Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 6170 Szybkie pytanie

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 19:39

MF 6170 Szybkie pytanie Zgadza się 4 mniej spali z tym, że w tych seriach max moc będzie gdzieś do 100 KM. W serii 6265 ma chyba 112 Km. jeśli ktos chce więcej trzeba brać 6.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 6170 Szybkie pytanie Dzisiaj, 02:12
  •  

#42 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 21:07

MF 6170 Szybkie pytanie 6170 to chyba ostatni z silnikiem 4 cylindry dalej jest juz 6
6170 ma 4 cylindry i ma 115km :P jak sie domyslam przy 2tysiach obr. :P

#43 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 21:12

MF 6170 Szybkie pytanie mi nie chodzi głównie o spalanie choć nie ukrywam, że jest to dość ważny argument....

4 jak dla mnie jest za mała....

na początku myślałem o 110KM później pojawiła się opcja 145KM z modelu 8120 lecz po obejrzeniu ciągnika jednak okazał się za duży....teraz jest na oku w niezłym stanie i za w miarę dobre pieniądze 120KM z modelu 6180

także myślimy intensywnie i myślę, że na dniach będzie konkretna decyzja który bierzemy...

P.S takie pytanko po oględzinach... czy hamulec i sprzęgło działa pobierając olej na swoje pompy ze skrzyni biegów czy działa to na podobnej zasadzie jak w starszych modelach czy samochodach, że pobiera płyn hydrauliczny z oddzielnego zbiorniczka?

Jeszcze raz dzięki wielkie za zainteresowanie tematem... :D

6170 to chyba ostatni z silnikiem 4 cylindry dalej jest juz 6
6170 ma 4 cylindry i ma 115km :P jak sie domyslam przy 2tysiach obr. :P

6170 ma 6 cylindrów bez turbo

Edytowany przez bocianlask, 25 wrzesień 2012 - 21:13.

#44 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 21:44

MF 6170 Szybkie pytanie no tak racja 6170 ma 6 cylindrow ;)

sprzeglo nie wiem jak dokladnie dziala ale wiem ze jest hydrauliczne i chyba napedzane przez pompe w skrzyni :P

a hamulce? chyba tez ze skrzyni bo jak zlalem olej ze skrzyni to mi sie zapowietrzymy heh wstyd przyznac ale nigdy nie patrzylem jak dokladnie dzialaja hamulce w tych modelach :P

mowiles ze ogladales 8120 i ze jest za duzy :P chodzi ci ze za duzy gabarytowo? jakie mial oponki? czy nie wiesz ? :D

w serii 61 i 81 jak pewnie zauwarzyles sa bardzo szerokie opony jak do tej mocy to tez duzy plus ;)

w moim ferdku z przodu mam 480 (48 cm) a z tylu 580 (58cm) wiec to juz kawal gumy hehe :) (ale widzialem z jeszcze szerszymi ale nie kupilem bo to klekot byl jedynie fajne opony mial :))

Edytowany przez kravter, 25 wrzesień 2012 - 21:48.

#45 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 21:51

MF 6170 Szybkie pytanie bo właśnie jak oglądaliśmy 6180 to przestały działać hamulce i sprzęgło ( hamulce łapały przy samym końcu, a na wciśniętym sprzęgle ciągnik jechał...)

jak zobaczyliśmy na poziom oleju w skrzyni to bagnet ledwo się łapał...

i tak się zastanawiam czy wystarczy dolać oleju do skrzyni czy to coś poważniejszego....

Jeśli chodzi o tego 8120 to jest za duży w sensie mocy i ogólnie gabarytowo też kawał ciągnika.... jeśli chodzi o oponki to miał potężne, ale dokładnego rozmiaru nie pamiętam....

Tego co oglądaliśmy w naszej okolicy to jest trochę ściorany... misa od silnika była ściągana, opony przód do wymiany na przyszły sezon i ogólnie ktoś o niego za bardzo nie dbał.

Edytowany przez bocianlask, 25 wrzesień 2012 - 21:55.

#46 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 06:03

MF 6170 Szybkie pytanie Widze same egzempalrze pewnie w najniższej cenie wybierasz do ogladania. jeden mial dwa rewersy, drugi zgubił sprzegło i hamulce, trzeci rozbierany był. Taktyka szukania najtańszego nie przynosi zbyt dobrych rezultatów. Ciagniki z tych lat to czesto egzemplarze, które uległy awariom. Przyjechały do polski a handlarze je jakoś zlepili i szukają teraz jelenia. Jeśli spojżycie na agriaffaires np to widać ile tam kosztuje dobry egzemplarz. Wogóle wybrał bym serie 62xx te 61 nie cieszą się dobrą sławą ze względu na elektronike i spore juz przebiegi.

#47 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 08:11

MF 6170 Szybkie pytanie jeśli na bagnecie było chociaż deko oleju to wszystko powinno działć.

#48 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 12:13

MF 6170 Szybkie pytanie jeśli chodzi o ceny tych co oglądaliśmy to nie są wcale takie tanie.... nie wybieramy najtańszych... ale jak dzwoni się do gościa to mówi, że wszystko jest w porządku a jak jedzie się na miejsce zobaczyć to okazuje się, że złom kompletny....

nigdy nie ma pewności co się kupi... ten droższy też może nie chodzić jak się należy.... niestety na to nie ma zasady....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 13:37

MF 6170 Szybkie pytanie Dokładnie tak jak mówi @hubertuss trzeba porównać ceny na zagranicznych poratlach aukcyjnych. Porównajcie też przebiegi, bo w Polsce każdy ciągnik niezależnie od wieku ma 4500mth, natomiast na zagranicznych sprawa nie wygląda już tak rózowo. Co to handlarzy w woj. łódzkim jest jeden w Białej miedzy Zgierzem a Strykowem => ma dużo MF'ów, w Domaniewicach pod Strykowem, Łowicz i Łyszkowice(tak po trasie). My 6260 kupiliśmy w Białej, i też polecam tą serię. Wymiana olejów i filtrów to podstawa, a potem można na całydzień w pole jechac :)

#50 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 14:37

MF 6170 Szybkie pytanie moj 8120 ma cos kolo 9tysi mtg :P nie wiem czy byl cofany czy nie ale pewnie troche byl

jak olej sie lapal na miarke to jeszcze wszystko ma dzialac :P i mowisz ze jak wcisnoles sprzeglo to on ciagle jechal i tu jest sprzecznosc bo gdy jest malo oleju to nie powinien wogole ruszyc tylko stac w miejscu :P cos z wysprzeglikiemma :P

hubertuss@ "Wogóle wybrał bym serie 62xx te 61 nie cieszą się dobrą sławą ze względu na elektronike i spore juz przebiegi."
tak tylko ze 61 ma jeszcze biegi normalnie a 62 nie ma juz biegow wlaczanych elektrycznie?

Edytowany przez kravter, 26 wrzesień 2012 - 14:41.

#51 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 17:10

MF 6170 Szybkie pytanie

Wogóle wybrał bym serie 62xx te 61 nie cieszą się dobrą sławą ze względu na elektronike

Też bym chciał serię 62... ale cena jest dużo wyższa niż 61.... A co do elektroniki to nie sądzę aby w nowszym modelu było jej mniej B)

#52 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 19:31

MF 6170 Szybkie pytanie przecież w 62xx masz taka sama skrzynie jak w 62xx dynashift. Tylko masz przełączanie półbiegów razem z rewersem przy kierownicy i do tego w podłokietniku prawym masz perę funkcji

co do ceny to ja znalazłem najtańszy koleś sprowadzał tiry i trafił mu się traktor i wziął go i nie wiedział ile jest wart poszedł w jeden dzień :D, a ludzie dzwonili nawet jak pojechaliśmy go ładować i transportować do nas

Edytowany przez ariss, 26 wrzesień 2012 - 19:34.

Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#53 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 21:24

MF 6170 Szybkie pytanie trzeba miec szczescie ;)

a ja plug obrotowy 5x50 z hydrauliczną regulacja orki skladaniem przed obrotem itp. kupilem za 10 tysi a na allegro chodza takie po ponad 20 ;)

#54 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 05:55

MF 6170 Szybkie pytanie Żadko się zdaża, że sprzedający nie wie co ma a takie okazje to często sprzęt kupiony z powążną awarią i byle jak poskładany do sprzedania. Pług nie był czasami cały odmalowany?

#55 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 14:49

MF 6170 Szybkie pytanie niby nie :P bo farba nie odlazi ani nic nie widac korpusy tez nie zachlapane odkladnice prawie nic nie starte :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 10:56

MF 6170 Szybkie pytanie Jestem posiadaczem MF 6180 od 4 lat i słowa złego nie powiem, nie myśle o żadnej elektronice (jak niby twierdzicie ze jest awaryjna w tych modelach), sprzegłach, hamulcach czy czymkolwiek. Podstawa dobry olej i zmiany w odpowiednim czasie no i tak jak jeden napisał nie szukanie najtanszego egzemplarza. Sam to przerabiałem i w efekcie tego kupiłem jednak prawie za 10 więcej niz zakładałem ale maszyna była i jest naprawde bardzo zadbana i tak samo chodzi. M teraz coś ponad 5tyś motogodzin i nie uważam że było cofane a miałem przed tym ciągnikiem juz kilka MFów, częściowo na próbie od znajomego handlarza i częściowo moje własne ale za długo one u mnie nie gościły. Z tym też w najbilzszym czasie planuje się rozstać ze względu na możliwość kupna nowego.