Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey ferguson 4370

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariozmc15

mariozmc15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 07:52

Massey ferguson 4370 Witam niedawno kupiłem maseya ferguson 4370 i mam kilka pytań zwiazanych z nim ostatnio podczas orki sprawdziłem wszystko naped działal wszystko było ok ale jak pochałem na ury i chciałem właczyc nie właczył sie pojecałem do domu i zauwałyłem ze wał jest urwany tak jak by na tulejce z przodu jak moze byc twgo przyczyna na jakie zasadzie załacza sie przedni naped.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey ferguson 4370 Dzisiaj, 15:00
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 10:40

Massey ferguson 4370 mokrego kosza jak sie ucią to zapewne masz luzy
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 10:46

Massey ferguson 4370 pewnie masz luz z przodu na tulejce

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 11:59

Massey ferguson 4370 Luzy możesz sprawdzić. Ale to stosunkowo młody ciągnik więc nie wiem czy takich już się nabawwił. Sprawdź przede wszystkim czy opony przedniej osi i tylnej pokrywają się z tym co zaleca producent. Czy ewentualnie opony nie różnią się bardzo stopniem zuzycia lub cisnieniem. Przednia oś może obracać się max 7% szybciej niż tylna. To czesto bywa przyczyną uszkodzeń w przednim napędzie. Te tulejki kosztują chyba w serwisie około 500 zł. Napisz jakie masz opony z przodu jakie z tyłi i czy są mocno zużyte.
Napęd załącza się poprzez sprzęgło mokre wielotarczowe. Wciskając guzik w kabinie odłączamy odłączamy napięcie na elektrozaworze, który odcina dopływ oleju do sprzęgła. Wtedy spręzyny dociskają tarcze i napęd działa.

#5 Share mariozmc15

mariozmc15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 01 październik 2012 - 06:04

Massey ferguson 4370 wiec tak jak mowiłem guzik załanczan kontrolka sie swieci a przód nie ciągnie wczorej połozyłem się pod ciągnk i zauwazyłem ze jak jest wał to frezy sa ok ale tulejka jest do wymiany bo kawałek jej siedzi z przodu a reszta jest dalej na wale czyli to na 100% bedzie to a mam jeszce jedno pytanie na jaki kolor swieci wam sie kontrolka jak załaczacie przedni napęd a na jaki jak blokade ? co do opon to nie sa rewelacujne jakieś 55% trakrtor z ładowaczem. Aco do tulejki to jest jedna taka długa tak ?

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 październik 2012 - 19:54

Massey ferguson 4370 Tulejki są dwie lub trzy. Wał składa się z 2 części. Tulejki są łącznikami a za razem takimi bezpiecznikami. Mogła pęknąc bo kiedyś była przeciązona, ktoś ostro uzywał ciągnika i nastąpiło poprostu zmęczenie materiału. Może koła się nie zgrywają przód z tyłem, może są luzy na mocowaniu przedniej osi. Druga tulejka jest w łączniku podporze wału przykręconym do skrzyni w miejscu łączenia się jej z silnikiem. Nie wiem czy jest 3 przy połączeniu wału ze skrzynią z tyłu. Jak już to naprawisz wjedź na mieki piasek włącz napęd i przejedź kawałek obserwując czy przód nadmiernie nie zrywa.

#7 Share mariozmc15

mariozmc15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 październik 2012 - 20:44

Massey ferguson 4370 witam kupiłem tulejkę i i będę brał się za składanie oczywiście na zamówienie z angli.
ale równiesz mam pytanie tura jest to orginalny tur massey fergusona 895 i nigdzie nie mogę znaleśc danych technicznych tego tura czy to był jakis model na zamówienie czy co

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 październik 2012 - 07:40

Massey ferguson 4370 Prawdopodobnie tej serii juz nie produkują. Mf wypuszczał foldery swojch ładowaczy. Musisz poszukać jakichś folderó z tamtych lat. Ewentualnie wpisz w google może coś znajdzie.

#9 Share mariozmc15

mariozmc15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 październik 2012 - 21:03

Massey ferguson 4370 właśnie szukałem już w goglach i nic dosłownie żadnego wątku.

#10 Share mariozmc15

mariozmc15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 październik 2012 - 20:54

Massey ferguson 4370 Mam pytanie odnośnie filtra powietrza gdzie się znajduje czy go się czyści czy od razu wymienia a i jak spuścić płyn z bloku gdzie jest kranik jak z chłodnicy spuścić to wiem pod spodem na środku jest kranik a z bloku to nie mam pojęcia proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 październik 2012 - 21:25

Massey ferguson 4370 Z przodu przed chłodnicą. Zdejmi lewy panel maski i będziesz mógł otworzyć obudowe filtra. poprzez odpięcie 3 zatrzasków po bokach. Filtr zewnętrzny ten większy można przedmuchać. Jeśli jeszcze jest w dobrym stanie. tego środkowego raczej się nie czyści.

