Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chrzan86    0

Witam ;) Ja mam pytanie co do mocy ciągnika, posiadam Belarusa 1020 105km i pytanie czy pociągnie taki agregat talerzowy z Agromaszu 3m. Będę chciał go wykorzystać do uprawy pożniwnej ewentualnie po gruberze? I zastanawiam się czy kupić 2,7 m i zyskać na prędkości bo wtedy wiadomo lepiej wymiesza! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Posiadam z Grano 2,7m z wałem packera i ciągnik jx95. Nie ma problemów z ciągnięciem, ale jak się wał porządnie oblepi to pompa ledwo co daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

No to rusaj da radę ;) bo w sumie w takim agregacie będzie miał lżej niż w gruberze? 
Ale do pewności chyba będę musiał zrobić próbę, tylko muszę namierzyć coś takiego w okolicy ;)

Dzięki Panowie za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Mam pytanie kupiłem AT30 którego podpinam do proximy 90 . AT30 jest z packerem. Wszystko jest oki bezproblemu go ciąga wcześniej myślałem że będzie ciężko nawet nie jest nawet dość duże górki 1 pół bieg i 6km/h i jedzie... Zauważyłem jednak że w jedną stronę go ciągnie i nie wiem co może być przyczyną. W jedną stronę jestem w stanie skręcić na opuszczonym agregacie bez problemu a w drugą stronę zauważam lekki opór czym może byc to spowodowane ? Czyżby wada fabryczna czy może źle ustawiony agregat np. przednie talerze za głęboko or coś innego a być może to że używam troszke innych bolców odnośnie agregowania z  ciągnikiem a mianowicie cięgła są bliżej siebie i kule nie są w miejscu gdzie powinny być a są od wewnątrz. Patent ojca gdyż błędnie przysłali nam bolce od BT30 oczywiście mam oryginalne bolce jednak nie zmieniam tegoż ustawienia.

 

@Kris stabilizator ramion ? Hm muszę to sprawdzić. Mówisz o stabilizatorach ramion przy ciągniku ? Wiesz co z tego co pamiętam są zamknięte tzn. ten prostokąt na dole nie jest w pozycji pływającej (jeśli wiesz o co mi chodzi no i oczywiście czy to miałeś na myśli). A nie chyba Ty piszesz o tych bocznych własnie ojciec je troszkę zmodyfikował wcześniej były takie dość luźne. Zrobił po swojemu bo mu się nie podobały i teraz są skręcane na śrubę. Wg mnie bez sens jednak faktycznie przydaje się do pługa gdyż mam starą unię przerobioną z 3 na 4 i wcześniej ten pług chodził od lewej do prawej w polu fakt teraz jest lepiej jednak zapinając nowszą maszynę trzeba rozkręcić śruby. Jak kupię sobie nowy pług na pewno z powrotem wórcę do pierwotnego ustawienia stabilizatorów.

A wracając chodzi Ci o stabilizator poziomy czy pionowy (wydaje mi się że chodzi Ci boczny poziomy). Jeśli drugi to tak jak pisałem na śrubach a jeśli o pionowy to nie są przekręcone prostokąty tak by miała maszyna lekki luz w góre i w dół 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A jak ze stabilizatorami ramion? Swobodnie się ruszą po obu stronach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

to normalne ze taletrzowke ściąga. po to w większych modelach jest uklad talezy w x. a ty masz w v gdzie pierwszy rząd talerzy ciężej pracuje i dlatego w jedna stronę masz lżej w druga wręcz przeciwnie. prawidłowe ustawienie głębokości pracy dużo temu zaradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miron_ol    0

Panowie czy ten wał packera ze skrobakami w grano też się obkleja?

Jak się sprawuje gumowy na różnych klasach ziemi?

A może crosskil ?

 

Jakie macie opinie o Grano System, jak takie ciężkie to może lepiej brać pół zawieszany?
 

Dość solidnie wygląda na zdjęciach ten Grano System.

 

Edytowano przez miron_ol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Pewni że mam ale i tak czasem zalepia chodzi oczywiście ale ciężko jest dlatego lepiej czasem zaopatrzyć się w szpachelkę :) o ile dobrze wiem to agromasz grano i staltech to jakieś bliżniaki ale nie wiem czy wszyscy wiem tylko że dwóch z tych trzech to szwagry 

Edytowano przez aster453

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Kupiłem at 30 agro maszu. Najpierw też myślałem o packerze. Ale czytałem w niejednym miejscu, że wał się oblepia mimo skrobaków, są ponadto problemy z jego obracaniem się na słabej ziemi/piachu suchym. A mam sporo ziem 5 i troszkę 6 klasy. Dodatkowo waży o 200-250 kg więcej niż rurowy. Wybrałem więc rurowy ponieważ na hydropaku będzie siewnik na redlicy talerzowej. Zależało mi na w miarę niskiej masie zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miron_ol    0

A ma ktoś w wałem gumowym ? Jak się sprawuje na mieszanych  glebach?

Edytowano przez miron_ol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiciu    0

Ja miałem agregat AT 2,7m na wale rurowym z hydropakiem. Pracował z NH TD5040.Traktor nie ma problemu z uciągiem. Problem był gdy siałem bo cały zestaw był ciężki i miałem podwójne wspomaganie (lekko unosiło przód szczególnie przy nawracaniu). Nie było mowy o uniesieniu agregatu całego, trzeba było najpierw podnieść siewnik na hydropaku i potem cały zestaw. Dlatego wymieniłem na nabudowany i jest bajka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj