Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grano System czy Agro-Masz?

65 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 12 styczeń 2013 - 12:55

Grano System czy Agro-Masz? Głebokość regoluje sie na wale nie ma znaczenia czy mniejsze czy wieksze talerze . Jeśli ustawisz wał na same gorne otwory czyli pojdzie na maksa w ziemie to wetdy tylko głebiej pracują bo nają wiekszą srednice .. a masa to nieznacznie bedzie sie róznic to jest tylko 5 cm na srednicy talerza niech bedzie jeden talerz ciezszy o 2 kg . W 3 m sa 24 talerze czyli wyjdzie 48 kg minimalna roznica .
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grano System czy Agro-Masz? Dzisiaj, 18:40
  •  

#22 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 13:23

Grano System czy Agro-Masz? Taki Agromasz na talerzach 510 czy 560 ramę ma taką samą, ale przy większych talerzach będzie mniej miejsca pomiędzy rzędami talerzy, oraz między talerzami i wałem, przez co ten o większych talerzach będzie bardziej podatny na zapychanie ;)

#23 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 15:33

Grano System czy Agro-Masz? To ze bedzie ninimalnie mniej miejsca nie ma zadnego znaczenia .. Mniejsze talerze szybciej staną niż wieksze

#24 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 17:41

Grano System czy Agro-Masz?

Taki Agromasz na talerzach 510 czy 560 ramę ma taką samą, ale przy większych talerzach będzie mniej miejsca pomiędzy rzędami talerzy, oraz między talerzami i wałem, przez co ten o większych talerzach będzie bardziej podatny na zapychanie ;)

Ja mam agro-masz na większych talerzach, robiłem nim po kukurydzy na ziarno i sie nie zapychało jedynie przy zakańczaniu jak agregat robi na dwa razy to kilka razy się zapchało.

#25 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 19:04

Grano System czy Agro-Masz? W tym roku wymokło mi troche wiosną i nic z tym nie robiłem bo to w srodku pola było , wiec to zostawilem i wyrosło tam duzo zielska panad 1 m wyskoosci przejechalem po zniwach 3 razy na to samo głebiej niz zwykle zeby wymieszac i zero problemu z zapychaniem sie . fakt ze grano ma inne talerze niz agro masz

#26 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 12 styczeń 2013 - 20:23

Grano System czy Agro-Masz? My szukając talerzowego agregatu siewnego zaryzykowaliśmy i wybraliśmy jednak "osławionego" Henryka Batyrę. Póki co stoi i się kurzy, ale za kilka miesięcy postaram się napisać recenzję. Wygląda bardzo solidnie, o wiele solidniej niż na zdjęciach. Jest niesamowicie ciężka. Spytacie zapewne "Dlaczego Batyra?". Przede wszystkim za sprawą zabezpieczeń sprężynowych każdego talerza z osobna. Wałki gumowe nie robiły na nas dobrego wrażenia i widząc sąsiadów co i rusz rozkręcających talerzówkę na polu stwierdziliśmy, że spróbujemy.

Pozdrawiam

#27 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 23:37

Grano System czy Agro-Masz? Ja mam z grano agregat uprawowo talerzowy 3m, posiadam go od 1 roku, wadą i jednocześnie zaletą jest jego ciężar, nie ma problemu z uprawą nawet przy przesuszonej roli, nawet uprawa po rajgrasie bez orki tym agregatem jest możliwa. Muszę przyznać że potrafi się zapchać, lecz nie jest to aż tak uciążliwe. Ogólnie polecam, tym bardziej że jakość jest na pewno adekwatna do ceny.

#28 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 12 styczeń 2013 - 23:42

Grano System czy Agro-Masz? Właśnie tej jakości adekwatnej do ceny najbardziej obawiamy się w kwestii Batyrowego Geparda. :-P Mam nadzieję, że moja recenzja za kilka miesięcy nie będzie zawierała setek niecenzuralnych słów. Agregat jest tani, porównywalny z innymi polskimi konstrukcjami, ale wielokrotnie tańszy niż zachodnie i jeśli jakość miałaby być proporcjonalna do ceny to jednak ryzyko się nie opłacało. Poczekamy, zobaczymy. Oby jednak jakość była dużo lepsza niż wskazująca na nią cena. :-)

#29 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 00:06

Grano System czy Agro-Masz? Mam jeszcze ich produkcji agregat uprawowy, nie był zły, wada zbyt lekki, obecnie go nie używam gdyż zmieniłem technologię uprawy.

#30 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 09:19

Grano System czy Agro-Masz? My się poważnie nad Grano zastanawialiśmy bo wyglądają solidnie, ale jak napisałem wcześniej wygrały u nas sprężynowe zabezpieczenia talerzy, które oferuje Batyra.
Jeśli chodzi o brony talerzowe ... niestety kilka lat temu została zakupiona takowa firmy Bomet o szerokości 3,2 m. W tym roku się jej pozbyliśmy bo jej praca pozostawiała wiele do życzenia. Z wstępnych testów Gepard zrobi tą samą robotę o wiele lepiej. Bomet przy szerokości 3,2 m ważył 600 kg. Batyrowy Gepard przy szerokości 2,7 m waży ponad tonę. Dodatkowo ma o wiele agresywniej ustawione talerze. Szczerze to już nie możemy się doczekać wiosny by sprawdzić czy wydanie tych 15k PLN netto miało sens czy był to błąd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:12

Grano System czy Agro-Masz? 15 tys netto kosztował gepard ? to taka sama cena jak grano i staltechu .. U mnie na Grano na tabliczce jest masa 1500 kg 3m z wałem packera.

