Skocz do zawartości

Zdjęcie

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 18:36

eh pamietam lekce o rolnictwie bedziesz sie denerwowal bo inni nie beda mogli pojac np co to jest Tona dt kwintal.. hekrat ar itp ;] a jak kto rzuci haslo komasacja to panika wybucha;] i durne zadania sa ;) obliczyc zbiory jesli plon wynosi srednio iles tam:D mi chcial wmowic jeden kolo ze pszenica to sypie po 12 ton a ja mowie no chyba z nieba i poszla uwaga ale juz sie nie ucze i mam na to wyje....ane

Raczej denerwowała ;)
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego Dzisiaj, 01:12
  •  

#22 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 18:55

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego Heh u mnie też tak było tylko ten dział to miał niewiele wspólnego z rolnictwem jakie my znamy...
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#23 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:19

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego @360p a w ktorej kalsie jestes i jaki masz podrescznik? bo jak mnie rok temu (II klasa gim) uczyli z podrecznika planety o rolnictwie to nic ciekawego tam niebylo:(

@ tumok a jaką szkole srednią konczyłes??
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:39

@360p a w ktorej kalsie jestes i jaki masz podrescznik? bo jak mnie rok temu (II klasa gim) uczyli z podrecznika planety o rolnictwie to nic ciekawego tam niebylo:(

Teraz jestem właśnie w klasie II gim. mam podr. ''puls ziemi''. Mam takie same odczucia jeżeli chodzi o rozdział o rolnictwie - mnie nie zadowala bo mam większą wiedze na ten temat i odczuwam niedosyt, poza tym wnerwiam sie często gdy stosują przedziwne określenia niezgodne z tymi, które występują w praktyce ;) Ale wiadomo, to jest podr. do geografii a nie dla rolnika ;)
PS Przegladalam właśnie ten podręcznik i podali obrazek z górzystym ukształtowaniem terenu na którym widze Fendta z przyczepą na tandemie (te maszyny są ciupkie więc nie moge bliżej określic typu maszyn) i napisali, że jest to rolnictwo ekstensywne. Chyba tylko dlatego,że mają tam takie ukształtowanie terenu, ale co do maszyn to bym się nie zgodziła ;)
Przepraszam, że takie długaśne ale musiałam sie z kimś tym podzielić B)
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#25 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 27 listopad 2007 - 20:14

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego Ja konczylem Ogolniaka MAT INFO ze mozg niby buhehehe
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#26 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 20:15

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego no ja juz robiłem rolnictwo :) i z karktówki o rolnictwie dostałem tylko -3 :) no ale co to za jakies idiotyzmy cechy rolnictwa ekstensywnego i intensywnego ;) ja jeszcze nie widzialem takich rzeczy zeby ktos stwirdzil ze jablka to rosna na grządkach ale niedlugo pewnie tez cos takiego u nas bedzie...tomek a jakbys zapytal szefowa o pszenice czy kukurydze to szczena opada :D

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#27 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 20:41

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego W sumie śmieszne ale to prawda, teraz nawet dzieci ze wsi ale których rodzice nie posiadają gospodarstwa są wogóle nie kumate co i jak, np. pokazałem ziarno łubinu to nikt nie wie co to, pługów od bron nie odróżniają, kuzynka z miasta która często u nas przebywała myślała że szambowozem to się mleko do mleczarni wozi, no ale trochę się ludzie orientują ale jak stała na podwórku kosiarka rotacyjna bez osłon to za cho**** nikt nie wiedział co to jest i do czego

Edytowany przez andrzej2110, 04 grudzień 2007 - 10:32.

#28 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 03 grudzień 2007 - 22:41

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego nikt nie wie co z czego jest ale rolnika policzyć każdy potrafi, z tym się zgodzicie co nie ??

mi niekiedy żal takich ludzi - zero zainteresowania, choćby pochodzeniem tego co je...
all rights reserved

#29 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 10:02

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego Do kolegi powyżej masz 100% racji na wieś nie pójdą bo śmierdzi i takie tam ale mięsko i inne dobre rzeczy ;;wpierniczają ino sie uszy trzysą"
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#30 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 14:12

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego ja też chodzę do LO i też często się spotykam z takimi przypadkami że np nie wiedzą czym się różni pług od bron...musiałem im to rysować. No ale w sumie co sie dziwi, na wsi też coraz więcej ludzi jest że tak powiem 100 lat za murzynami( nie obrażając czarnych braci ;) ) bo inaczej tego nie można nazwać. Skoro człowiek uchodzący za największego rolnika we wsi nie wie do czego służy pług obrotowy no to wybaczcie....Dobrze że chociaż część idzie z postępem i można z nimi normalnie pogadać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 04 grudzień 2007 - 15:28

