Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas 108 MAXI

52 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmerMXM

farmerMXM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 20:15

Claas 108 MAXI Post: #1 Ustawienia na koszenie kukurydzy MAXI 108

Witam wszystkich!
Posiadam od dłuższego czasu kombajn CLASS 108 Maxi 1996r.
kosa do pszenicy 5,10m stół itp.
Kombajn od początku w gospodarstwie kosi tylko rzepak i pszenice.
ostatnio doinwestowałem i zakupiłem przystawkę do kukurydzy Gerringhof 6-cio rzędową.
I właśnie z tym zakupem związany jest ten post. Żniwa kukurydziane już coraz bliżej a ja jeszcze nie ustawiłem/Przestawiłem kombajnu

Czy jest ktoś w stanie opisać krok po kroku w jaki sposób przestawić kombajn z ustawien koszenia pszenicy na kukurydze?

proszę o konkretne odpowiedzi.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Claas Tucano 320

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 385000.00 PLN
  • 20 maj 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas 108 MAXI Dzisiaj, 03:56
  •  

#2 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 21:29

Claas 108 MAXI a tak sie zapytam
masz klepisko do qq?

#3 Share farmerMXM

farmerMXM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 09:02

Claas 108 MAXI Tak dostalem je w komplecie. jest to uzywka (przystawka) chodzila przedtem w medze 208.
Gosciu swiadczyl uslugi, mial kiedys tez maxi 108 i dlatego w zestawie z przystawka sprezentowal mi klepisko oryginalne do qq z maxi 108

Edytowany przez farmerMXM, 27 wrzesień 2012 - 09:03.

#4 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 16:11

Claas 108 MAXI nigdy nie kosilem qq ale oprócz klepiska co jeszcze zmieniac? chyba tylko otwierasz bardziej sita dajesz wiekszy wiatr i jedziesz

#5 Share farmerMXM

farmerMXM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 17:53

Claas 108 MAXI no wlasnie niewiem czy tylko tyle. dlatego rozpoczalem ten temat...

do 96 optymalna jest 4 rzędowa..
potrzebne jest klepisko do kukurydzy i listwy na młocarnię, wyjmuje się dolne sita i na samych górnych można pracować.

zależy na ile hektarów - ale za 15tys max kupisz Claasowską 4 z docinaczem łodyg

to z innego watku...

czy aby tak sie to ustawia?

#6 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 18:15

Claas 108 MAXI nie musisz wyjmowac dolnych otwierasz na max i juz tak jakby ich nie bylo ;)
listwy na mlocarnie? ale po co? nie wiem o co w tym chodzi :P

#7 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 18:46

Claas 108 MAXI miałem maxi 108sl i wyjmowałem dolne sita podobnie jak w obecnym Claasie, u mnie ładnie czyści przy obrotach dmuchawy 900-1000, a listwy na młocarnię są konieczne bo inaczej będzie ziarno hmm nie wiem jak to nazwać bić mielić pękać..

#8 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 18:48

Claas 108 MAXI o to chodzi żeby całe kolby nie znalazły się wewnątrz bębna młócącego powodując zachwianie jego wyważenia.

#9 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 19:35

Claas 108 MAXI na cepie ci sie kolba przyklei ? wlasnie predzej chodzi o to zeby nie bil ziarna

#10 Share farmerMXM

farmerMXM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 19:54

Claas 108 MAXI a co z podajnikiem klosowym. przeciez kukurydzy sie nie domlaca...
i podajnik w gardzieli trzeba go podniesc bo raczej przy qq wchodzi wieksza masa do srodka?
a tylko z otwartymi dolnymi sitami to raczej nie pojdzie. chyba ze mialbys qq na popcorn:-) lepiej je wymontowac calkiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 22:01

Claas 108 MAXI dokładnie, te kostki się tam obraca żeby wyżej łańcuch wciągał a podajnik kłosowy odpoczywa tzn jakieś resztki tam transportuje widziałem u siebie coś takie jak plewa z qq, po zbiorze qq najgorzej wyglądają podsiewacze i sita - jak sie kosi mokrą to trzeba czyścić bo ten miał mimo wiatru zalepia sita.. dużo tej kukurydzy masz?

#12 Share farmerMXM

farmerMXM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 13:16

Claas 108 MAXI szykuje sie okolo 50 hektarow w tym roku do "zjedzenia"

Czy jest cos jeszcze na co trzeba zwrocic uwage przy przestawianiu sprzetu z pszenicy na qq?

