Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie?

64 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 listopad 2007 - 12:46

Silver ty to masz pomysły.. A może byś wywrot w końcu zrobił w przyczepie, zawsze się przyda.. i o ile lżej by było, bo te twoje patenty to jakoś strasznie skomplikowano-czasochłonne są i do tego jeszcze szkód można sobie narobić.

albo niech kupi jakąś starą przyczepe z wywrotem i gnój na niej wozi ;] nawet jednoosiową. Jednoosiową mogłem kupić za 800zł 3.5t tylko że blach trzeba było wymienić ale jak by gnój miał wozić to bym nie wymieniał
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? Dzisiaj, 03:33
  •  

#22 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 12:49

nawet jednoosiową. Jednoosiową mogłem kupić za 800zł 3.5t tylko że blach trzeba było wymienić ale jak by gnój miał wozić to bym nie wymieniał

kurna to jest dopiero okazja, za taką kasę to bym nawet bez burt i podłogi taka przyczepę kupił i sobie ją wyremontował..eheh że u mnie nie ma takich okazji...

#23 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 12:52

kurna to jest dopiero okazja, za taką kasę to bym nawet bez burt i podłogi taka przyczepę kupił i sobie ją wyremontował..eheh że u mnie nie ma takich okazji...

U mnie jest dużo. Takie dziadki sprzedają 70letnie i im już nie zależy tylko stoi u nich i sie psuje ;/

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 13:01

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? Z kuplem na spulasa chcemy coś kupić, a była u znajomego fajna wywrotka jak nówka pozyczałem kiedyś i ten koles za 1300pln puścił gdzieś tam bo mu kasy trzeba było.
Te eksperymenty ze zciąganiem czy spchaniem gonju to tak doraźnie na ta zime, a kilka postów wyzej koledzy pisali że zpychają gnuj z przyczep!

#25 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 13:19

a była u znajomego fajna wywrotka jak nówka pozyczałem kiedyś i ten koles za 1300pln puścił gdzieś tam bo mu kasy trzeba było.

A ze znajomymi zawsze tak jest, swojemu nie sprzedadzą.. i nigdy nie mówią że coś sprzedają, człowiek zawsze po fakcie się dowie :angry:

#26 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 15:20

Z kwasówki pierwsze słyszę to ile to Cie uczyniło (nawa kwasówka czy gdzieś z odzysku) ?? U mnie naszczęście nie musze wywozić bo się mieści przez cały rok.

blacha nowa. Pochodzenia nie mogę podać. Leżała u mnie już kilko lat ;) trochę jej tu widać http://www.agrofoto....t...i&img=28722
PS: ja nie mam płyty. gnój wywożę z obory na pryzmę na polu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#27 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 27 listopad 2007 - 16:41

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? hehe naprawde jeszcze nie widziałem takiej podłogi, to do puki sie nie wydrze to jest wieczna bo nie przerdzewieje chociarz, fajny pomysł.

#28 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 17:24

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? Wymyśliłem sobie że postawie ciapera z jakąś skrzynią za dzwiami od obory i będe od razu na tą skrzynie walił i wywoził na pryzme na pole, a po co 2 razy mam ładować, jak myślicie dobry pomysł? tzn dla jasności mysle tak troiche na łyte troche bezpośrednio i na płycie lepiej się przepali i już częśc będzie wywiweziona, zaglądał ktoś na strone metal fachu są tam fajne skrzynie tylko boje się że za małe troche jak dla mnie będą

#29 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 17:25

Wymyśliłem sobie że postawie ciapera z jakąś skrzynią za dzwiami od obory i będe od razu na tą skrzynie walił i wywoził na pryzme na pole, a po co 2 razy mam ładować, jak myślicie dobry pomysł? tzn dla jasności mysle tak troiche na łyte troche bezpośrednio i na płycie lepiej się przepali i już częśc będzie wywiweziona, zaglądał ktoś na strone metal fachu są tam fajne skrzynie tylko boje się że za małe troche jak dla mnie będą

z skrzynią nie taki zły pomysł a z skrzyni też będziesz musiał z walać? jak tak to sie troche narobisz ;/

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 17:29

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? taka skrzynka to dobry pomysł ale zrób jo tak żeby była samowyładowcza. Jest to możliwe i łatwa do wykonania.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 17:31

taka skrzynka to dobry pomysł ale zrób jo tak żeby była samowyładowcza. Jest to możliwe i łatwa do wykonania.

