Skocz do zawartości

Zdjęcie

Halogeny w T25

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share celmer5

celmer5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie Gospodarką

Napisany 27 wrzesień 2012 - 20:11

Halogeny w T25 Co myślicie o tym temacie ???;) Zdarza mi się pracować władkiem np do god 23 <_< i to nieraz turem gdy układam np bele słabo widać :( wtedy by się przydały powiedzcie najlepiej jakie te halogeny ???(dajcie jakiś link) bo bym chciał u góry na kabinie 2 do przodu i 2 do tyłu ;) pod co podłączyć i jak jest lepiej zamontować żeby ustawiać np do góry i do dołu :) czy lepiej jest zamontować żeby ustawiać szerokość oświetlania :) ??????? :D POZDRAWIAM B) PISZCIE SWOJE PORADY :lol: !!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Halogeny w T25 Dzisiaj, 11:45
  •  

#2 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 27 wrzesień 2012 - 21:12

Halogeny w T25 Np. taka lampa (chodzi mi o kształt) według mnie świecą lepiej niż te prostokątne http://allegro.pl/la...2597837357.html

Pewnie masz ruską instalację. Też właśnie będę zakładał halogeny ale tylko na przód i chyba podłączę w taki sposób. Musisz mieć plus w instalacji żeby się do niego podłączyć albo weź z akumulatora ostatecznie. Ja dokupiłem gniazdo bezpieczników chyba od c-360 ale jakoś nie spotkałem się z takim w tym ciągniku ale mniejsza z tym. Potem z tego plusa podłączasz do tych bezpieczników a od bezpieczników przez włącznik i do halogena. Jeśli napisałem coś nie tak niech mnie ktoś poprawi.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#3 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 27 wrzesień 2012 - 21:47

Halogeny w T25 a jak z prądnicą ?? uciągnie te 4 halogeny plus światła??Czy od razu wymieniacie na alternator??

#4 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 00:52

Halogeny w T25 Witam- Iwany tak duże, jak i małe mają alternatory, nie wiem jak z modelami z przed lat 80 ale po 80-tym roku nie spotkałem się i nie słyszałem, aby miały prądnice, jedyna moja obawa bo też mam halogeny w Iwanku, to zamontowanie przekażników bo może palić przewody i włączniki.Nie mam u siebie przekażników to przewody robią się gorące, no i włączniki musiałem zmienić na większą moc, bo je spaliło a mam tylko 2 szt..Może w tym zakresie ktoś z elektryków się wypowie, jakie typowe włączniki itd. zastosować aby to było bezpieczne, bo przy czterech halogenach, jak bez przerwy długo będą świecić, może zapalić się instalacja.Uważam że moje obawy wtym zakresie są podstawne, ale jak mówię może ktoś kto posiada większą wiedzę niech zajmie swoje stanowisko w tym temacie.Pozdrawiam :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 03 październik 2012 - 13:56

Halogeny w T25 Władek zawsze miał alternator. Ten starszy model miał bodajże 600W, a nowszy 700W, a teraz robia takie 1400W. Można spotkać na alletanio :D
Instalację zrobili pod standardowe światła, tylko te nowe przełączniki mają plastikowe części.

Czy to jest takie trudne poprowadzić kilka przewodów 3mm2 , dać kilka przekaźników i przełącznik?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#6 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 03 październik 2012 - 20:16

Halogeny w T25 Witam -pamiętam że właśnie te starsze roczniki miały dość duże regulatory napięcia, oraz innego typu alternatory i więcej przewodów wychodziło z alternatora, ja mam z dwoma przewodami a sąsiad w swoim na trzy wyjścia, powiem że nie każdy wie jak sobie poradzić z podłączeniem przekażników :rolleyes: Pozdrawiam

#7 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 03 październik 2012 - 20:44

Halogeny w T25 Też nie spotkałem się z prądnicą we władku. A te w okolicach 80 roku 82 mieli alternator a z niego wychodziło 5 kabli i zewnętrzny regulator napięcia.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 03 październik 2012 - 21:25

Halogeny w T25 No właśnie do końca nie byłem pewny ale wydawało mi się że gdzieś się spotkałem z pięcioma kablami na altku :) Pozdro