Silver

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie?

Polecane posty

Silver    0

Witam!

Mam problem ze słomiastym gnojem, płyta w 4 tyg staje się pełna a wywożenie tego to tylko nawinięte wały i pogięte lisztwy w rozrzutniku, mysle żeby wywozić na kupy na pole zeby tam zmasował się lepiej gnój, a czym to rbicie, rozrzutnik bez adaptera wywrotka, czy jakas platforma i zpychacie gnuj jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

nieprzepalony obornik to przede wszystkim mała wartość organiczna. Dlatego warto go dłużej potrzymać. W przypadku naszego gospodarstwa ptyta wystarcza na kilka m-cy, ale to i tak za mało, więc składujemy go na docelowym polu, wywożąc przyczepami (trochę ich szkoda, ale cóż) i nie kiprując, ale spychając ładowaczem.


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
nieprzepalony obornik to przede wszystkim mała wartość organiczna. Dlatego warto go dłużej potrzymać. W przypadku naszego gospodarstwa ptyta wystarcza na kilka m-cy, ale to i tak za mało, więc składujemy go na docelowym polu, wywożąc przyczepami (trochę ich szkoda, ale cóż) i nie kiprując, ale spychając ładowaczem.

No właśnie jak wychodzi to spychanie jakim ciagnikiem i z jakim turem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Witam!

Mam problem ze słomiastym gnojem, płyta w 4 tyg staje się pełna a wywożenie tego to tylko nawinięte wały i pogięte lisztwy w rozrzutniku, mysle żeby wywozić na kupy na pole zeby tam zmasował się lepiej gnój, a czym to rbicie, rozrzutnik bez adaptera wywrotka, czy jakas platforma i zpychacie gnuj jakoś?

 

Miałem taki problem jak ty i zaczełem wywozić na pole na rozrzutnik troll'em a później troll'em zwalałem. Ja mam płyte 12x10 i mi sie zapełnia w 2 miesiące ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Miałem taki problem jak ty i zaczełem wywozić na pole na rozrzutnik troll'em a później troll'em zwalałem. Ja mam płyte 12x10 i mi sie zapełnia w 2 miesiące ;/

Wogóle to jak trolm się ładuje z płyty to nie poskrabiesz dna płyty i nie pouszkadzasz ścian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Wogóle to jak trolm się ładuje z płyty to nie poskrabiesz dna płyty i nie pouszkadzasz ścian?

 

Jak ktoś umie to nie pouszkadza ;] ja juz sie przyzwyczaiłem i jak trzeba brać koło murka to ostrożnie biore ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Jak ktoś umie to nie pouszkadza ;] ja juz sie przyzwyczaiłem i jak trzeba brać koło murka to ostrożnie biore ;]

Fakt że trzeba uważać ale czy po spodzie nie wydrapie dziur, bo w końcu tur to się ślizga po dnie a tu się skrabie pazurami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Fakt że trzeba uważać ale czy po spodzie nie wydrapie dziur, bo w końcu tur to się ślizga po dnie a tu się skrabie pazurami

 

My nigdy do samego spodu nie bierzemy tak z 4cm zostawiamy gnoju chyba że wywozimy juz na pole pod kuku czy coś to do samego spodu ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

MT3 82 z ładowaczem sipma T-426. Narazie w porządku, tylko bolce muszą być zabezpieczone i nie za dużo spychać naraz


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja tam wywożę rozrzutnikiem na pryzmę. foty w galerii.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Ja woże przyczepami na pole a potem trzącham jak duży kawałek.Normalnie to całymi tygodniami gnoił a tak jednego dnia machnę i rozrzutnik oszczędzę jeszcze.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja mam na rozrzutniku podłogę z kwasówki ;). przyczepy to mi szkoda do pracy przeznaczonej dla rozrzutnika. Poza tym przyczepa nie kipruje mi do tyłu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Na bok kipruje szybciej ;) To obojętne czy do tyłu czy do boku tak samo dobrze pryzmę sie formuję. Aha i przyczepę łatwiej umyć od rozrzutnika ;)


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

U mnie płyta 300m2 wystarczała na rok dla 50 szt koni i 5 bydła, teraz jest więcej bydła i szykuje sie wywożenie na wiosne...

całą płyte wywozimy w ciagu 2 dni na mf 3635 z rozrzutnikiem 10 t i kolega mf 2620 z rozrzutnikiem 8t ładujemy zts 12145 z tur 5... jest tak ok 350-400ton obornika, narazie jedyny plus to niedaleko do wożenia i w cciagu godziny kazdy robi po 2 kursy...;)


