stodołę na oborę uwiezioną 16 sztuk. Wszystko jest już na miejscu ale mam kilka pytań dotyczących wyciągu obornika, bowiem w tym temacie jestem zielony, tzn wiem na jakiej zasadzie działa co po czemu ale np. jaka powinna być odległość słupów od obory? Gdzie najlepiej zamontować silnik z przekładnią, jakiej liny użyć będzie najkorzystniej i jak wysoki ma być taki słup? Wyciąg Dolno-linowy.

Z góry dzięki za odp posiadaczom takiego ów wyciągu i podpowiedzi. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja swego czasu miałem słup od obory 25 m ale było to za daleko, linka propylenowa była najtańsza i swoje też wytrzymywała.

uważam że 18 metrów było by ok. wysokość tak orientacyjnie z 4 m. Z tego co dziś widzę to zamiast słupa stawiana jest taka litera "A".

http://allegro.pl/linowy-zgarniacz-wyciag-obornika-i2669972331.html - może lepiej taki zamiast z dolną liną która 99,9% swojego życia spędza w oborniku (dolna część).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Z tego co ja czytałem to słup 6m w górę a wiem że stawia się literę A ale ja mam zamiar postawic rure 114mmx3mm i zalać ja w środku betonem a w ziemie 2 metry z uchwytami. A droga jest taka linka?? Gdzie zamontować przekładnie? Na początku wyciągu czy na koncu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWEK    0

Witam dodając do tego tematu wyciągi linowe są dobre i mało kosztowne do zrobienia i ja mam wyciąg zrobiony z kół pasowych na linke polipropylenową 16mm wytrzymuje mi ok 3 lat dodam że przekładnie mam zamontowaną na dole na posadzce czyli jak komu jest wygodniej jakby ktoś był zainteresowany to mogę wstawić fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem taki wyciąg i została mi przekładnie z wyciągarką, jakby ktoś chciał to mogę sprzedać za jakieś 400 zł, plus wysyłka.

Przekładnie konkretna żeliwna z przełożeniem 1-60, silnik był tam 1kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A ile go sobie cenisz? I co jest w jego składzie?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Witam dodając do tego tematu wyciągi linowe są dobre i mało kosztowne do zrobienia i ja mam wyciąg zrobiony z kół pasowych na linke polipropylenową 16mm wytrzymuje mi ok 3 lat dodam że przekładnie mam zamontowaną na dole na posadzce czyli jak komu jest wygodniej jakby ktoś był zainteresowany to mogę wstawić fotki.

 

Co do linki to masz rację polipropylenowa jest bardzo wytrzymała, u mnie dłużej wytrzymuje niż kiedyś stalowe. Z ceną i trudnością w wykonaniu też się zgodzę, ale z tym że to jest dobry wyciąg to przesadziłeś, bo dużo lepszym jest zgarniacz hydrauliczny, tylko wiadomo że jest on kilkukrotnie droższy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dodając do tego tematu wyciągi linowe są dobre i mało kosztowne do zrobienia i ja mam wyciąg zrobiony z kół pasowych na linke polipropylenową 16mm wytrzymuje mi ok 3 lat dodam że przekładnie mam zamontowaną na dole na posadzce czyli jak komu jest wygodniej jakby ktoś był zainteresowany to mogę wstawić fotki.

mógł bys wysłac pare fotek jak masz zrobiony ten wyciąg chodzi mi najbardziej jak masz line załozona na beben bo ja jak nawijam to ch chwile mi lina wchodzi jedna na drugą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

jakie obroty powinny być nakole na które nawinięta będzie linka???

jaką przekładnię zastosować jeśli silnik będzie 1400obr/min.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

U mnie na dwóch wyciągach jedna ma 30 obr a druga 37.Jeśli silnik ma być połączony na stałe z przekładnią jak np ten; http://tablica.pl/oferta/przekladnia-motoreduktor-ID2sm0Z.html

To przekładnia musi mieć przełożenie 1:40 i masz 35 obr.

1400:40= 35

Jak chcesz łączyć silnik z przekładnią kołami pasowymi i paskiem to masz możliwość regulacji obrotów przez dobranie odpowiednich średnic kół pasowych.Wszystko można obliczyć.

A przekładnie powiedzmy od 1:20 i większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

ok, czyli przekładnia 1:30/1:40 będzie ok, a koło na które nawinięta jest linka jaką powinno mieć średnicę??? czy można do tego celu zastosować np. felgę od samochodu ciężarowego/dostawczego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Średnica koła 25-30 cm. Czyli teoretycznie już felga 13" z osobówki jest ok,ale nie wiem jak się sprawdzi ten patent <_< Jak nie masz jeszcze przekładni to poszukaj kompletnych wyciągów.

Przy odrobinie cierpliwości za 600-800 zł można kupić silnik z przekładnią i kołem do liny.

Lub zerknij na ogłoszenia wyciągarek budowanych,może tam coś ciekawego ustrzelisz :P

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

temat nie jest na już, można się trochę porozglądać i na jesieni zacząć coś działać, teraz robota w polu czeka, dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

odnowię temat

kolega ma przekładnie 1:40, obudowa z blachy 5mm, wałek do założenia koła linowego 30mm, jak sądzicie, wytrzyma to przy wyciągu linowym obornika na 6 stanowisk???

i jeszcze drugie pytanie, ile warta jest oryginalna przekładnia, komplet, czyli koło linowe, przekładnia, silnik, ramka???

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj