Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 6340 czy MF 3040

103 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 20 październik 2012 - 13:34

Zetor 6340 czy MF 3040 Tylko patrząc jeszcze inaczej jakimi ludzie w PL pracują ciągnikami a Ursusami i Zetorami z prostych przyczyn... niech taki zachodniak zdechnie w środku sianokosów gdzie liczy się tak naprawdę każda godzina żeby zdążyć z pogodą... To czekamy na części z 2 dni... a do naszych polskich ciągników w pierwszym lepszym sklepie z częściami dostaniemy to co chcemy... U mnie np. nie ma żadnego sklepu gdzie coś do zachodniej maszyny można dostać ... Palce do zgrabiarki karuzelowej zamawiałem z Grene, podobnie jak i przetrząsarki czy do podbieraka do prasy...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 6340 czy MF 3040 Dzisiaj, 00:15
  •  

#42 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 20 październik 2012 - 16:31

Zetor 6340 czy MF 3040 To żaden argument, mi przy sianokosach akurat padła skrzynia w C 330 i musiałem sąsiada prosić o pomoc przy zwożeniu bel bo w godzinę czy dwie nikt nie wymieni trybów w skrzyni więc to że części są łatwo dostępne nie grało roli

#43 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 20 październik 2012 - 16:54

Zetor 6340 czy MF 3040 kolego lukash3060 tym zetorem to do chin by sie niedlugo dokolal: ;)
kolos86 bezproduktywne teksty ?? znalazl sie produktywny . swoim wymeczona mysla nic nowego nie wniosles na forum i oszczedz sobie smiesznych wypowiedzi na przyszlosc

#44 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Dużo tego;)

Napisany 20 październik 2012 - 17:09

Zetor 6340 czy MF 3040 Kolego @lanzer25,

Jak już chcesz się tak strasznie wybić, to po pierwsze: chociaż nicki przepisuj jako - tako poprawnie, po drugie zacznij pisać poprawną polszczyzną, bo ciężko zrozumieć o co Ci codzi w wypowiedzi, a po trzecie sam jesteś wymęczony i śmieszny :) taka mała dygresja od komunisty B)
Zetor Team

#45 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 20 październik 2012 - 20:03

Zetor 6340 czy MF 3040 Widzę niektórzy uczuleni na elektronikę ale po co pisać takie rzeczy jak sie samemu nie miało styczności tylko z obserwacji...
Ktoś wspomniał że nigdzie nie może dostać części do zachodnich ciągników - to świadczy tylko o sklepach ^^
A z tą awaryjnością w pracy to każdy jeden jak się sypnie coś lepszego niż żarówka to będzie ciężko żeby naprawić tak w 5 min. Czy to ursus czy MF .
Kolega pawel885 ma rację :) Porównajmy tego Zetora do MF z tego samego roku i zobaczymy co który potrafi :D
A z tym że JD czy Renault zrobią więcej to nie wiem, ja swoim 3060 hektar na godzinę pykam w orce ^^
Co do wysprzęglika - wymieniałem i nie czekałem nic :) Dostępny od ręki ;)
kolos87 widziałem już 3120 z 26000 mth , 6290 z 2004 r ma ponad 15 000 mth :)
A porównania do samochodów odstawmy bo to nic nie da... każdy ma inne priorytety tak jak i z traktorami ;)

A na tym filmie ciekawe jak by wypadły jak by oba miały tą samą wagę, bo Zetor cięższy jak na moje oko :)

Edytowany przez Lukash3060, 20 październik 2012 - 20:20.

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#46 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 20 październik 2012 - 20:13

Zetor 6340 czy MF 3040 Konedata: ---> http://www.konedata....t/Zetor3320.htm <--- Zetor
---> http://www.konedata....rit/MF3050b.htm <--- MF

MF cięższy i więcej KM :P

Wiesz co szczerze podczepiłbym zetora do tego samego co podczepiasz mfa i zetorem bym cię objechał ... Ale ja już więcej się nie udzielam w tym temacie bo i tak posiadaczy mfów się nie przekrzyczy i tylko czekać jak coś pójdzie i zaraz będą tematy na forum ... bo to bo tamto... Tyle mam do powiedzenia ... A wyrażać opinie każdy może ;)

Edytowany przez Luke16, 20 październik 2012 - 20:16.

#47 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 20 październik 2012 - 20:25

Zetor 6340 czy MF 3040 Hmm szczerze ? Sąsiad wyjeżdża swoim 6340 z pługiem 4 x 45 UG i ja swoim to samo i czemu on daje na polowych a ja na 1 A ? :lol:
Ehh denerwuje mnie coś takiego ... stereotyp że mf sie sypnie właśnie przez czytanie forum :D A inne marki się nie psują ?
No zdanie każdy ma i trzeba je uszanować ;)

Dodany obrazek

#48 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 20 październik 2012 - 20:43

Zetor 6340 czy MF 3040 "Ja posiadam zetorka 7211 z 1988r --> http://www.agrofoto....image39126.html

Ciągnik dobry ale mógłby być lepszy... Teraz by zetora niestety nie kupił....
Na plus zaliczam dostępność części i spory uciąg, no i komfort pracy...." @Luke16 ciekawe kto to pisał :lol:

Edytowany przez pawel885, 20 październik 2012 - 20:44.

#49 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 20 październik 2012 - 20:46

Zetor 6340 czy MF 3040 :lol:
Kolego pawel885 jak byś mógł jeszcze raz dać link bo ten nie działa. Tak jak by usunięto to do czego jest ten li ;) nk

Edytowany przez Lukash3060, 20 październik 2012 - 20:51.

Dodany obrazek

#50 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Dużo tego;)

Napisany 20 październik 2012 - 20:47

Zetor 6340 czy MF 3040 Kolego @Lukash3060,

dlatego napisałem: "nie widziałem :blink: , co nie znaczy, że takowych nie ma B) ."

Cieszy mnie natomiast, że pomimo odmiennego zdania, jesteś w stanie uszanować opinię innych, więc mój szacun masz :D

Pozdrawiam! ;)
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 20 październik 2012 - 20:57

Zetor 6340 czy MF 3040 A widzisz a teraz szukam albo renault 95.14 albo właśnie zetorka 8245 :P ... A MFy omijam szerokim szerokim łukiem... Chyba że ładny by się trafił z serii 6XX ... Pawel mi się strona nie chce otworzyć... :P Może i kiedyś tak napisałem bo coś mnie wkurzyło ale zetorka mamy od nowości i nigdy przenigdy nie zawiódł w trakcie roboty wiadomo awarie były jak ze wszystkim ;) Dzisiaj pojechałem po wysprzęglik bo zaczął cieczyć... okazało się że jest oring gumowy uszkodzony koszt naprawy bagatela 1,70zł :D i wymiana 15 minut z odpowietrzeniem...
Dziękuje Dobranoc

Edytowany przez Luke16, 20 październik 2012 - 20:58.

#52 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 20 październik 2012 - 21:05

Zetor 6340 czy MF 3040 Dobra skończmy śmieszne kłótnie co nic nie wnoszą do tematu :)
@ AXE pisał już że się zdecydował na 6340 i teraz maszyny chce dobrać więc zmieńmy temat ;)
Hmm ja mogę powiedzieć że po sąsiedzku co mam tego Zetora 6340 ( jeśli dobrze myślę 68 KM ?)
No to chodzi na lżejszej ziemii dobrze w pługu UG 4x40 zagonowy , agregat uprawowy 3,2 unia kombi ( w galerii jest z moim MF ), sipma farma 2 w nim chodzi, beczka Meprozet 4300 l. ma TUR-a oryginał Zetor'owski .
Z pługiem jak wjedzie za stodołę co ziemia ciężka i zassana no to na terenowych orze, z agregatem też ma ciężej :)
Ja wiem tyle co wyżej napisałem :) Inni może coś uzupełnią i poprawią jeśli się mylę :)

Dodany obrazek

#53 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 20 październik 2012 - 21:21

Zetor 6340 czy MF 3040 :blink: zapomnij o MF jego małe spalanie to legenda :rolleyes: bierz Zetorka na pewno się nie zawiedziesz :D a najlepiej sprawdzonego na poligonach świata JD :lol:
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#54 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 20 październik 2012 - 21:28

Zetor 6340 czy MF 3040 JD sprawdzone ale tych starszych mało widać :) Nówki śmigają :D
Nie wiem jak tam inni ja nie narzekam na spalanie w MF ;)
Chodź znajomy ma 6180 w paszowozie jak bela pójdzie na dół i noże złapią dobrze to na komputerze pokaże nawet 30 l/mth :D
Z Zetorów jak bym miał polecić to 8540 :D Ile on przeszedł to tylko on wie i chodzi :) Jeździł na nim chłopak 20 letni to czasem szkoda go było <_<

Dodany obrazek

#55 Share lanzer25

lanzer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 21 październik 2012 - 12:34

Zetor 6340 czy MF 3040 no ciekawe ktory wypadl by lepiej zetor czy mf. BO ja swoim mf6475 z plugiem kuhn multimaster 112 5 skibowym wypale 20 litrow na 1ha a ile palnie zetor?? wydaje mi sie ze wiecej

Edytowany przez lanzer25, 21 październik 2012 - 12:37.

#56 Share AXE

AXE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 22 październik 2012 - 21:07

Zetor 6340 czy MF 3040 Myślę że nie ma się o co kłócić każdy traktor ma swoje zalety i minusy ciężko znaleźć jak to się mówi złoty środek ;). Nie jest też tak że że już na 100 % jestem zdecydowany tylko i wyłącznie na zakup zetora 6340 jeżeli ktoś ma inne ciekawe propozycje na ciągnik o mocy do 75 km i którego można kupić za kwotę do 50 tyś to czekam na propozycje :). Pozostając już przy ciągniku zetor 6340 i sprzęcie do niego to jaki według was pług obrotowy będzie najlepszym wyborem myślałem nad pługiem lemken 3 skibowym ale nie wiem z jakim by sobie dał rade ten zetor kolejny sprzęt po pługu to chciałem zamienić ursusa 360 na agregat uprawowo-siewny np na taki : http://www.agrofoto....siewny-amazone/ myślicie że da sobie z nim rade oraz czy warto kupować zestaw z agregatem aktywnym, konkretnie zależy mi na oszczędności czasu oraz paliwa i siania bezpośrednio w orkę czego z agregatem biernym chyba się nie da, następny sprzęt to jakiś agregat podorywkowy tylko z nim jak na razie mam największy problem bo nie wiem jakie są lepsze typu brona talerzowa z wałem rurowym czy typu gruber również z wałem rurowym dodam że chciałbym na nim nadbudować siewnik do poplonów ścierniskowych w dalszej kolejności to opryskiwacz zastanawiałem się nad marką hardi chyba 850 litrów bo z 1000 może mieć problemy i ten sam problem dotyczy rozsiewacza prawdopodobnie jakiś amazone ale też nie wiem czy więcej jak 800 kg nie będzie za dużo co o tym myślicie ?. Czekam na wasze opinie i sugestie :).

Edytowany przez AXE, 22 październik 2012 - 21:15.

#57 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 22 październik 2012 - 22:10

Zetor 6340 czy MF 3040 Zastanawia mnie tylko jedno osoby które krytykują mf lub zetora czy sami sprawdzili albo czy w ogóle zasiadali za kierownicą któregoś z krytykowanych ciągników. Większośc krytykujących MF nie posiadała takiego ciągnika albo kupili za śmieszne pieniądze "padło" i sie tylko z nim męczyli to się tyczy tez osób krytykujących zetory. Panowie należało by tu spytać osoby która miała oba modele do dyspozycji to by była najbardziej rzetelna opinia. Wiadomo każdy chwali to co ma i nie oszukujmy sie kazdy ciągnik ma swoje wady poprostu przy zakupie trzeba czasem kupić droższą maszyne w lepszym stanie technicznym nie wizualnym Ciągnik to nie samochód

#58 Share AXE

AXE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 październik 2012 - 21:54

Zetor 6340 czy MF 3040

Myślę że nie ma się o co kłócić każdy traktor ma swoje zalety i minusy ciężko znaleźć jak to się mówi złoty środek ;). Nie jest też tak że że już na 100 % jestem zdecydowany tylko i wyłącznie na zakup zetora 6340 jeżeli ktoś ma inne ciekawe propozycje na ciągnik o mocy do 75 km i którego można kupić za kwotę do 50 tyś to czekam na propozycje :). Pozostając już przy ciągniku zetor 6340 i sprzęcie do niego to jaki według was pług obrotowy będzie najlepszym wyborem myślałem nad pługiem lemken 3 skibowym ale nie wiem z jakim by sobie dał rade ten zetor kolejny sprzęt po pługu to chciałem zamienić ursusa 360 na agregat uprawowo-siewny np na taki : http://www.agrofoto....siewny-amazone/ myślicie że da sobie z nim rade oraz czy warto kupować zestaw z agregatem aktywnym, konkretnie zależy mi na oszczędności czasu oraz paliwa i siania bezpośrednio w orkę czego z agregatem biernym chyba się nie da, następny sprzęt to jakiś agregat podorywkowy tylko z nim jak na razie mam największy problem bo nie wiem jakie są lepsze typu brona talerzowa z wałem rurowym czy typu gruber również z wałem rurowym dodam że chciałbym na nim nadbudować siewnik do poplonów ścierniskowych w dalszej kolejności to opryskiwacz zastanawiałem się nad marką hardi chyba 850 litrów bo z 1000 może mieć problemy i ten sam problem dotyczy rozsiewacza prawdopodobnie jakiś amazone ale też nie wiem czy więcej jak 800 kg nie będzie za dużo co o tym myślicie ?. Czekam na wasze opinie i sugestie :).

Doradzi mi ktoś w sprawie sprzętu do tego zetora ?

#59 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 24 październik 2012 - 17:38

Zetor 6340 czy MF 3040 To ja w takim razie coś postaram się pomóc...
Trochę dużo tego spamu się narobiło i nie widzę nigdzie czy pisałeś jakie masz ziemię więc tak ogólnie uśredniając to pług obrotowy Lemkena opal 90 byłby idealny. Jest to jeden z najlżejszych. Spokojnie sobie z nim poradzi, a jak nie ten to każde inne podobne. Agregat aktywny to tylko jak masz naprawdę ciężkie ziemie. Chociaż wydaje mi się że mają spore zapotrzebowanie mocy i 70 parę KM to za mało ale nie wiem na 100 % więc się nie sugeruj. Dodam że biernym bezpośrednio w orkę też można siać i taki 2,7 m byłby odpowiedni. No i na koniec gruber 5 łap (2,1 m ) lub talerzówka 2,7 m. Co lepsze wolę się nie wypowiadać bo zaraz zacznie się wzajemne przepychanie zwolenników obu. Gdzieś był temat dotyczący plusów obu maszyn i możesz sobie poszukać i poczytać. Sam ocenisz co ci bardziej pasuje.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share AXE

AXE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 październik 2012 - 20:19

Zetor 6340 czy MF 3040 romek6340 dzięki wielkie za rady co do tego zestawu uprawowo-siewnego to jest tylko brona wahadłowa z wałem packera o szerokości roboczej 2,5 m myślisz że może mieć problem ten zetor z tym zestawem ? skoro kolega do którego tu link dałem z fotkami ma prawie ten sam ciągnik jeżeli chodzi oczywiście o moc ;) i twierdzi że dobrze sobie z nim radzi, ma ktoś jeszcze taki zestaw ? bym mógł się dowiedzieć jakiej mocy traktor jest potrzebny do niego. Zastanawiałem się czy zadać jeszcze to pytanie bo nie chciałbym by ktoś pomyślał że będę tak ciągle dokładał kolejne jak mi coś nowego wpadnie do głowy :), ale mnie ono nurtuje a co możecie powiedzieć o zetorze 7540 porównując go do zetora 6340 który według was jest lepszym wyborem bo moc jest podobna tylko nie wiem jak jest ze spalaniem tego 7540 bo w modelu 6340 z tego co wiem jest silnik z zetora 7745 który ponoć nawet mniej pali od tego w 7245 co jest według mnie dziwne i nie mogłem w to uwierzyć ale w wielu tematach znalazłem podobną opinię co mnie bardzo cieszy tylko teraz czy warto zastanawiać się nad tym z innej linii czyli nad zetorem 7540 bo cena jest podobna dlatego właśnie zwróciłem na niego uwagę tylko właśnie nie wiem który z nich jest lepszym wyborem możecie mi coś doradzić by rozwiać moje wątpliwości :).

Dodaj odpowiedź