Skocz do zawartości

Zdjęcie

z czego zrobić kojce w chlewnii...??????

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bamberszol

bamberszol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 11:59

z czego zrobić kojce w chlewnii...?????? witam
Chce zrobić wolny wybieg dla loch około 9 sztuk .. i wybiegsektora krycia róznież na 9 sztuk . czyli w sumie dwa kojce. każdy po ok 50m2 . z czego mozna zrobić scianki ... poleccie cos tylko nie zdrzewa jak jakiś dziad bo moj ojciec ma taką inicjatywe własnie zeby z desek.. ja bym chciał cos praktycznego bo wiadomo lochy mają po 200kg i musza wytrzymać jakiś to naż te sciany a dechy bedą obgryzane itp.... m yhslałem scianki z jakiegos supoerxu .... plastikowe scianki takie od tuczników hyba bedą za słabe...\
dodam ze utrzymywane to jest jeszcze na płytkiej sciółce . bo ojciec przez 16 lat gospodarzenia nie zdąrzył zmodernizowac chlewniii... ja najchetniej bym poprzerabiał całą chlewnie na ruszt ale wiecie sami jak sie ze starymi da dogadać w dzisiejszym wieku ;..

Edytowany przez bamberszol, 27 wrzesień 2012 - 12:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
z czego zrobić kojce w chlewnii...?????? Dzisiaj, 15:09
  •  

#2 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 13:11

z czego zrobić kojce w chlewnii...?????? hehe. widzę z ojcami masz tak jak ja tyle lat jest dobrze to po co coś zmieniać udoskonalać jak ja ojca namawiałem ojca na srutownik z mieszadłem.A pro po to może zrób z ryrek tylko nie jakiś cienkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share bamberszol

bamberszol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 11:16

z czego zrobić kojce w chlewnii...?????? myślałem ze z takich płyt betonowych co sie plóty stawia takie całe segmenty tylko ze cos masywniejszego ;...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 11:36

z czego zrobić kojce w chlewnii...?????? Przede wszystkim jeśli chcesz lochy trzymać razem po kilka sztuk w jednym kojcu je karmić to musisz mieć przegrody żywieniowe bo w innym wypadku będą się gryzły.
deska plastikowa jest bardzo mocna. U mnie niejednokrotnie 250kg maciora na porodówce próbowała przez taką przeskoczyć i z deską nic sie nie dzieje także takie rozwiazanie polecam. Ważne tylko żebyś obróbkę zrobił z kwasówki.
Ciężko tu coś doradzić bo nie wiem jaki jest układ w chlewni, jak maą kojce wyglądać. wrzuc jakiś rysunek pogladowy to wymyśli się najrozsądniejsze rozwiązanie