Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 22:10

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji A różnica na pewno jest. Takie są prawa fizyki.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji Dzisiaj, 17:50
  •  

#22 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 10 wrzesień 2013 - 10:48

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji Powiem tak: mocy dużo nie przybyło, ale momentu obrotowego tak.
Najbardziej to jest widoczne z ruszeniem z przyczepami albo z pługiem, idzie bez problemu, a tak to trzeba było go pomęczyć trochę.

#23 Share TomaszekLub

TomaszekLub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 16:26

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji Ok zwracam honor;-)

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 21:37

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji Spoko. Nic się nie stało. Przestudiuj kilka instrukcji starszych maszyn i sam się przekonasz jak to jest z tym doładowaniem. Warto też przestudiować podstawowe zasady... co silnik potrzebuje, czego i ile i co ma wpływ na co i dla czego. Co to jest moc a co moment i jak się to mierzy.
Bardzo ciekawa lektora. Przydaje się do dyskusji z osobami "mądrzejszymi" inaczej.
KPK Kumurun Team

#25 Share TomaszekLub

TomaszekLub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 14:49

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji Nie no z pewnością masz racje dane techniczne i raporty to fajna sprawa,szczególnie kiedy masz je pod ręką :lol:
'' Mocy dużo nie przybyło, ale momentu obrotowego tak.
Najbardziej to jest widoczne z ruszeniem z przyczepami albo z pługiem, idzie bez problemu, a tak to trzeba było go pomęczyć trochę.''
Mój kuzyn ma podobny problem z tym,że on ma go uturbionego (fabrycznie) myślę,że u niego leży problem w pompie,namawiałem go do regeneracji,bez skutecznie niestety.Nie dał się przekonać -_-

Edytowany przez TomaszekLub, 11 wrzesień 2013 - 14:50.

#26 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 16:17

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji Ja za to mam problem z przegrzewaniem silnika

#27 Share TomaszekLub

TomaszekLub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 10:33

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji Już któryś przypadek niestety.O chłodnice nie pytam bo na pewno czyściłeś (obie) dokładnie,traktor nie stary więc w środku nie powinna być zakamieniona podobnie jak blok chociaż pewności nie ma więc do sprawdzenia,jak jest ok to wina może leżeć po stronie termostatu,nie otwiera się do końca i nie ma pełnego obiegu.Od dawna są objawy gotowania się?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 22:49

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji Termostat wymieniony, uszczelka pod głowicą też kąty wtrysku sprawdzone mam tak praktycznie od nowości.
CHŁODNICE OBIE? co to znaczy? tam są 2? ;p Bo wiem że jest nagrzewnica, chłodnica oleju i cieczy. coś jeszcze jest?
Ma ktoś patent na wsadzenie większej chłodnicy?

#29 Share TomaszekLub

TomaszekLub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 08:32

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji Chodziło mi właśnie o tą olejową czasami potrafi w kurz obrosnąć;-p Od nowości mówisz hmm to chyba tylko zostają osłony maski.Mój drugi z kolei kuzyn miał podobny problem jeszcze na gwarancji wymieniali mu chłodnice,uszczelkę pod głowicą chyba ze dwa razy,termostat nawet pompę wody i nic ale nie odpuścił,po którejś wizycie chłopaki serwisanci pomyśleli o tych osłonach właśnie i trafili,od tamtej pory mówi,że spokój.Może warto spróbować;-)

#30 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 18:40

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji ale jakie osłony? ja mam maskę bez osłon ;)

#31 Share TomaszekLub

TomaszekLub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 18:55

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji No właśnie;-p to takie które całkowicie osłaniają silnik od przodu maski aż po kabinę i od góry maski do ramy tak,że w ogóle nie widać silnika jak w JD np.Na wysokości rozrusznika mniej więcej są otwory(skrzela) przez które wylatuje powietrze,hmm jak mi się uda to do Poniedziałku wrzucę foto.

#32 Share gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 22:10

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji ja mam samą maskę nie posiadam bocznych osłon jak w 82tsa czy 1025a :) ja mam 82SA czyli silnik z boku golas ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 01 październik 2013 - 22:45

Mój pronar 82sa turbo+ kilka modyfikacji wywal termostat i po problemie bedzie. U mnie w 82 SA jak bym go nie pilowal jezeli chlodnica nie jest przyslonieta to max 60-70 * silnik ma.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Dodaj odpowiedź