#32 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:25

Grano System czy Agro-Masz? Ano kosztował takie pieniądze i to nie 3 metrowy tylko 2,7. Wszyscy boją się tych Batyrowych rur, ale póki co wygląda on nam niesamowicie solidnie. Rury są grubościenne, bardzo dobrze pospawane. Naprawdę na żywo wygląda o wiele lepiej niż na fotkach. Duże, agresywnie ustawione i solidnie mieszające ziemię talerze przy teście ostro dały się we znaki 70 KM ciągnikowi. Na szczęście agregat ma pracować z ciągnikiem 105 KM i teoretycznie moglibyśmy wziąć 3 metrowy, ale siewnik mamy 2,7m i brak funduszy na zmianę, a poza tym były plany, że awaryjnie da się nim pracować (chociażby bez siewnika) wspomnianym ciągnikiem 70 KM, a tu jednak trzeba o tym zapomnieć. Do tego Batyrowego "cuda" jak mówiłem skłoniło nas głównie zawieszenie talerzy na sprężynach, a nie kształtnikowych ramionach zabezpieczonych jedynie gumowymi wałkami. Podczas pracy fajnie to pracuje i czekam na wiosnę by zrobić bardziej miarodajne testy.

#33 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:56

Grano System czy Agro-Masz? A jaki masz wał na niej . i jaka waga ?

#34 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:06

Grano System czy Agro-Masz? Na nasze ziemie potrzebowaliśmy ciężkiego wału solidnie zagęszczającego ziemię i jedyny sensownie wyglądający wał z oferty Batyry to ten jego twór gumowy. Na zdjęciach wyglądał tak sobie, ale na żywo jest już dużo lepiej. Guma jest twarda, szybka, sprawdziliśmy na glinowatej ziemi i się nie zapychał. Jak będzie kiepski zmienimy go we własnym zakresie na Packera, który we wcześniej posiadanym przez nas Mandamie sprawdzał się bardzo dobrze. Waga całościowa bliżej nie znana, ale skoro sam agregat o szerokości 2,7 m waży wedle Batyry 920 kg to z tym wałem oceniamy, że będzie to jakieś 1200 kg i tak też czuł go ciągnik testowy.

#35 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:12

Grano System czy Agro-Masz? ja mam packera i jednak tez na dzien dzisiejszy wzioł bym gumowy . nie mam za mocnych ziem ale u mnie packer op orce starsznie sie obkleja .

#36 Share wskpiotrus125

wskpiotrus125

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 260 postów
  • Zainteresowania:John Deere ,Interesuje się Rolnictwem, motoryzacją, mechaniką,modelarstwem rolniczym

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:48

Grano System czy Agro-Masz? panowie powiedzcie mi czy ciagnik bedzie miał lżej z hydropakiem który jest zamontownay tak http://allegro.pl/ag...2892534621.html czy jak przy agromaszu http://otomoto.pl/ag...al-A231398.html nie chodzi mi o to czy bedzie lżej podnosić ani czy uciagnie tylko że przy tym 1 jest hydropak montowany odrazu przy wierzyczce i cieżar w większości z hydropaka będzie bliżej ciągnika zaś w agromaszu hudropak jest zampntowany dalej i ciężar bedzie dalej ciagnika cy to da jakąś róznice odnośnie podnoszenia przodu ciagnika

#37 Share michalszm

michalszm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:58

Grano System czy Agro-Masz? ja osobiście polecam Agro-Masz. Ja sam posiadam właśnie z Agro-Maszu talerzowy z wałem packera i jestem zadowolony. Ładnie robi, lekko ciągnik pracuje i nie zapycha się.

#38 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:07

Grano System czy Agro-Masz? Kolego ... oczywiście, że im hydropak jest bliżej ciągnika i siewnik narzuca bliżej osi cięgien dolnych tym lżej dal ciągnika i podnośnika. Niestety co do już samego sposobu mocowania tego hydropaka osobiście jednak szukałbym jednak konstrukcji spawanej. Hydropak bezwzględnie musi być sztywny, nie może się bujać, nie może być ryzyka, że coś się np. odkręci.

#39 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 09:33

Grano System czy Agro-Masz? Konstrukcje skrecane sa ocniejsze niz spawane . poatym o to juz zadbali konstroktorzy zeby było ok .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share TheBazyllo

TheBazyllo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 03 luty 2013 - 21:23

Grano System czy Agro-Masz? Jeśli mogę prosić opiszcie jak takie się agregaty talerzowe zachowują w uprawie nieużytków ? lub łąk pod orkę ? Interesuje mnie jeszcze jaki wał polecacie na ziemie gliniaste i piaszczyste bo jedne i drugie.