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego wiesz jeden koles sie mnie zar zapytal jak sie orze ta oraczka...
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#32 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 15:35

ja też chodzę do LO i też często się spotykam z takimi przypadkami że np nie wiedzą czym się różni pług od bron...musiałem im to rysować. No ale w sumie co sie dziwi, na wsi też coraz więcej ludzi jest że tak powiem 100 lat za murzynami( nie obrażając czarnych braci :D ) bo inaczej tego nie można nazwać. Skoro człowiek uchodzący za największego rolnika we wsi nie wie do czego służy pług obrotowy no to wybaczcie....Dobrze że chociaż część idzie z postępem i można z nimi normalnie pogadać

Taa ale jak juz coś wie to jeszcze gorzej, jak przyjdzie taki i będzie uczył za przeproszeniem ojca dzieci robić, np. taki mniejszy rolnik w biedronce zaczoł uświadamiać ojca co to jest myjka ciśnieniowa i do czego służy bo on wie i tłumaczy jak by to do 3 lat nie mielibyśmy ;) .
Jak czasem usłyszy coś w telewizji lub przeczyta w gazecie i potem zacznie uświadamiać i przekonywać jak to wszystko wie co do dotacji rękompensat itp totalne głupoty i wyrwane z kontekstu projekty tylko że na wsi nikt nie wie

#33 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 22:13

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego starszy kiedyś siał buraki u sąsiada u którego były trzy laski na praktyce ze szkoły rolniczej i się pyta co teraz robi a one na to że ziemniaki sadzi!?!?!?!?

innym razem dzwonie do babki jak chciałem kupić kombajn do kopania buraków i się pytam dlaczego sprzedaje a ona na to " że już nie sadzą buraków i nie jest potrzebny" szczena opada
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

#34 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 08:26

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego To jest nic bo jak ktoś nie związany z rolnictwem czyli miastowy to ma prawo czegoś tam nie wiedzieć, ale przyjechali na kontrole z agencji z lublina przed wypłatą kasy na stary prow na płyte zbiornik na mleko i dojarke konwiową i tak oglądają fotografują i jeden drugiego zaczyna się pytac jak te mleko płynie przez rure a jak to do zbiornika wchodzi i że metalową rurą i już się czepiają ja się śmieje a ojciec tłumaczy że to konwiówka i tą rurą tylko podciśnienie pompa robi, a oni powaznie dalej oglądają miny robią i się zastanawiają, no ale zgodzili się ze może i konwiowa tak ma ale czy tacy nowocześni że konwiowej dojarki nie widzieli?

#35 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 19 grudzień 2007 - 09:38

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego U mnie w tym roku na żniwa jechaliśmy z młodszym bratem i jego kolegą po słomę , przejeżdżamy koło ziemniaków i pytam się delikwenta co to tu rośnie o on mi na to że to albo buraki albo żyto bo nigdy nie widział. No i udowodniliśmy mu że to ziemniaki , a on mi no to mówi że sadzenie ziemniaków nie ma sensu bo sadzisz jeden ziemniak a później zbierasz też jeden tylko ciut większy ;)
Forza JUVE!!!

#36 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 19 grudzień 2007 - 17:35

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego ja chodził do gimnazjum z taki pustaki którzy nie mieli żadnego pojęcia o rolnictwie jak zobaczyli holmera to nie wiedzieli co to jest wogóle pamiętam jak miałem 15 lat to przyjechał jakaś daleka dominie rodzina z Wrocławia to ich synek na gołębie mówił ze to są papugi ;)

#37 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 20 grudzień 2007 - 17:11

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego mój brat cioteczny to nawet by obory od stodoły nieodróznił......................albo jak dziadek go poprosił zeby zaczepił wóz to on niewiedział jak.........................
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

#38 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 23:23

Serio Pie**** wow jaka nowość

Wyhamuj trochę... :angry: :angry:

Edytowany przez andrzej2110, 22 grudzień 2007 - 09:49.
wylgaryzm

#39 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 23:29

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego chłopcze spokojnie...nie wyszło ci z nie swoimi fotkami to sie mscisz ze cie zdekospirował tomek?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share c355

c355

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,filmy,motoryzacja,traktory

Napisany 22 sierpień 2008 - 10:58

Eh coś śmiesznego ale w sumie tragicznego Mojego brata kolega i moj ale taki dalszy to myslal ze pomidoty to na drzewie rosna mial wtedy 16 lat ;) ;) ;) ;) dla mnie to byl szok jak brat to powiedzial a to taki miastuch ze tez szok.Jak Ci ludzie żyją?
Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.