Skocz do zawartości

Zdjęcie

instalacjia gazowa mtz

88 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Dużo tego;)

Napisany 02 październik 2012 - 10:19

instalacjia gazowa mtz

Kolos ty nie jesteś z okolic nidzicy?
Bo słyszałem że w Janowie jest c-360 w gazie

Nie kolego, z okolic Żywca;)

Do samochodów osobowych z silnikami diesla już dawno można było pakować LPG, ale mało kto się na to decydował, bo instalacja była kosmicznie droga, a ekonomicznie w porównaniu do ON żadna rewelacja.... no i serwis w razie draki ciężki. Ale skoro samochody mogą na tym śmigać, to dlaczegóż ciągniki miały by odmawiać innego "papu" niż ON:)
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
instalacjia gazowa mtz Dzisiaj, 02:43
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 02 październik 2012 - 10:56

instalacjia gazowa mtz Witamy na AF i pozdrawia Bielsko :) . Do wózka rak z silnikiem 30-ki montowano lpg tak samo do perkinsów. W raku wykręcali pompę wtryskową zostawał regulator obrotów zakładali przerywacz i latało.
KPK Kumurun Team

#23 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 październik 2012 - 12:30

instalacjia gazowa mtz Do PL dopiero to wchodzi a w Holandii jest normalne że w skakance jest ON+LPG

Edytowany przez Nikita_Bennet, 02 październik 2012 - 12:35.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#24 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 02 październik 2012 - 23:38

instalacjia gazowa mtz Witam -czytając link który wstawił Sadek,jest on bardzo ciekawy i godny uwagi ,opisują to w samych superlatywach, jednak cena montażu z rzędu 6 tys.zł wydaje się być wysoka dla przeciętnego rolnika ,jest to na pewno opłacalne ,ale w naprawdę dużych gospodarstwach, oraz do ciągników dużej mocy które dużo pracują z porządnymi maszynami, to i w krótkim czasie taka inwestycja się zwróci bo powiedzmy przeciętny Kowalski który w roku wypali 200litrów napędu w jakimś małym traktorku to dla niego taka inwestycja to podwojenie wartości ciągnika :rolleyes: Pozdrawiam

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 październik 2012 - 08:03

instalacjia gazowa mtz no ale przeciętny Kowalski który ma około 30-40ha i wypala 3-4 tys l ropy to może powinien się nad tym zastanowić??

#26 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 03 październik 2012 - 18:02

instalacjia gazowa mtz Tylko że wypala to minimum 3 silnikami (czyli min 3 instalacje), tak jak z LPG w samochodach kto jeździł tylko do kościoła to LPG nie montował.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 październik 2012 - 18:57

instalacjia gazowa mtz Już ciągniki na wodę się znudziły?

#28 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 03 październik 2012 - 19:37

instalacjia gazowa mtz Witam - no tu Sadek ma rację, ponadto nie jeden taki przysłowiowy "Kowalski" podwoił by wartość swojego traktora ,uważam że to inwestycja jak pisałem i słusznie Ferdek07 podnosi, to przy zużywaniu takich ilości ON chociażby montaż w jednym z kilku traktorów będzie dużą oszczędnością, która w krótkim czasie się zwróci, zresztą dziś każdy umie liczyć szczególnie przy obecnych cenach paliw i cenach płodów rolnych itd. :) Pozdrawiam

#29 Share speeeder

speeeder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 03 październik 2012 - 23:59

instalacjia gazowa mtz

Już ciągniki na wodę się znudziły?

Na wodę ciągniki to bardzo realna sprawa wpiszcie sobie w wyszukiwarce "instalacja HHO"
lub
http://www.agrofoto....nerator-wodoru/

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 październik 2012 - 16:02

instalacjia gazowa mtz ogólnie to najwiekszy ciągnik do prac polowych spala 2/3cie paliwa zużywanego w gosp a taki z lpg mógłby wykonywać tez więcej prac np. zamiast cielaka na spęd wiesc c 360 można by takim większym wygodniej ciekawe tylko jak się ma oszczędnosc spalania ON w lżejszych pracach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 06 październik 2012 - 18:10

instalacjia gazowa mtz Rachunek jest prosty: na 1 litrze ON oszczędzamy 1zł (przy cenie ON 6 zł). Także montaż instalacji zwróci się po spaleniu 6000 litrów paliwa. Oczywiście dochodzą koszty przeglądów i serwisowania instalacji, więc inwestycja zwróci się trochę później.

#32 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 06 październik 2012 - 19:45

instalacjia gazowa mtz To zaokrąglając zwrot inwestycji nastąpi po 8 000 l, tylko jest jeszcze 1 ale tak jak z samochodami osobowymi stereotyp tego typu to nie jest do tego przygotowane, słabszy, gorzej chodzi itp dokładnie to co z instalacjami gazowymi w osobówkach (kto założył w początkowym okresie dużo zyskał) jeżeli ktoś szukał w okolicy najtańszej instalacji do autka to później były problemy w eksploatacji. X lat do tyłu miałem LPG w Polonezie przez okres użytkowania ok. 15 lat jedyną usterką było wyrwanie rurki z zaworu zbiornika (z mojej winy) te autko było gaszone i palone na LPG niezależnie od temperatury czy to +40 czy -20 i nie było żadnych problemów (może filtr z 2 razy wymieniony).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#33 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 06 październik 2012 - 21:04

instalacjia gazowa mtz Po 8000 l to faktycznie opłaci się tylko w dużych gospodarstwach. Ale z czasem instalacje potanieją i będzie większe zainteresowanie, bo rynek jest ogromny. Pomijam fakt serwisowania takich instalacji. Normalnie żyła złota dla firm takich jak moja. :D

#34 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 07 październik 2012 - 13:59

instalacjia gazowa mtz Witam-czytałem w necie materiał i wydaną opinię, oraz oglądałem zamieszczone fotki wydane przez zakład, który na hamowni prowadził prace nad silnikami, w zasilaniu jednoczesnym ON i LPG, jego zalet oraz skutków niepożądanych zasilania silnika na ON i LPG i tak- zaletą jest dużo tańsza eksploatacja silnika, wadą zaś szybsze jego zużywanie, a nawet uszkodzenia powstale takie jak: wyrwane denko tłoka,pękanie pierścieni oraz wyrywanie przegród między pierścieniami , szybsze zużywanie tulei tłokowych ze względu na twardą pracę silnika, gdzie po opużnieniu kąta wyprzedzenia wtrysku aby uzyskać miękką pracę silnika, też jego zużywanie się jest większe ze względu na wyższą temperaturę spalania takiej mieszanki, oraz większą detonację spalania.Moim zdaniem więcej wypływa skutków niekorzystnych, jak korzyści z takiego zasilania silników, osobiście bał bym się zaryzykować na takie przedsięwzięcie, ale każdy ma swoją opinię i zdanie na każdy temat :rolleyes: Pozdrawiam

#35 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 20:31

instalacjia gazowa mtz Wiesław a ja czytałem że temperatura spalania jest niższa, pewnie prawda jest po środku.
Ale nie o tym chciałem.
Robiłem mały eksperyment do którego użyłem butli od kuchenki reduktora podającego 1,4kg/h węża 3/4 i ciągnika 120km 6,5l
no i działa. GAz leci razem z ON. Droga instalacja nie jest potrzebna. Nie maiłem czasu tego dopracować. Nie wiem gdzie wsadzić butlę i trzeba zrobić sterowanie.
Sterowanie musiało by włączać i wyłączać gaz przy odpowiednim zakresie obrotów. Bo bez sensu by to leciało kiedy silnik pracuje na biegu jałowym.
Muszę kupić zawór sterowany elektrycznie o przekroju 3/4 cala. oryginalne od instalacji LPG się nie nadają bo leci nimi gaz w fazie ciekłej a nie lotnej.
Poskładać i testować. Zobaczę może wiosną popracuje nad tym.

#36 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 29 grudzień 2012 - 21:37

instalacjia gazowa mtz A nie lepiej wytargać najprostszą instalację LPG 1ej generacji z samochodu na złomie? Bez papierów można tanio kupić. W rurze dolotowej zapewne jakieś podciśnienie panuje to powinno wystarczyć do zasysania gazu z reduktora-parownika. Ja poszedłbym w tym kierunku a nie zaraz wydawać 6tys :)

#37 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 21:53

instalacjia gazowa mtz w silniku diesla w rurze dolotowej nie ma podciśnienia za dużego, jedynie tyle co filtr powietrza stawia opór czyli tyle co nic, kolega sam sobie zrobił instalacje w mitsubishi l200, trochę pokabinował i ładnie mu to śmiga. jest oszczędność na paliwie, mówi, że czuć większą moc delikatnie, najtrudniej było dobrać odpowiednią proporcję gazu żeby się nie grzał silnik

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#38 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 grudzień 2012 - 22:06

instalacjia gazowa mtz dokładnie, można za grosze wyrwać instalację 2 generacji ze zbiornikiem bez papieru (chyba dozór TDT) z jakiegoś rozbitka
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#39 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 23:06

instalacjia gazowa mtz

w silniku diesla w rurze dolotowej nie ma podciśnienia za dużego, jedynie tyle co filtr powietrza stawia opór czyli tyle co nic, kolega sam sobie zrobił instalacje w mitsubishi l200, trochę pokabinował i ładnie mu to śmiga. jest oszczędność na paliwie, mówi, że czuć większą moc delikatnie, najtrudniej było dobrać odpowiednią proporcję gazu żeby się nie grzał silnik

W dieslu, jak i w benzyniaku, powietrze jest tak samo zasysane przez tłoki. Nie widzę powodu by podcisnienie miałoby być słabsze jak w benzyniaku i po to jest zwężka by efektywniej zasysało gaz. Na parowniku jest regulacja składu mieszanki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share KrzysiekFM

KrzysiekFM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 00:13

instalacjia gazowa mtz W moim pomyśle nie ma tylu problemów typu jak ustawić parownik. Jest kilka wielkości reduktorów od kuchenek gazowych, od 0,7kg do chyba 1,7kg. Zasada jest taka ze by to fajnie smigało trzeba podać około10 - 20%. Mój ciągnik na godzinę spala około 12 - 15 litrów ropy więc 1,4kg daje 10% i nie trzeba niczego ustawiać. Nie potrzebne są dodatkowe węże do podgrzewania parownika i nigdzie w układzie poza butlą nie ma gazu pod ciśnieniem. Jedyne co potrzebne to zawór odcinający i włącznik spięty z pedałem gazu.
No i butla musi być od " kuchenki" chyba ze macie blisko stacje by tankować samochodową.

Generalnie nie ma co się psuć

Edytowany przez KrzysiekFM, 30 grudzień 2012 - 00:15.

Dodaj odpowiedź