Skocz do zawartości

Zdjęcie

kredyty na duże inwestycje - jak wam idzie

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bakimo

bakimo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 20:41

kredyty na duże inwestycje - jak wam idzie Witam
mam pytanie do wszystkich którzy wzieli duży kredyt na rozwój gospodarstwa. Myślę tu o kwocie w okolicach 1mln.
jak wam się wiedzie? czy nie żałujecie? co byście zrobili inaczej? itp.
Matematycznie może to i ma uzasadnienie ale jak wiadomo matematyka z rolnictwem nie zawsze idą w parze...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kredyty na duże inwestycje - jak wam idzie Dzisiaj, 05:28
  •  

#2 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 październik 2012 - 17:10

kredyty na duże inwestycje - jak wam idzie kwota 1mln dużo nie powie bo co innego 1mln na 30ha a co innego na 500 także cięzko jest na twoje pytanie odpowiedzieć

#3 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 01 październik 2012 - 17:34

kredyty na duże inwestycje - jak wam idzie ten co ma 500 to raczej tego bardzo nie odczuje a ten co ma 30 bedzie biedę wiódł albo gospodarstwo upadnie u nas w okolicy facet na 17 ha wzioł 2 nowe ciągniki same i jd kombajn newholland cyklop siewnik no prawie wszystko nowe nawet samochody dla rodziców i dla siebie nowy i na razie też nie narzeka ale jak długo to nie wiem ma 15 krów zobaczymy jak długo pociągnie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Aniaa

Aniaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 październik 2012 - 12:42

kredyty na duże inwestycje - jak wam idzie "Duża inwestycja" to raczej dosyć względne.

Z tego co piszą, to grupom producenckim idzie dobrze dzięki dotacjom unijnym. Np.
http://www.fresh-mar...asy;n1674817725

Ale wszystko co dobre musi się skończyć, bo UE tę pomoc już mocno ograniczyła...
http://www.fresh-mar...rasy;n865403537

Edytowany przez Aniaa, 02 październik 2012 - 12:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bakimo

bakimo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 październik 2012 - 20:13

kredyty na duże inwestycje - jak wam idzie duża inwestycja czyli budowa obory, zakup krów, drobna modernizacja parku maszynowego,
gospodarstwo: swojego 10 ha, na umowach dzierżawy ok 10 ha, ok. 20 ha dostępnych pól na zasadzie " weź se i pozbieraj bo mi nie trzeba" :) - w sumie to ta ilość w naszej okolicy jest nie ograniczona

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 06 październik 2012 - 20:50

kredyty na duże inwestycje - jak wam idzie mln to dość sporo na te Twoje 20ha. Znam takich co popłynęli na takim kredycie, i już komornik wszystko zlicytował, a taką ładną obore wybudowali. Ale piszesz że możesz dobrać ziemi. a jakaś wartościowa to ziemia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 20:55

kredyty na duże inwestycje - jak wam idzie Mam paru sąsiadów którzy także porządnie zainwestowali w takie ok. 40ha gospodarstwa. Narazie ciągnom i dalej kupują nowe, a te paroletnie sprzedają przy zwrocie 50% to nieźle wychodziło mając trochę swojego kapitału na start. Jak mam za mało ziemi na takie inwestycje... Zresztą to taka metoda kija i marchewki cały czas za czymś gonią sami nie wiedzą za czym a jakoś nie widzę u nich wielkich willi czy mercedesow na podwórku, a roboty tyle że nie muszą się przychylać żeby się po kostkach podrapać. Maszyny nic samego nie zrobią, pomagają ale nie zrobią.