#12 Share mariozmc15

mariozmc15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 29 październik 2012 - 05:57

Massey ferguson 4370 dzięki za pomoc

#13 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 29 październik 2012 - 08:02

Massey ferguson 4370 Korek spustu płynu z bloku jest po prawej stronie przy pompce paliwa. To taka sruba przy połączeniu silnika ze skrzynią. Filtr główny kosztuje około 180 zł. Jak bedziesz spowrotem pokrywke zakładał zwróć uwagę na takie nacięcie. da się ją założyc tylko w jeden sposób.

#14 Share mariozmc15

mariozmc15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 08:09

Massey ferguson 4370 dlaczego chodzi ciązko kierownica jak ciągnik jest zimny wszystko jest ok jak popracuje tak z 20-30 min tez i od pewnego momentu chodzi ciężko jak się doda gazu to chodzi jak nie nie da się skręcić jak się jedzie ok najgorzej w miejscu skręcić. Podobnie jest z turem po jakimś czasie wolno podnosi wcześniej wszystko było ok teraz ostatnio podczas załadunku wapna zaczęło się tak dziać

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 12:22

Massey ferguson 4370 Prawdopodobnie po rozgrzaniu oleju ginie ciśnienie. Pierwsza rzecz to czy olej jest właściwy? Druga to pompa oleju. Byc może gdy olej się rozgrzeje ginie ciśnienie. Nie zapalają się żadne kontrolki?.Podnosnik działa normalnie?

#16 Share mariozmc15

mariozmc15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 18:07

Massey ferguson 4370 Przedtem działał poprawnie ale w poniedziałek mam 5 ha do orania to przetestuje.
Jedna tak jak by się zapaliła mi kiedy podczas garażowania ciągnika ale dodam ze ciągnik stał na dworze cały dzień i był zapalony tylko na chwile wiec nawet olej się nie zagrzał. Tak jak by minimalnie się świeciła kontrolka pomiędzy akumulatorem a kontrolka smarowania silnika.
Mam pytanie odnośnie podnośnika czym się reguluje szybkość podnoszenia i opuszczania ?
POdnosi ok tylko wolno opuszcza. Obecie mam w skrzyni agrostu przekładniowo silnikowy hydrauliczny. tak mówił poprzedni właściciel a może to wina filtra jest już zabity

#17 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 19:14

Massey ferguson 4370 Kontrolka pomiedzy smarowaniem silnika a ładowaniem jest od filtra powietrza. Przynajmniej w 42xx. A że to takie same deski rozdzielcze podejżewam, że w 43xx jest podobnie. Kontrolka od smarowania skrzyni jest pod tą od smarowania silnika. kontrolka od filtra skrzyni jest po prawej obok pod kontrolka filtra powietrza.
jeśli olej jest taki jak trzeba podnosnik powinien działac normalnie ponieważ zasilany jest oddzielna pompą. Szybkośc reakcji reguluje się takim pokrętłem pomiedzy dzwigniami podnosnika a dzwigniami wom. Jesli szybciej się nie da. Z prawej strony pod kabiną nad pompą oleju jest linka i dzwigienka na której można dodatkowo podregulować. Jednak radzę uważać zbyt szybkie opuszczanie może zniszczyć lub uszkodzić ciężkie maszyny. To wszystko oczywiście o ile podnosnik jest mechaniczny.
Filtr oleju hydrauliki powinien znajdować się nad pompą z prawej strony pod kabiną. To taki okrągły z wypukłą górą jak by pojemnik. Przykręcony od góry śrubą. Jest to odsrodkowy filtr oleju. Trzeba odkręcić tą śrubę i go wuczyścić. Przy składaniu śruby na górze nie wolno mocno dokręcać.
Może też byc dodatkowy filtr hydrauliki tez nad pompą, niżej od tego okrągłego lekko z przodu przed elektrozaworami napędu i blokady. Też jest siatkowy i też go sie czyści. Filtr oleju podnosnika jest pod spodem pod takim deklem na 3 śruby jak w 255. Też siatkowy i też go się czyści jednak trzeba spuścić olej. Opisałem to na przykładzie 42xx. 43xx to praktycznie to samo więc nie powinno się różnić.
Sprawdź te filtry. Jesli nic nie pomoze to trzeba zmierzyć cisnienie w układzie. Miejsce do tego jest z prawej strony ciągnika na wysokości sprzęgła.

Edytowany przez hubertuss, 11 listopad 2012 - 19:16.

#18 Share mariozmc15

mariozmc15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 07:11

Massey ferguson 4370 Tak podnośnik jest mechaniczny . Z tego co zrozumiałem to w hydraulice filtrów się nie wymienia tylko czyści .
Ok bardzo dziękuję za przydatne informacje . a mam jeszcze pytanie sadzi mi olej korkiem gdzie sie do skrzynik olej dolewa niby jest dobrze dokrecony

#19 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 13:32

Massey ferguson 4370 Musi być odpowietrzenie zapchane. Jest gdzies pod kabina na górze skrzyni. Jak dolewałem olej słyszałem jak gdzieś tam syczało. Rozumiem, że korek wlewu oleju masz na górze przy gniazdach hydrauliki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mariozmc15

mariozmc15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 17:05

Massey ferguson 4370 tak korek wlewu oleju mam plastikowy na górze przy gniazdach hydrauliki

Dodaj odpowiedź