#13 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 15:22

Claas 108 MAXI obroty młocarni się zmniejsza na 650obr/min, przestawia czujniki strat (są 3pozycje 1 ziarna lekkie 2 średnio lekkie 3 ciężkie) na 3, przestawia się też czujnik opuszczania hederu wyżej ale to niekoniecznie no chyba, że chcesz używać funkcji na joysticku Claas Contur (opuszczanie do żądanej wysokości) powinno się też chwytacz kamieni zaślepiać ale też niekoniecznie i przestawić sieczkarnie na pokos żeby nie pracowała

#14 Share farmerMXM

farmerMXM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 08:42

Claas 108 MAXI tak daleko jestem ze pozostalo mik wymienic klepisko, sek w tym ze latwiej sie wymienia to 3 segmentowe, ja mam cale i jedno i drugi i bez wyciagania gardziela nie da rady... wczoraj juz wyciagnalem teraz tylko wymienic zalozyc i jest ok:) pytanie, jeszcze jedno... ten grzebien za klepiskiem wyciagasz czy zostawiasz?

#15 Share tomus88xD

tomus88xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 12:23

Claas 108 MAXI grzebień to jest u mnie na klepisku zbożowym na kukurydzianym go nie ma tzn zamiast grzebienia jest guma, nie pamiętam już jak to było w 108.. możesz wstawic zdjecie tego grzebienia? albo na email wyslac?

#16 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 01 październik 2012 - 19:09

Claas 108 MAXI Zamiast grzebienia jest blacha. Ważne aby sito dolne wymontowac i blachy za nim przestawić w położenie wyższe aby nic nie leciało na kłosowy.

#17 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 01 październik 2012 - 20:02

Claas 108 MAXI jeszcze ja wetknę swoje dwa zdania, w ubiegłym roku kosiłem qq dom 96 klepisko było uniwersalne także nie było potrzeby wymiany, jedynie zastosowane zostały przysłony na bęben młócący dalej dolne sito zostało zdemontowane, blachy przełożone i z technicznych stron tyle. obroty bębna minimalne, wiatr szczelina klepiska i sito to kwestia podjechania paru metrów i ustawienie tak aby kolby były wymłócone w zbiorniku czysto i żeby za kombajnem za dużo nie zostawało. w ubiegłym roku kosiliśmy bez sieczkarni.

w tym roku kosiłem lexionem 420 oraz kolega przyjeżdżał lexionem 600 i nic nie było zmieniane ani klepisko ani przesłony na bęben nie były zakładane, sita zostały obydwa jedynie zostały zmniejszone obroty sieczkarni i koszona była qq z sieczkarnią, ustawienia były następujące szczelina klepiska 25-30, obroty bębna 450, obroty wialni 1150,sito górne 16, sito dolne 14, ziarno w zbiorniku piękne i robota pięknie idzie takimi maszynami :)

#18 Share farmerMXM

farmerMXM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 październik 2012 - 11:24

Claas 108 MAXI co do lexiona to nie mam zastrzezen, ja grzebien zostawilem, tak mi dorodzil kombajnista z pobliskiej spoldzieli, maja ten sam sprzet. doradzil zeby wyciagnac lancuch z klosowego zeby po prostu nie chodzil po darmo...

mowil ze podobno gdzies doczytal zeby nie sciagac na lato blach z bebna, podobno lepiej sie pracuje...
mozna tez zmienic pas napedzajacy szarpak na ten drugi nasped, zmniejsza się wtedy obroty szarpaka i sprzet sie nie nadwyreza, a resztki zostaja troszke berdziej rozrzucone. ogolnie dziekuje bo maszyna jest tylko do przesmarowania i wyjechania do qq, wiec bedzie "GIT":)

#19 Share wojtek918

wojtek918

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Projektant konstrukcji budowlanych. Projekty, optymalizacja

Napisany 03 październik 2012 - 19:03

Claas 108 MAXI Nie będę zakładał nowego tematu. Mam takie pytanie odnośnie dolnego sita w dominatorze 86. Wyleciała mi jedna żaluzja ( znalazłem ją) i teraz pytanie jak ją tam z powrotem umieścić?? Ona się chyba odspoiła od tego druta co ją trzyma trzeba wyjmować dolne sito??? jesli tak to jak to zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kasta

Kasta

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 10:28

Claas 108 MAXI Mam pytanie dotyczące Claas'a 108 Maxi . Czy Cepy są w nim fabrycznie przyspawywane do ,,Gwiazd" ?