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja teraz rozrzutnika nie myje bo nie warto. często wywożę. Myje go tylko do zboża i do kukurydzy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Moja płyta dopiero widziała z 15 ton obornika, a tak jest zawalona od wiosny słomą bo porządki robiłem.. a tak to wywożę przyczepa na pole i dwa razy w roku go rozwalam... hodowle o połowę zmniejszyłem wiec myślę że jak wiosna opróżnię płytę to powinna mi starczyć do jesieni. Rozrzutnik u mnie praktycznie cały czas stoi, chyba że przyczepę od gnoju wyremontuje to wtedy pójdzie do częstszej pracy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
ja teraz rozrzutnika nie myje bo nie warto. często wywożę. Myje go tylko do zboża i do kukurydzy.

 

Ja mam dwa rozrzutniki jednym tandemem worze na pole i go nie myje chyba że do kiszonki to wtedy sie umyje ;] a drugi tylko używam do sianokiszonki i do pomocy jak wywozimy gnój pod coś ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

A jak zwalić z przyczepy jak nie mam kiper, zastanawiałem się nad sposobem ze jedną stroną wjeżdzam w bruzde żeby był przechych na strone bez burtu, a przy burcie po drugiej stronie sośniak lub inny bal o średnicy wiadra w grubszym końcu ;) i łańcuchy po podłodze puszczone tak żeby były pod kupą gnoju na przyczepie, popdczepiam z boku łańcuchy i heja ciągne w bok aż wszystko spadnie tylko

1 czy nie przewruce lub nie połamie przyczepy

2 czy mniejszy ciągnik da rady to ściągnąć

 

Drugi sposób to mam truhak 3 haki zespawane i to było takie cudo do wyciągania gnoju z chlewni kiedyś, teraz umocował bym to na kolcu do bel na ramieniu żeby siegał za przyczepe ale

1 długie ramie musiał bym mieć zeby siegnoł za szerokość przyczepy

2 moge porujnować podłoge w przyczepie

 

który patent lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Silver ty to masz pomysły.. A może byś wywrot w końcu zrobił w przyczepie, zawsze się przyda.. i o ile lżej by było, bo te twoje patenty to jakoś strasznie skomplikowano-czasochłonne są i do tego jeszcze szkód można sobie narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13
ja mam na rozrzutniku podłogę z kwasówki ;). przyczepy to mi szkoda do pracy przeznaczonej dla rozrzutnika. Poza tym przyczepa nie kipruje mi do tyłu.

Z kwasówki pierwsze słyszę to ile to Cie uczyniło (nawa kwasówka czy gdzieś z odzysku) ?? U mnie naszczęście nie musze wywozić bo się mieści przez cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Silver ty to masz pomysły.. A może byś wywrot w końcu zrobił w przyczepie, zawsze się przyda.. i o ile lżej by było, bo te twoje patenty to jakoś strasznie skomplikowano-czasochłonne są i do tego jeszcze szkód można sobie narobić.

 

albo niech kupi jakąś starą przyczepe z wywrotem i gnój na niej wozi ;] nawet jednoosiową. Jednoosiową mogłem kupić za 800zł 3.5t tylko że blach trzeba było wymienić ale jak by gnój miał wozić to bym nie wymieniał


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
nawet jednoosiową. Jednoosiową mogłem kupić za 800zł 3.5t tylko że blach trzeba było wymienić ale jak by gnój miał wozić to bym nie wymieniał

kurna to jest dopiero okazja, za taką kasę to bym nawet bez burt i podłogi taka przyczepę kupił i sobie ją wyremontował..eheh że u mnie nie ma takich okazji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
kurna to jest dopiero okazja, za taką kasę to bym nawet bez burt i podłogi taka przyczepę kupił i sobie ją wyremontował..eheh że u mnie nie ma takich okazji...

 

U mnie jest dużo. Takie dziadki sprzedają 70letnie i im już nie zależy tylko stoi u nich i sie psuje ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Z kuplem na spulasa chcemy coś kupić, a była u znajomego fajna wywrotka jak nówka pozyczałem kiedyś i ten koles za 1300pln puścił gdzieś tam bo mu kasy trzeba było.

Te eksperymenty ze zciąganiem czy spchaniem gonju to tak doraźnie na ta zime, a kilka postów wyzej koledzy pisali że zpychają gnuj z przyczep!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5
a była u znajomego fajna wywrotka jak nówka pozyczałem kiedyś i ten koles za 1300pln puścił gdzieś tam bo mu kasy trzeba było.

A ze znajomymi zawsze tak jest, swojemu nie sprzedadzą.. i nigdy nie mówią że coś sprzedają, człowiek zawsze po fakcie się dowie :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj