Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
25 odpowiedzi na ten temat

#1 kondziu123

kondziu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • 18618912
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze elektronika i technika rolnicza

Napisany 23 wrzesień 2012 - 18:50

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów Witam wszystkich mam taki problem ze skrzynią w reni 155.54 z 3 półbieganmi i rewersem elektrohydraulicznym : podczas ruszania ciągnik prawie nigdy nie rusza łagodnie tylko trochę szarpie i nie wiem czy tak w tych ciągnikach jest czy coś w niej jest nie tak, czasami też renia zaczyna wariować kontrololka (na panelu od skrzyni) za z wykrzyknikiem miga rewers nie przerzóca w ogóle biegu do tyłu a do przodu rusza po dłuższym czasie ale i to samo przeżuci na drugi póbieg . Wie ktoś jaka może być tego przyczyna??
  • 0

#2 dawid464

dawid464

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 15:26

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów no włąsnie co z tym zrobić??? ;[
  • 0

#3 kondziu123

kondziu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • 18618912

Napisany 27 wrzesień 2012 - 19:05

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów pomoże ktoś??
  • 0

#4 Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 05:40

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów Sprawdź ciśnienie na hydraulice i na bloku zaworowym czy tarczki na koszach nie są nadmiernie zużyte.Filtry to podstawa. Sam tego nie zrobisz więc szukaj kogoś
  • 0

#5 kondziu123

kondziu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • 18618912

Napisany 28 wrzesień 2012 - 06:57

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów mój tato z zawodu jest mechanikiem i sam wszystko zawsze naprawia więc pewnie i tym razem też tak zrobimy, a możesz mi powiedzieć jak sprawdzić ciśnienie nahydraulice?? podpinamy coś pod przewód czy jak, jeżeli chodzi jescze o hydraulikę to podnośnik renia ma do zrobienia tzn. jak mam podniesiony to pod obciążeniem drży a jak zgasimy to opada powoli
  • 0

#6 izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2321 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 12:13

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów podepnij manometr pod gniazdo hydrauliki
  • 0
Polska B

#7 mimi

mimi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 październik 2012 - 17:43

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów nie wiem jak to jest, ale wszystkie renoulty, a przynajmniej większość mają jakieś problemy ze skrzynią biegów i nie ważne czy to clio, cyz twingo czy jakiś inny model. Ale nie ma co kombinować i myśleć za dużo tylko pojechać do serwisu, żeby Ci to zrobili, jak jesteś z Wrocławia bądź okolic to śmiało możesz podjechać do Franceserwis. Tam naprawią Ci tą skrzynię.
  • 0

#8 misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 17 październik 2012 - 10:48

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów mimi ty chyba jesteś w innej bajce :D
  • 0

#9 plkDowgird

plkDowgird

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 17:58

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów Witam, podepnę się pod temat. Świeżo kupiony Renault 120-54 z elektrohydraulicznym rewersem i skrzynią z półbiegami. Świeciła kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni i mrugała kontrolka z wykrzyknikiem, a w skrzyni było o wiele za mało oleju (poprzedni właściciel nie uzupełnił po regeneracji siłowników) i ciągnik tak stał kupę czasu. Wymieniliśmy pompę (nowa z serwisu), wszystkie filtry hydrauliczne 4szt, zalany nowy olej Total Dynatrans. Po tej kuracji ciągnik zaczął się ruszać ale nadal zaświecała się kontrolka ciśnienia w skrzyni, podłączyliśmy zamiast czujnika manometr (w bloku elektrozaworów) i pokazało na wolnych obrotach 13 bar, według zebranych informacji to za mało, więc kolega wykorzystując manometr wyregulował zawór tak aby było na wolnych 23 bar i po dodaniu gazu idzie do ok 25,5 bar i później odpuszcza z powrotem do 23 bar. Zaczepiliśmy pług i kolega pojechał na próbę. Okazuje się, że na pusto ruszając z 2-go półbiegu ciągnik szarpie, a z 1-go i 3-go dużo mniej szarpie. Natomiast w orce, pod obciążeniem absolutnie, żadnego szarpania, na żadnym biegu. I teraz panowie co otym sądzicie? Czy może tutaj chodzi o kalibrację? czy jeżdżąc w ten sposób nie uszkodzi się skrzyni? U nas w miejscowym serwisie Claasa to chyba nawet nie słyszeli o jakimkolwiek programie do takiej Reni, bo w ogóle nie chcieli się do niej podłączyć z kompem. Dodam jeszcze, że teraz kontrolka z wykrzyknikiem już nie mruga ale świeci cały czas :(

Edytowany przez plkDowgird, 13 listopad 2012 - 17:59.

• 0

#10 Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • 4862578

Napisany 16 listopad 2012 - 11:15

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów widzę koledzy że jest nas już coraz więcej z problemami skrzyń w Rani . Ja man 120,54 nectra i identyczny problem jak kolega
kondziu123. Wymieniłem olej, filtry , wyczyściłem rury ssącą i tłoczącą olej ze skrzyni , wymieniłem gumki na elektrozaworach, pomierzyłem ciśnienie i wszystko o kant d... potłuc . Kontrolka pali się jak paliła od skrzyni . Ciągnik jak pochodzi w maszynie jakiej to nie przełącza do tyłu io nie zmienia półbiegów . Acz kolwiek po zrobieniu tego wszystkiego, czas kiedy ciągnik wariuje znacznie się wydłużył. Ostatnio jak orałem to zaczeły się cyrki , ale jak pojeździłem trochę to wszystko wruciło do normy. I tak w kółko był wsteczny i go nie było . Już chyba nie obędzie się bez rozebrania skrzyni la eczy to coś da?

Edytowany przez Rafii, 16 listopad 2012 - 11:15.

• 0

#11 kondziu123

kondziu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • 18618912

Napisany 18 listopad 2012 - 22:06

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów plkDowgird co do tego oleju to nie wiem my u siebie wymieniliśmy na orginalny dedykowany do reni olej Neste fakt że koszty duże ale jakość..

co do reszty to nie mam zielonego pojęcia jak to z tym wszystkim jest nie dawno zmieniliśmy filtry (wszystkie na orgianlne Classowskie ) ale to dalej nic nie pomogło natomiast jeżeli chodzi o tą kontrolkę to u mnie tato popsikał wszystkie styki takim specyfikiem do złączy elektronicznych i kontrolka przestała migać pozostaje jeszcze problem wstecznego i szarpania podczas ruszania

Edytowany przez kondziu123, 22 listopad 2012 - 08:02.

• 0

#12 Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • 4862578

Napisany 17 kwiecień 2013 - 07:04

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów Powraca temat skrzyni i przełącznia biegów. Wczoraj orałem i znowu zaczeły się cyrki, ale jak poruszałem wtyczkami od tych dwóch zaworów (nr. 4411007102 4149) co są wkręcone w lewej strony skrzyni wszystko wruciło do normy. To są dwa zawory z przykręcanymi wtyczkami. Jedna jest oznaczona na kablu kolorem czerwonym a druga niebieskim. Dodoam że ciągnik szarpie jak się rusza. Słyszałem że króryś z tych zaworów jest za to odpowiedzialny. Jak pomierzyć te zawory czy są sprawne?

Edytowany przez Rafii, 18 kwiecień 2013 - 06:53.

• 0

#13 kondziu123

kondziu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • 18618912

Napisany 18 kwiecień 2013 - 19:52

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów No właśnie u mnie też renia zwariowała i teraz wcale nie chce jechać do tyłu a do przodu rusza tylko z 2 półbiegu, jeżeli ktoś miał już taki problem to proszę o pomoc bo zaczęły się prace polowe a ja nie mam czym ciągać cięższego sprzętu;/
  • 0

#14 kondziu123

kondziu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • 18618912

Napisany 24 kwiecień 2013 - 19:45

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów Jednak u mnie to chyba coś z elektroniką będzie;/ jak wyjmie się ten cały komputer na noc i później znowu podłączy to na jakiś czas jest cycuś glancuś a później znowu to samo;/
  • 0

#15 slawek261993

slawek261993

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • 6788169
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo.

Napisany 24 kwiecień 2013 - 20:57

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów jak to?? :blink: samo wyjecie pomaga??? :D niby co wtedy sie naprawia?? :P :)
  • 0
Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

#16 renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 21:27

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów kondziu123 u mojego wujka jak nie chciała zmieniać to okazało się że cewka przełączająca była spalona (od jednego półbiegu właśnie od drugiego i komputer nie przełączał)
  • 0

#17 kondziu123

kondziu123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • 18618912

Napisany 24 kwiecień 2013 - 21:37

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów

dzwoniliśmy i ma przyjechać koleś z serwisu także zobaczymy co będzie, u mnie najgorsze jest to że renia nie chce jechać do tyłu;/

dzwoniliśmy i ma przyjechać koleś z serwisu także zobaczymy co będzie, u mnie najgorsze jest to że renia nie chce jechać do tyłu;/
no tak wyjeliśmy komuter wieczorem i następnego dnia było okej

Edytowany przez kondziu123, 24 kwiecień 2013 - 21:39.

• 0

#18 PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 16:18

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów no to ciagniemy problemy z skrzynia u mnie 133.54 rewers przelacza ale ze zgrzytem jakby do konca nie wysprzeglala i na polbiegach bodajze 2 na 3 potrafi zdusic silnik mial ktos taki przypadek
  • 0

#19 Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • 4862578

Napisany 08 lipiec 2013 - 11:19

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów Witam, koledzy nikt sobie nie poradził z problemami skrzyń w naszych reniach.
JA wysłałem swój komputer do sprawdzenia ale , Pan twierdzi że to nie jest wina komputera tylko jest to stwara mechaniczna . Może ktoś już się z tym uporał
  • 0

Google AgroFoto Ads Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów

• Reklama google
Dzisiaj, 02:27
  •  

#20 PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 19:26

Renault 155.54 problem ze skrzynią biegów no ciekawe tak dlugo i nic zadnych pomyslow ja mam rozebrana w drobny mak skrzynie polecialy synchronizatory spalone tarczki itp a problem jest pewnie w bloku zaworowym tak mysle ze cisnienie gdzies gubi trzeba poszperac a jak nic z tego to przekladka calej skrzyni od silnika do tylnego mostu
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s