endriu22

Bydło mięsne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
endriu22    0

Witam

Jestem studentem agronomi i będe przejmowal gospodarstwo po rodzicach niestety narazie nie jest ono duze ok 10ha. Chiałbym je rozwinąć dokupić ziemi, wydzierżawic i rozpocząć hodowle bydła mięsnego, klasa ziemi 4i5, jednak w sasiedztwie jest duzo pastwisk nieuzytkowanych, co dla bydła mięsnego jest potrzebne. Co myślicie, czy jest to przyszlość dla młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekc2    3

ja uwazam że tak sam od 2 lat zająłem się hodowlą bydła mięsnego wołowina jest droga jak narazie więc nie jest zle tylko na kasę trzeba trochę czekac,choc zależy co masz zamiar chować czy duże byki opasy czy też odsadki takie do 12miesięcy na takie też jest popyt,i najlepiej od razu zaczynac od średniego stada rasy typowo mięsnej i łatwej w utrzymaniu,choć to kwestia tego czy to większośc czasu bedzie spedzać na pastwisku czy w oborze jest dużo za i przeciw kwestia dobrego przemyślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Jak masz szanse na bliskie pastwisko to myślę że warto iść w tym kierunku Ja zainwestowałem trochę rok temu i teraz paszcza się raduje jak się patrzy na potomstwo chociaż jeden cielak mi też padł tydzień po ocieleniu a drugi trochę chorował to i tak jestem zadowolony z rezultatów zwłaszcza że przyszły sezon powinno już być więcej cieląt U mnie tylko jest problem z bliskim pastwiskiem bo 40 ha pola mam jakieś 3-4 km od domu i trochę strach trzymać tak daleko ale jak stado się powiększy to trzeba będzie tak próbować I przy dzisiejszych cenach to myślę że zdecydowanie bardziej opłaca się sprzedawać odsadki a zwłaszcza przy moich warunkach i braku szans na uprawę kuku (wszędzie dziki sieją spustoszenia) oraz ograniczoną powierzchnię budynków (wolę zamiast jednego bysiora wstawić w to miejsce jedną mamkę więcej i mieć jednego odsadka więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj