Silver

Obornik z płyty gnojowej - jak wywozicie?

Polecane posty

andrzej2110    535
Z kwasówki pierwsze słyszę to ile to Cie uczyniło (nawa kwasówka czy gdzieś z odzysku) ?? U mnie naszczęście nie musze wywozić bo się mieści przez cały rok.

blacha nowa. Pochodzenia nie mogę podać. Leżała u mnie już kilko lat ;) trochę jej tu widać http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=28722

PS: ja nie mam płyty. gnój wywożę z obory na pryzmę na polu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

hehe naprawde jeszcze nie widziałem takiej podłogi, to do puki sie nie wydrze to jest wieczna bo nie przerdzewieje chociarz, fajny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Wymyśliłem sobie że postawie ciapera z jakąś skrzynią za dzwiami od obory i będe od razu na tą skrzynie walił i wywoził na pryzme na pole, a po co 2 razy mam ładować, jak myślicie dobry pomysł? tzn dla jasności mysle tak troiche na łyte troche bezpośrednio i na płycie lepiej się przepali i już częśc będzie wywiweziona, zaglądał ktoś na strone metal fachu są tam fajne skrzynie tylko boje się że za małe troche jak dla mnie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Wymyśliłem sobie że postawie ciapera z jakąś skrzynią za dzwiami od obory i będe od razu na tą skrzynie walił i wywoził na pryzme na pole, a po co 2 razy mam ładować, jak myślicie dobry pomysł? tzn dla jasności mysle tak troiche na łyte troche bezpośrednio i na płycie lepiej się przepali i już częśc będzie wywiweziona, zaglądał ktoś na strone metal fachu są tam fajne skrzynie tylko boje się że za małe troche jak dla mnie będą

 

z skrzynią nie taki zły pomysł a z skrzyni też będziesz musiał z walać? jak tak to sie troche narobisz ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

taka skrzynka to dobry pomysł ale zrób jo tak żeby była samowyładowcza. Jest to możliwe i łatwa do wykonania.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
taka skrzynka to dobry pomysł ale zrób jo tak żeby była samowyładowcza. Jest to możliwe i łatwa do wykonania.

 

No właśnie żeby sie jakoś przechylała i wywalał gnuj. Mam pomysł ale nie wiem jak napisać xD


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

A ja mam płytę od niedawna i taczką z obory. Wiadomo, że coś zostanie, więc cofam rozrzutnikiem i podjeżdzam. Poźniej włączam przekaźnik i w 5 min nic nie ma.

Pomysł ze skrzynią jest dobry, ale masz zgarniacz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

adik narysuj najlepiej ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

Nie mam zgarniacza i taczką woże mam jeden rząd 6 krów 2gi 9 krów i kilka sztuk młodzieży równnież na płytko, problem w tym zę na małą skrzynie na raz nie zmieszcze, mam lekki rozrzutnik 3 t świerzego gnoju dziennie więc większa skrzynia wchodzi w grę, narazie wymyśliłem ze sprubuje z klatką do wywożenia bydła uczepie zaczep do belki na tuz wyjade na pole podnośnik w góre i zryw do przodu gnuj jest śliski więc w większości powinien zjechać (oczywiście tylną klapę odkręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Nie mam zgarniacza i taczką woże mam jeden rząd 6 krów 2gi 9 krów i kilka sztuk młodzieży równnież na płytko, problem w tym zę na małą skrzynie na raz nie zmieszcze, mam lekki rozrzutnik 3 t świerzego gnoju dziennie więc większa skrzynia wchodzi w grę, narazie wymyśliłem ze sprubuje z klatką do wywożenia bydła uczepie zaczep do belki na tuz wyjade na pole podnośnik w góre i zryw do przodu gnuj jest śliski więc w większości powinien zjechać (oczywiście tylną klapę odkręce

 

ale ty masz pomysły xD najlepsza będzie dla ciebie wywrotka xD bo sie nakombinujesz chłopie


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

http://www.metalfach.com.pl/?jezyk:pl,link:skrzynie-t-12 takie coś chce kupić albo zrobić, albo ta świńska klatka takie zadanie powinna spełniać puki co, bo jak miałbym bezpośrednio zarzucać na wywrotkę to się wykończe po tygodniu, a pozatym zajmie mi za dużo miejsca za oborą a z takim czymś postawie ciapera pod same drzwi i bezpośrednio będę wyrzucał w skrzynie, wywrotka owszem ale na gnój z płyty, ale myśle że jak będe wywoził część skrzynią na pryzme na pole to ten na płycie zdąży się zlasować i nie będzie potrzeby pryzmowania gnoju z płyty jeszcze raz na polu,

 

Wywozi ktoś z was gnój bezpośrednio z obory na pryzme?

 

Tylko aerator dokupie, i będzie pełna bajera z gnojem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
http://www.metalfach.com.pl/?jezyk:pl,link:skrzynie-t-12

 

Tylko aerator dokupie, i będzie pełna bajera z gnojem!!

 

Byś musiał wziąść 550kg ale jak będziesz musiał też zwalać to to też po paru tygodniach ci sie odechce ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja wożę z obory na pryzmę lub pod pług (zależy kiedy wożę ;) )


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Ja wywożę jak na płycie jest pełno czyli co ok 3-4 miesiące. Ładuje to ładowarkom i wywożę zwykłą przyczepą a przed orką to rozwiozę po polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja wożę z obory na pryzmę lub pod pług (zależy kiedy wożę ;) )

Taki surowy gnój to podobnowięcej szkodzi jak nawozi!!! ;) Też tak woziłęm jak robili mi płyte i efekt taki ze takich chwastów to nigdy nie miałem podorywka, agregat i orka i dalej są musze jakiś oprysk zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Taki surowy gnój to podobnowięcej szkodzi jak nawozi!!! ;) Też tak woziłęm jak robili mi płyte i efekt taki ze takich chwastów to nigdy nie miałem podorywka, agregat i orka i dalej są musze jakiś oprysk zrobić
Nie szkodzi. Ja nieraz woziłem prosto na pole i nie zauważyłem jakichs znaczących zmian niż gdy nie wywoziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

ja wywoziłem na pola i potem z pól na pole rożrzutnikiel na tak na sterte to przyczepom na jakaś łoke czy gdzie i tam sie spalało i potem cyklop i rozrzutnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

U mnie jesienią od razu cyklopem na rozrzutnik i na pole, wiosna na gromade i po żniwach na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

u mnie z płyty gnojowej obornik ładuję bezpośrednio na rozrzutnik i rozworzę po polu. cykl powtarzam 2 razy do roku na jesieni i na wiosne. powierzchnia płyty zapewnia wystarczającą ilosć miejsca na składowanie obornika przez ok 6-7 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Ja mam dużo płytę gnojową bao mam 100 sztuk bydła i 400sztuk świń. Płyta zapełnia mi sie bardzo szybko. Jak się zapełni wywoże gnój na pryzmę w polu. Obornik ładuję ładowarką teleskopową JCB. A wywoże ciągnikiem z przyczepą 18 tonową na pole i na polu kipruję. Jedyny minus to że jak mocniej popada można zostać na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Myśle nad zakupem wózka widłowego GPW na bliźniakach, dorobienia do niego krokodyla i zrywanie obornika z obory na głębokiej ściółce. Uważacie że taka alternatywa dla ładowarki jest możliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Tylko pytanie czy to chcesz na coś ładować czy tylko na płytę obornikową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

no zobaczylibyśmy on ma 2,5 albo 3m wysokosc podnoszenia i gdyby sie dało odrazu na rozrzutnik to by było ok, ewentualnie na płyte i z płyty turem , bardziej mi chodzi o to czy sie wbije w obornik i czy nie bedzie sie slizgał :/ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ale tym załadujesz tylko do burty a na środek nie sięgniesz żeby załadować.

A jakie masz podłoże? beton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

no to juz mniejsza ze nie na środek by ładował, ważne żeby wybrał z obory :)beton, wyjazd z obory lekko pod górke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj