Skocz do zawartości

Zdjęcie

Inne odkładnie do polskich 3-jek grudziadzkich

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 21:13

Inne odkładnie do polskich 3-jek grudziadzkich witam zaniedługo czeka mnie wymiana odkładni bo juz sa dobrze naostrzone ;) poddarte... i moje pytanie jest takie czy mozna kupic jakies inne odkładnie (od innych typow modeli marek) pasujacych do tego puga niz orginalne? no moze do niewielkiej przerubki np wykonanie otworu do przykrecenia?? zeby troche lepiej kreciły...??? <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Inne odkładnie do polskich 3-jek grudziadzkich Dzisiaj, 19:38
  •  

#2 Share 90daniel

90daniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 21:41

Inne odkładnie do polskich 3-jek grudziadzkich do zwykłego pługa 3 pasują od atlasa ale ciężej trochę pług idzie. dłuższa odkladnia większa powierzchnia i trochę bardziej wyśrubowana

#3 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 06:36

Inne odkładnie do polskich 3-jek grudziadzkich Mam pług grudziądzki 4x30 i z orką nigdy nie było problemu. Po żniwach zawsze uprawiam ściernisko talerzówką i orka wychodziła całkiiem ładnie, równiutko, skib praktycznie widac nie było. Co więcej kiedyś więcej sąsiadów tym orało. Owszem byli partacze, gdzie na polach grzbiety stały ale u wielu orka nie ustepowała dzisiejszym zachodnim pługom. Tak więc zamiast przerabiac pług skup się na doprowadzeniu pola do ładu ewentualnie na poządnym ustawieniu pługa. Na seryjnych odkładnicach da się pole ładnie zaorać.

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 07:51

witam zaniedługo czeka mnie wymiana odkładni bo juz sa dobrze naostrzone ;) poddarte... i moje pytanie jest takie czy mozna kupic jakies inne odkładnie (od innych typow modeli marek) pasujacych do tego puga niz orginalne? no moze do niewielkiej przerubki np wykonanie otworu do przykrecenia?? zeby troche lepiej kreciły...??? <_<

Dostaniesz odkładnie półśrubowe oryginalne lub zamienniki tychże., które są dużo tańsze. O wiele dokładniej odwracają skibę, radzi sobie z nieuzytkiem.

#5 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 17:53

Inne odkładnie do polskich 3-jek grudziadzkich @zorzyk2 a masz jakieś namiary ile taka odkładnie może kosztować ? I ew. jakieś zdjęcie poglądowe jak to wygląda ?
@paawlik227 jeśli nie masz założonych ścinaczy skib to załóż a zobaczysz dużą różnice ;) Koszt ok 20zł za sztuke a na polu nie ma śladu po ścierniu nawet po orce "razówce"

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 19:25

Inne odkładnie do polskich 3-jek grudziadzkich Poczytaj ten temat, trochę się dowiesz. Kupowałem w sklepie Chaniewski w Białymstoku, było mi po drodze.
http://www.agrofoto....adz-polsrubowe/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 20:26

Inne odkładnie do polskich 3-jek grudziadzkich hmm widze ze mozna cos innego przykrecic ^^ kolego 90daniel- od atlasa to dosyc duze odkładnie a dodam ze c-360 i tak ma co robic z 3-jkami zreszta kazdy to wie... kolego hubertuss- co do uprawy to mysle ze az tak bardzotego zaniedbanego nie mam ale przy wyrzszym sciernisku i sprezynowce troche czasem wystaje a i tak scinacze nadspawałem troche bo było jeszcze gorzej -_- kolego zorzyk2- to jest jakies rozwiazanie ale 60-tka moze miec ciezko z tymi odkładniami :blink: I tak myslałem o tego typu odkładniach jak tu- http://www.ogloszeni...lny,452358.html nie powinno byc ciezej dla traktora a swoje by robiły ^^ chyba? Co o tym myslicie.....?

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 09:24

Inne odkładnie do polskich 3-jek grudziadzkich Wbrew pozorom nie idą ciężej bo mają inny kształt, a pracuje z nimi zetor 5211. Stare pchają ta skibę, a te odwracają. Tego grudziadzkiego już chciałem oddać do utylizacji ale nie było nic konkretnego z zachodnich używek, jedna odkładnia pękła inna była zużyta i kupiłem rzemieślnicze półśrubowe Trochę duże te odkładnie do moich pługów(niskie korpusy). Wszedłem w uprawę dwóch zaniedbanych działek i starymi odkładniami nie miałbym szans je zaorać. Inwestycja nieduża, a i tak do wiosny nabędę jakieś zachodnie.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2012 - 10:23

I tak myslałem o tego typu odkładniach jak tu- http://www.ogloszeni...lny,452358.html nie powinno byc ciezej dla traktora a swoje by robiły ^^ chyba? Co o tym myslicie.....?

Tak te odkładnie pasują praktycznie bez przeróbek, oczywiście i piersi też tego typu muszą być, z tyłu na płaskownik stabilizacyjny tylko tulejka, bo jest trochę za krótki, ale opór niestety jest większy niż na oryginalnych, za to efekt pracy dużo, dużo lepszy. Tylko jakość materiału pozostawia wiele do życzenia.

#10 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 26 wrzesień 2012 - 19:18

Inne odkładnie do polskich 3-jek grudziadzkich ja kupilem niedawno w techrolu polrubowe 98zl za sztuke szerokosc taka sama jak oryginaly. sa bardziej zawiniete i dobrze odwracaja. nie pchaja i opor nie jest wiekszy

Edytowany przez kojot629, 26 wrzesień 2012 - 19:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 19:28

Inne odkładnie do polskich 3-jek grudziadzkich no to chyba trzeba brac te połsrubowe i nie kombinowac ;) jak zetor5211 daje rade to i 60-siatka tez da rade z nimi :) i szkoda ze te z mojego linku sa troche "ciezkie do ciagania" bo fajnie wygladaja B) ale wygladem sie nie pracuje wiem wiem :P A jeszcze tak spytam bo ciekawe jakby szła orka tymi pugami jakby jakies odkładnie kvernelanda czy soc podobnego zamontował??? lzej by szły czy ciezej :blink: hmm

Edytowany przez paawlik227, 26 wrzesień 2012 - 19:36.