Skocz do zawartości

Zdjęcie

zablokowane przednie koło mtz

49 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mtzbelarus

mtzbelarus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 19:00

zablokowane przednie koło mtz Witam . Posiadam mtz 82 , powstał kolejny problem tym razem z przednim kołem , zablokowało się podczas pracy w lesie . Jest ktoś w stanie pomóc, doradzić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zablokowane przednie koło mtz Dzisiaj, 23:11
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 wrzesień 2012 - 19:45

zablokowane przednie koło mtz sprzedaj ten badziew i kup se zetora

Post bez uzasadnienia i nie na temat +10%
Następnym razem pomyśl "se" zanim coś napiszesz .

Edytowany przez razor275, 25 wrzesień 2012 - 20:12.

#3 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 19:54

zablokowane przednie koło mtz Mhm badziew, sprzedaj se tego zetorka i kup fendta a nie badziewiem jeździsz. Bardzo mądra i rzeczowa wypowiedź. Zapewne bardzo koledze pomogłeś.

Nie ma innego wyjścia jak rozbierać. Zjechałeś jakoś nim? U mnie jak się zablokowało to do tyłu dało sie jechać, tylko do przodu blokowało. Stawiam na rozsypane łożysko, ale w którym miejscu to już musisz sam dojść. U mnie ostatnio poszło u góry zaraz za tymi trybami stożkowymi a zaraz jak go kopiliśmy to gdzieś niżej ale nie pamiętam już gdzie. Odkręć też tą pokrywkę u góry może tam coś zobaczysz.
Pozdrawiam i mam nadzieję że szybko zdiagnozujecie usterkę :)
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#4 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 19:58

sprzedaj ten badziew i kup se zetora

Kolega mądrością to nie grzeszy.

Na bank coś ci poszło z przekładnią stożkową w moście przy kole które się zablokowało.

#5 Share zulowiec

zulowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 19:59

zablokowane przednie koło mtz Najczęściej się zaciera łożysko na półosi poziomej (brak oleju), odkręcisz dekielek na górze i wszystko będzie wiadomo.

#6 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 20:20

zablokowane przednie koło mtz Witam -uważam koledzy że takiemu gościowi jak Rolandgif należy udzielić też tak wyczerpującej podpowiedzi jeżeli kiedyś będzie prosił o pomoc, jakie SZCZĘŚĆ BOŻE takie- BÓG ZAPŁAĆ, ktoś ma problem, to taki gość naprawdę jest bardzo pomocny.Pozdrawiam

#7 Share mtzbelarus

mtzbelarus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 20:20

zablokowane przednie koło mtz Dzięki za pomoc, na pewno przydzadzą mi się te informacji . Z góry dzięki za pomoc , jesli problem bd pojawiał się nadal , wróce ponownie.

#8 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 20:21

zablokowane przednie koło mtz Masz zwykły przodek czy carraro?

#9 Share mtzbelarus

mtzbelarus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 20:27

zablokowane przednie koło mtz zwykły

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 wrzesień 2012 - 20:38

Mhm badziew, sprzedaj se tego zetorka i kup fendta a nie badziewiem jeździsz. Bardzo mądra i rzeczowa wypowiedź. Zapewne bardzo koledze pomogłeś.

Nie ma innego wyjścia jak rozbierać. Zjechałeś jakoś nim? U mnie jak się zablokowało to do tyłu dało sie jechać, tylko do przodu blokowało. Stawiam na rozsypane łożysko, ale w którym miejscu to już musisz sam dojść. U mnie ostatnio poszło u góry zaraz za tymi trybami stożkowymi a zaraz jak go kopiliśmy to gdzieś niżej ale nie pamiętam już gdzie. Odkręć też tą pokrywkę u góry może tam coś zobaczysz.
Pozdrawiam i mam nadzieję że szybko zdiagnozujecie usterkę :)

w przyszłym roku będzie Fendt:

Kolejny post nie na temat +10% i wybierasz się na zasłużone 30-dniowe wakacje .

Edytowany przez razor275, 25 wrzesień 2012 - 20:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 25 wrzesień 2012 - 21:13

zablokowane przednie koło mtz koledzy nie rugajcie tak roladgifa ponieważ ma trochę racji w zetorze w przednim napędzie nie ma za bardzo co się psuć bo tam jest tylko mechanizm różnicowy pól osie i przeguby przy kolach a w mtz-cie multum walków wałeczków i zębatek a to wszystko tylko po to żeby zwiększyć prześwit o parę cm.Pozdro

#12 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 25 wrzesień 2012 - 22:11

zablokowane przednie koło mtz Hm, może i racji troche ma, ale formę przekazu na poziomie przedszkolaka. Ja się doczepie w sumie do tematu, napęd w mtz przestaje mi powoli się załanczać, słychać jedno wielkie wycie, koła nie ciągną. Oleje są wszędzie pilnowane i wymieniane, gdzie mam szukać usterki? Jak wyciągne na maksa do góry dźwignię od załanczania napędu, napęd jakooo tako zaczyna działać, ale gdy mam ładunek w łyżce od tura, on praktycznie jest bezużyteczny...
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#13 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Dużo tego;)

Napisany 26 wrzesień 2012 - 02:18

zablokowane przednie koło mtz Kolego @yahooo777, nie wiem jak jest rozwiązane załączanie napędu w mtz, ale u mnie w starym fendzie (koparko - ładowarka) jest sprzęgiełko do załączania przedniej osi. Jak porobię trochę dłużej przednią łyżką, to owe sprzęgiełko się nagrzewa i przód przestaje ciągnąć (sprzęgiełko zaczyna ślizgać). Może masz podobny problem?? Może coś takiego właśnie dokonało sojego żywota? A może wystarczy lekka regulacja wajchy napędu?? Przemyśl to - może przyjdzie Ci do głowy jakieś rozwiązanie...

Edytowany przez kolos87, 26 wrzesień 2012 - 02:21.

Zetor Team

#14 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 06:18

Hm, może i racji troche ma, ale formę przekazu na poziomie przedszkolaka. Ja się doczepie w sumie do tematu, napęd w mtz przestaje mi powoli się załanczać, słychać jedno wielkie wycie, koła nie ciągną. Oleje są wszędzie pilnowane i wymieniane, gdzie mam szukać usterki? Jak wyciągne na maksa do góry dźwignię od załanczania napędu, napęd jakooo tako zaczyna działać, ale gdy mam ładunek w łyżce od tura, on praktycznie jest bezużyteczny...

Ja w swoim już 2 razy rozbierałem mechanizm załączania napędu wodzikiem. Pod kabiną jest taka pierdoła z kulką i sprężynką. Dostaje się tam piasek i zaciera działanie dźwigni. Jednak jest to usterka całkowicie zewnętrzna nie ingerująca w skrzynię biegów. Zatarcie tej kulki skutkowało tym, że w żaden sposób nie można ruszyć dźwigni od załączania napędu. Prędzej bym ja urwał niż włączył..

#15 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 06:38

Hm, może i racji troche ma, ale formę przekazu na poziomie przedszkolaka. Ja się doczepie w sumie do tematu, napęd w mtz przestaje mi powoli się załanczać, słychać jedno wielkie wycie, koła nie ciągną. Oleje są wszędzie pilnowane i wymieniane, gdzie mam szukać usterki? Jak wyciągne na maksa do góry dźwignię od załanczania napędu, napęd jakooo tako zaczyna działać, ale gdy mam ładunek w łyżce od tura, on praktycznie jest bezużyteczny...

Przyczyna leży w podporze pośredniej - sprawdź tarczki, jeśli dobre podciągnij śrubą regulacyjną na około 70-80 Nm.

#16 Share Gores

Gores

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 08:25

zablokowane przednie koło mtz Zobacz podpore jak napisał przedmówca raczej na pewno jest to wina tarczek a ta podpora nie grzała Ci się wcześniej?

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 14:07

zablokowane przednie koło mtz Ja wiem czy przedni napęd w mtz-cie jest taki zły? Porównując dział poświęcony zetorowi i mtz-towi w żadnym nie ma oszałamiającej ilości tematów poświęconych przedniemu napędowi.
wracając do tematu to faktycznie wygląda na podporę. Na twoim miejscu rozebrał bym ją bo zdarza się że są wyrąbane nacięcia na wieloklin w tarczkach.
KPK Kumurun Team

#18 Share klama

klama

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 14:33

zablokowane przednie koło mtz Napęd sam w sobie nie jest zły, tylko trzeba by o niego lepiej dbać i pilnować oleju. Tuleje jak dłużej pochodzą zedrą uszczelniacze, olej wyleci i łożyska se mogą sypnąć. Innej awarii w tym napędzie oprócz łożysk nie miałem.
KPK - Ochrona

Zapraszam na moje konto YT /user/klama958

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 14:43

zablokowane przednie koło mtz Nooo. Do tego cena części. Do stożka w zeszłym roku komplet zimeringow i oringow coś koło 30 zeta a jeden do carraro na piastę około 250 zł. Zaleta taka że wytrzyma spokojnie 15 lat jak nie ma luzów a w mtz-cie za skarby świata.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 26 wrzesień 2012 - 17:27

zablokowane przednie koło mtz Dzięki wszystkim za info;) robert812 to nie to, dźwignia chodzi perfekcyjnie;) najprawdopodobniej regulacja się przyda, nikt tam nie zaglądał jeszcze, a problem pojawiać się zaczął dopiero w sposób znikomy, jak ciągnik dostał tura. A na chwile obecną to się upierdliwe robi.
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Dodaj odpowiedź