Skocz do zawartości

Zdjęcie

podnośnik i wom w zetorze 7211

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marion

Marion

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 18:45

podnośnik i wom w zetorze 7211 od niedawna jestem posiadaczem zetora 7211
mam pytanie czy jak jest zalonczony podnośnik to jednoczesnie tez musi byc zalonczony wom

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
podnośnik i wom w zetorze 7211 Dzisiaj, 11:11
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 18:48

podnośnik i wom w zetorze 7211 Tak.....

#3 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:25

podnośnik i wom w zetorze 7211 a moze nie ,ja mam pompe podnosnika napedzana z walu korbowego silnika.jest z przodu pod chlodnica[ciekawa jest wymiana paska klinowego] i chodzi caly czas.rocznik 1992.wersja eksportowa-anglia

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#4 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:31

podnośnik i wom w zetorze 7211 Właśnie że nie musi być. W najwyższym położeniu dźwigni podobno jest to możliwe ale tam bardzo łatwo urywają się jakieś trybiki za to odpowiedziialne i aby się tam dostać jest bardzo dużo problemów, u mnie np. są popsute ale mam zamiar to naprawić. Ja na własne oczy widziałem u wujka w 7711 krajowym, że podnosił bez właczonego wałka, a te sprowadzane, to każdego co widziałem to podnosił bez wom-u, nie wiem dlaczego tak było ;)

#5 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:32

podnośnik i wom w zetorze 7211 Nie-jeżeli dźwignię wciśniesz do samego dołu to chodzi podnośnik a WOM nie-na przedostatniej pozycji włączony jest i WOM i pompa -potem masz pozycję neutralną a do samej góry WOM zależny

#6 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:34

Nie-jeżeli dźwignię wciśniesz do samego dołu to chodzi podnośnik a WOM nie-na przedostatniej pozycji włączony jest i WOM i pompa -potem masz pozycję neutralną a do samej góry WOM zależny

Nie wiem czemu ale ja mam zupełnie odwrotnie. Sam dół wom i pompa, wyżej sam wom, wyżej neutralna, a na górze jest sama pompa, ale ta funkcja jest akurat popsuta.

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:37

Nie wiem czemu ale ja mam zupełnie odwrotnie. Sam dół wom i pompa, wyżej sam wom, wyżej neutralna, a na górze jest sama pompa, ale ta funkcja jest akurat popsuta.

Nie masz zależnych ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:44

podnośnik i wom w zetorze 7211 Żle napisałem z tego co pamiętam a jeżdziłem nim ostatni raz w piątek mam pisząc od położenia przy samej podłodze tak:
WOM+POMPA
WOM zależny
NEUTRALNE
SAMA POMPA (ale tutaj jest coś porypane, bo poprzedni właściciel założył jakieś tryby i dźwigienki od c-360 i nie da się tego włączyć)

#9 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:51

podnośnik i wom w zetorze 7211 Właśnie ja mam tak samo...że wałek nie chodzi ale podnosnik tak ;) Tyle że ja cały czas myślałem że to dlatego że mam wom zepsuty...Bo on brzęczy tak dziwnie....I jak jest na tym przełożeniu to sie nie kręci ale brzęczy..

#10 Share Marion

Marion

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 20:07

podnośnik i wom w zetorze 7211 nie moge u siebie wlonczyc tego najnizszego polozenia
moze jest jakas specjalna technika??

#11 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 20:11

podnośnik i wom w zetorze 7211 Technika jest taka żebyś nie właczał sprzęgłem nożnym a ręcznym, a jak wtedy nie chce się włączyć to albo sprzęgło popsute(ale to można wyczuć jak stawia leciutki opór to jest dobre), albo jakieś trybiki w tym polożeniu się wyrobiły czy coś tak jak u mnie ;) Jeśli powiedziałem coś bez sensu o tych uszkodzeniach to pretensje nie do mnie a mojego mechanika ;)

#12 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 20:13

podnośnik i wom w zetorze 7211 hmm u mnie jak nie ma podczepionego wałka to to wejdzie bez recznego....A czy jak bede przez ręczne włączał to nie musze wciskać nożnego??

#13 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 20:16

hmm u mnie jak nie ma podczepionego wałka to to wejdzie bez recznego....A czy jak bede przez ręczne włączał to nie musze wciskać nożnego??

No pewnie że nie.To jest bardzo dobra rzecz, możesz sobie zaciągnąć ręczne np. w trakcie jazdy rozrzutnikiem w miejscu gdzie nie chcesz nawieźć obornika, bez zatrzymywania się a potem jak chcesz włączyć adapter to po prostu zwalniasz ręczne sprzęgło, przez czas w którym sprzęgło było zaciągnięte wałek nie chodził a ty jeżdzisz bez zatrzymywania się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share SzTyWnY

SzTyWnY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 28 listopad 2007 - 10:41

Ja na własne oczy widziałem u wujka w 7711 krajowym, że podnosił bez właczonego wałka, a te sprowadzane, to każdego co widziałem to podnosił bez wom-u, nie wiem dlaczego tak było ;)

No a co powiesz na to że ja krajową 360 podnosze bez wałka ;) robiesz cos takiego: Dajesz wajche od WOM na zależny wajche od reduktora na neutralny wrzucasz np 4 i hula ;) bez wałka.Tak podnosze np rozsiewacz czy gryzarke