No właśnie żeby sie jakoś przechylała i wywalał gnuj. Mam pomysł ale nie wiem jak napisać xD

#32 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 17:42

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? A ja mam płytę od niedawna i taczką z obory. Wiadomo, że coś zostanie, więc cofam rozrzutnikiem i podjeżdzam. Poźniej włączam przekaźnik i w 5 min nic nie ma.
Pomysł ze skrzynią jest dobry, ale masz zgarniacz ??

#33 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 17:53

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? adik narysuj najlepiej ;)

bullet_black.png

#34 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 17:58

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? Nie mam zgarniacza i taczką woże mam jeden rząd 6 krów 2gi 9 krów i kilka sztuk młodzieży równnież na płytko, problem w tym zę na małą skrzynie na raz nie zmieszcze, mam lekki rozrzutnik 3 t świerzego gnoju dziennie więc większa skrzynia wchodzi w grę, narazie wymyśliłem ze sprubuje z klatką do wywożenia bydła uczepie zaczep do belki na tuz wyjade na pole podnośnik w góre i zryw do przodu gnuj jest śliski więc w większości powinien zjechać (oczywiście tylną klapę odkręce

#35 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 18:00

Nie mam zgarniacza i taczką woże mam jeden rząd 6 krów 2gi 9 krów i kilka sztuk młodzieży równnież na płytko, problem w tym zę na małą skrzynie na raz nie zmieszcze, mam lekki rozrzutnik 3 t świerzego gnoju dziennie więc większa skrzynia wchodzi w grę, narazie wymyśliłem ze sprubuje z klatką do wywożenia bydła uczepie zaczep do belki na tuz wyjade na pole podnośnik w góre i zryw do przodu gnuj jest śliski więc w większości powinien zjechać (oczywiście tylną klapę odkręce

ale ty masz pomysły xD najlepsza będzie dla ciebie wywrotka xD bo sie nakombinujesz chłopie

#36 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:13

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? http://www.metalfach...k:skrzynie-t-12 takie coś chce kupić albo zrobić, albo ta świńska klatka takie zadanie powinna spełniać puki co, bo jak miałbym bezpośrednio zarzucać na wywrotkę to się wykończe po tygodniu, a pozatym zajmie mi za dużo miejsca za oborą a z takim czymś postawie ciapera pod same drzwi i bezpośrednio będę wyrzucał w skrzynie, wywrotka owszem ale na gnój z płyty, ale myśle że jak będe wywoził część skrzynią na pryzme na pole to ten na płycie zdąży się zlasować i nie będzie potrzeby pryzmowania gnoju z płyty jeszcze raz na polu,

Wywozi ktoś z was gnój bezpośrednio z obory na pryzme?

Tylko aerator dokupie, i będzie pełna bajera z gnojem!!

#37 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:16

http://www.metalfach...k:skrzynie-t-12

Tylko aerator dokupie, i będzie pełna bajera z gnojem!!

Byś musiał wziąść 550kg ale jak będziesz musiał też zwalać to to też po paru tygodniach ci sie odechce ;/

#38 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:17

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? ja wożę z obory na pryzmę lub pod pług (zależy kiedy wożę ;) )

bullet_black.png

#39 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:18

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? Ja wywożę jak na płycie jest pełno czyli co ok 3-4 miesiące. Ładuje to ładowarkom i wywożę zwykłą przyczepą a przed orką to rozwiozę po polu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 19:19

ja wożę z obory na pryzmę lub pod pług (zależy kiedy wożę ;) )

Taki surowy gnój to podobnowięcej szkodzi jak nawozi!!! ;) Też tak woziłęm jak robili mi płyte i efekt taki ze takich chwastów to nigdy nie miałem podorywka, agregat i orka i dalej są musze jakiś oprysk zrobić