Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 15:05

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów Tak z ciekawości: tylko te renie takie kapryśne skrzynie mają czy w innych markach też taka bieda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów Dzisiaj, 15:29
  •  

#22 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze elektronika i technika rolnicza

Napisany 19 lipiec 2013 - 21:27

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów Witam więcu mnie renia jest już zrobiona ale wcześniej nie miałem czasu przybrać się i napisać co i jak. Rozwiązaliśmy tylko problem tego rewersu ( brak delikatnego ruszania zostawiliśmy gdyż jest to wina najprawdopodobniej tarczek na 99% i nie opłaca się tego robić ze względu na koszty) jeżeli chodzi o rewers to przyponę problem czyli ciągnik wariował nie chciał jeździć do tyłu a do przodu jeździł tylko na 2 półbiegu . Po podpięciu pod kompa okazało się że padł górny czujnik położenia przekładki (z lewej strony pod kabią z boku skrzyni są dwa czujniki górny i dolny) po wymianie jest tak jak trzeba:)

#23 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 07:29

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów Kolego kto podpinał Ci kompa pod renię. Podaj namiary na gościa (możesz na maila). Gdzie kupowałeś czujniki i ile za niego zapłaciłeś.

#24 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 06:48

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów wlasnie kto podpinal kompa. bo temat dosc ciekawy

#25 Share kondziu123

kondziu123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze elektronika i technika rolnicza

Napisany 08 wrzesień 2013 - 10:19

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów sorki że tak późno ale nie miałem jak wcześniej coś napisać;/ a więc to jest numer do serwisu 502473906 oni są z okolic siedlec , jeżeli chodzi o części to czujnik jest wstawiony orginalny czyli claasa ale to już wszystko załatwia koleś ten z serwisu, co do kosztów no to małe nie są ale jeżeli macie ogólnie niezłe maszyny to się opłaca na pewno:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share romek2211

romek2211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 12:38

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów Witam,jeżeli ktoś potrzebuje części lub pomocy w naprawie ciągników Renault,Deutz,Case,John Deere,Massey Ferguson zapraszam najlepiej kontakt telefoniczny z powodu braku czasu..Prowadzimy sklep z częściami nowymi i używanymi oraz serwis tych marek.Pozdrawiam i zapraszam. tel:518 859 975

#27 Share JACOKKK

JACOKKK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 22:27

wiatm

panowie użytkownicy skrzyni biegów z elektrohydr rwersem i półbiegami

szarpie i będzie szarpała ponieważ zaworek odpowiadający za utrzymanie stałego cićnienia w układzie zmiany i ruszania z miejsca jest

zużyty to podstawa nie wież e ze jesli ciśnienie w układziejest na poziomie 13 bar ciągnik rusz szarpiąc nominalnie powinno być na poziomie 18

ale u mnie przy 3 bary ruszał gruby przewód który wchodzi do bloku po odkręceniu znajdzieciu zawór regulacji i utrzymania przepływu w układzie

to jest jego wina koszt około 1600 PLN warunek olej i filtry nowe odpowiednia specyfikacja pompa oleju być może uszkodzona na jednej sekcji (trzy sekcyjna)

różne  ciśnienia na poszczególnych sekcjach i jeszcze dochodzi prblem z jazdą podczas ostrego manewru

skrętu ba wydawało by sie może się maszyna zatrzywywać to nie pompa i nie w/w zaworek tylko redukror ciśnienia z prawej strony silnika taka śruba

zaślepiona obok obudowy filtra a w niej tłoczek sprężynka i chyba srut z tego co pamiętam, trzeba to przeslifować to nie jest zwykła zabawka

tylko bardzo skomplikowana skrzynia biegów jak na tamte czasy jest bardzo mało fachowców a jeśli ktoś mówi ze sie zna to niech nie zaczyna naprawy od d*py strony i nie każe kupować pompy hydraulicznej, bo dbając o olej i filtry pompa jest nie zniszczalne u mnie olej po przepracowanie 500 godz jest czyściutki jab by sie go dopiern nalało,

pozdrawiam i powodzenie w naprawach życze

jacek 512 457 831

wiatm

panowie użytkownicy skrzyni biegów z elektrohydr rwersem i półbiegami

szarpie i będzie szarpała ponieważ zaworek odpowiadający za utrzymanie stałego cićnienia w układzie zmiany i ruszania z miejsca jest

zużyty to podstawa nie wież e ze jesli ciśnienie w układziejest na poziomie 13 bar ciągnik rusz szarpiąc nominalnie powinno być na poziomie 18

ale u mnie przy 3 bary ruszał gruby przewód który wchodzi do bloku po odkręceniu znajdzieciu zawór regulacji i utrzymania przepływu w układzie

to jest jego wina koszt około 1600 PLN warunek olej i filtry nowe odpowiednia specyfikacja pompa oleju być może uszkodzona na jednej sekcji (trzy sekcyjna)

różne  ciśnienia na poszczególnych sekcjach i jeszcze dochodzi prblem z jazdą podczas ostrego manewru

skrętu ba wydawało by sie może się maszyna zatrzywywać to nie pompa i nie w/w zaworek tylko redukror ciśnienia z prawej strony silnika taka śruba

zaślepiona obok obudowy filtra a w niej tłoczek sprężynka i chyba srut z tego co pamiętam, trzeba to przeslifować to nie jest zwykła zabawka

tylko bardzo skomplikowana skrzynia biegów jak na tamte czasy jest bardzo mało fachowców a jeśli ktoś mówi ze sie zna to niech nie zaczyna naprawy od d*py strony i nie każe kupować pompy hydraulicznej, bo dbając o olej i filtry pompa jest nie zniszczalne u mnie olej po przepracowanie 500 godz jest czyściutki jab by sie go dopiern nalało,

pozdrawiam i powodzenie w naprawach życze

jacek 512 457 831

#28 Share tomitko

tomitko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 22:54

witam, pisze w sprawie ciagnika renault ceres. Podczas jazdy do przodu ( zolw, zajac) slysze tak jakby pykanie pod kabina, na wstecznym nie slychac juz tego. Spotkaliscie sie z takim przypadkiem??

#29 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 19:01

witam czy ktoś  wyjmował i rozbierał blok elektrozaworów na skrzyni biegów renault 120-54 problem polega na tym że nie chce odejść  ten aluminiowy blok od tej pokrywy pod nim .Odkręciłem śruby ,rurki  górna pokrywka zeszła a blok nie drgnie ,nie wiem czy  to jest przyklejone czy na kołkach .Wie ktoś jak to rozebrać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share tuta158

tuta158

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 październik 2016 - 11:24

witam jestem tu nowy i mam podobny problem z renault 133.54 otóż mam w nim skrzynie z półbiegami i elektrohydr rewersem problem polega na tym że jak mam zimny olej to nie chce przeżucać półbiegów a rewers działa bez zarzutów lecz kiedy olej się nagrzeje to działają półbiegi a rewers na wstecznym działa z opóźnieniem to znaczy puszczam sprzęgło a ciągnik ruszy po chwili a do przodu rusza normalnie dodam że filtry zostały wymienione na nowe i w niczym to nie pomogło wie ktoś co w tej sytuacji zrobić co może być przyczyną