Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie?

64 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 08:53

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? Witam!
Mam problem ze słomiastym gnojem, płyta w 4 tyg staje się pełna a wywożenie tego to tylko nawinięte wały i pogięte lisztwy w rozrzutniku, mysle żeby wywozić na kupy na pole zeby tam zmasował się lepiej gnój, a czym to rbicie, rozrzutnik bez adaptera wywrotka, czy jakas platforma i zpychacie gnuj jakoś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? Dzisiaj, 09:56
  •  

#2 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 27 listopad 2007 - 09:05

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? nieprzepalony obornik to przede wszystkim mała wartość organiczna. Dlatego warto go dłużej potrzymać. W przypadku naszego gospodarstwa ptyta wystarcza na kilka m-cy, ale to i tak za mało, więc składujemy go na docelowym polu, wywożąc przyczepami (trochę ich szkoda, ale cóż) i nie kiprując, ale spychając ładowaczem.
can do

#3 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 09:12

nieprzepalony obornik to przede wszystkim mała wartość organiczna. Dlatego warto go dłużej potrzymać. W przypadku naszego gospodarstwa ptyta wystarcza na kilka m-cy, ale to i tak za mało, więc składujemy go na docelowym polu, wywożąc przyczepami (trochę ich szkoda, ale cóż) i nie kiprując, ale spychając ładowaczem.

No właśnie jak wychodzi to spychanie jakim ciagnikiem i z jakim turem?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 listopad 2007 - 09:12

Witam!
Mam problem ze słomiastym gnojem, płyta w 4 tyg staje się pełna a wywożenie tego to tylko nawinięte wały i pogięte lisztwy w rozrzutniku, mysle żeby wywozić na kupy na pole zeby tam zmasował się lepiej gnój, a czym to rbicie, rozrzutnik bez adaptera wywrotka, czy jakas platforma i zpychacie gnuj jakoś?

Miałem taki problem jak ty i zaczełem wywozić na pole na rozrzutnik troll'em a później troll'em zwalałem. Ja mam płyte 12x10 i mi sie zapełnia w 2 miesiące ;/
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#5 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 09:14

Miałem taki problem jak ty i zaczełem wywozić na pole na rozrzutnik troll'em a później troll'em zwalałem. Ja mam płyte 12x10 i mi sie zapełnia w 2 miesiące ;/

Wogóle to jak trolm się ładuje z płyty to nie poskrabiesz dna płyty i nie pouszkadzasz ścian?

#6 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 09:16

Wogóle to jak trolm się ładuje z płyty to nie poskrabiesz dna płyty i nie pouszkadzasz ścian?

Jak ktoś umie to nie pouszkadza ;] ja juz sie przyzwyczaiłem i jak trzeba brać koło murka to ostrożnie biore ;]

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#7 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 09:22

Jak ktoś umie to nie pouszkadza ;] ja juz sie przyzwyczaiłem i jak trzeba brać koło murka to ostrożnie biore ;]

Fakt że trzeba uważać ale czy po spodzie nie wydrapie dziur, bo w końcu tur to się ślizga po dnie a tu się skrabie pazurami

#8 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 09:26

Fakt że trzeba uważać ale czy po spodzie nie wydrapie dziur, bo w końcu tur to się ślizga po dnie a tu się skrabie pazurami

My nigdy do samego spodu nie bierzemy tak z 4cm zostawiamy gnoju chyba że wywozimy juz na pole pod kuku czy coś to do samego spodu ;]

#9 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 27 listopad 2007 - 09:27

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? MT3 82 z ładowaczem sipma T-426. Narazie w porządku, tylko bolce muszą być zabezpieczone i nie za dużo spychać naraz
can do

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 09:46

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? ja tam wywożę rozrzutnikiem na pryzmę. foty w galerii.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 10:25

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? Ja woże przyczepami na pole a potem trzącham jak duży kawałek.Normalnie to całymi tygodniami gnoił a tak jednego dnia machnę i rozrzutnik oszczędzę jeszcze.
Ursus & JD Rulezzzz

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 10:28

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? ja mam na rozrzutniku podłogę z kwasówki ;). przyczepy to mi szkoda do pracy przeznaczonej dla rozrzutnika. Poza tym przyczepa nie kipruje mi do tyłu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 10:38

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? Na bok kipruje szybciej ;) To obojętne czy do tyłu czy do boku tak samo dobrze pryzmę sie formuję. Aha i przyczepę łatwiej umyć od rozrzutnika ;)
Ursus & JD Rulezzzz

#14 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 11:12

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? U mnie płyta 300m2 wystarczała na rok dla 50 szt koni i 5 bydła, teraz jest więcej bydła i szykuje sie wywożenie na wiosne...
całą płyte wywozimy w ciagu 2 dni na mf 3635 z rozrzutnikiem 10 t i kolega mf 2620 z rozrzutnikiem 8t ładujemy zts 12145 z tur 5... jest tak ok 350-400ton obornika, narazie jedyny plus to niedaleko do wożenia i w cciagu godziny kazdy robi po 2 kursy...;)
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 11:47

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? ja teraz rozrzutnika nie myje bo nie warto. często wywożę. Myje go tylko do zboża i do kukurydzy.

bullet_black.png

#16 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 12:11

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? Moja płyta dopiero widziała z 15 ton obornika, a tak jest zawalona od wiosny słomą bo porządki robiłem.. a tak to wywożę przyczepa na pole i dwa razy w roku go rozwalam... hodowle o połowę zmniejszyłem wiec myślę że jak wiosna opróżnię płytę to powinna mi starczyć do jesieni. Rozrzutnik u mnie praktycznie cały czas stoi, chyba że przyczepę od gnoju wyremontuje to wtedy pójdzie do częstszej pracy..

#17 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 12:18

ja teraz rozrzutnika nie myje bo nie warto. często wywożę. Myje go tylko do zboża i do kukurydzy.

Ja mam dwa rozrzutniki jednym tandemem worze na pole i go nie myje chyba że do kiszonki to wtedy sie umyje ;] a drugi tylko używam do sianokiszonki i do pomocy jak wywozimy gnój pod coś ;]

#18 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 12:21

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? A jak zwalić z przyczepy jak nie mam kiper, zastanawiałem się nad sposobem ze jedną stroną wjeżdzam w bruzde żeby był przechych na strone bez burtu, a przy burcie po drugiej stronie sośniak lub inny bal o średnicy wiadra w grubszym końcu ;) i łańcuchy po podłodze puszczone tak żeby były pod kupą gnoju na przyczepie, popdczepiam z boku łańcuchy i heja ciągne w bok aż wszystko spadnie tylko
1 czy nie przewruce lub nie połamie przyczepy
2 czy mniejszy ciągnik da rady to ściągnąć

Drugi sposób to mam truhak 3 haki zespawane i to było takie cudo do wyciągania gnoju z chlewni kiedyś, teraz umocował bym to na kolcu do bel na ramieniu żeby siegał za przyczepe ale
1 długie ramie musiał bym mieć zeby siegnoł za szerokość przyczepy
2 moge porujnować podłoge w przyczepie

który patent lepszy?

#19 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 27 listopad 2007 - 12:36

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie? Silver ty to masz pomysły.. A może byś wywrot w końcu zrobił w przyczepie, zawsze się przyda.. i o ile lżej by było, bo te twoje patenty to jakoś strasznie skomplikowano-czasochłonne są i do tego jeszcze szkód można sobie narobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 27 listopad 2007 - 12:40

ja mam na rozrzutniku podłogę z kwasówki ;). przyczepy to mi szkoda do pracy przeznaczonej dla rozrzutnika. Poza tym przyczepa nie kipruje mi do tyłu.

Z kwasówki pierwsze słyszę to ile to Cie uczyniło (nawa kwasówka czy gdzieś z odzysku) ?? U mnie naszczęście nie musze wywozić bo się mieści przez cały rok.