Zaloguj się, aby obserwować  
OPTIMUS29

Nie działa podnośnik w zetorze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
OPTIMUS29    0

Witam.

Mam problem z podnośnikiem w zetorze 6340 . Ostatnio jak ojciec orał to pod koniec orki pojawiły się problemy w postaci powolnego podnoszenia. Dzisiaj podczas orania wszystko chodziło elegancko ale po 2 h pojawił się problem.Podnośnik przestał działać. Nie wiem jaka jest tego przyczyna filtry były wymieniane 3 miesiące temu.Stan oleju jest prawidłowy. Proszę o informację gdzie szukać przyczyny tej awarii.

Edytowano przez OPTIMUS29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPTIMUS29    0

Dzisiaj rano po sprawdzeniu czy filtry są czyste postanowiłem sprawdzić czy działa ten podnośnik czy nie i o dziwo podniósł bez problemu więc postanowiłem dokończyć orkę ale po pewnym czasie znów zaczęły się problemy w postaci wolnego podnoszenia nawet podczas dodawania gazu aż w końcu w ogóle nie chciał podnosić.

Więc wygląda na to, że jak jest zimny olej w skrzyni to wszystko działa ale ja się odpowiednio nagrzeje to pojawia się problem.Teraz tylko pytanie co uległo awarii? Czy ma ktoś jakiś pomysły co wpływa na to, że podnośnik nie działa jak się nagrzeje olej ?

Edytowano przez OPTIMUS29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja bym stawiał na 90% na przejrzenie rozdzielacza bo może coś się tam zapiekło,zatyka czy jakiś uszczelniacz nie trzyma ze starości w nim, lub się wyrobił już. A potem tylko pompa hydrauliczna bo też może być wyrobiona i rzadki olej przepuszcza a tym samym nie ma siły podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

ja bym stawiał na papę podnośnika lub na sitko przy pompie miałem tak problem w 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio21    2

mi sie zdaje ze pompa to bedzie:/ a sprawdz czy jak olej sie nagrzeje i juz nie che podniesc czy jak przez bieg załaczysz wałek czy wtedy lekko dygnie jak nie to pompa z pewnoscia tak kiedys w c330 miałem ze jak sie nagrzalo nie podniosło pompa nowa i bylo git :)

ale sprawdz jak silnik na malenkich obrotach jest ( tylko tylko pyka) czy ciagnik przygasa ( u mnie zgaśnie ) jak wezmiesz na wywrot jak nie zgasnie to pompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepewny    0

Witaj kolego dzialo mi sie dokladnie to samo tylko w7340 ciezko bylo ale zrobilem. Sprawc cisnieni na zlaczce od kipru na rozgrzanym oleju 150bar. krecac tylko rozrusznikiem niepalac ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu151515
      Witam Mam mały problem z filtrem pompy hydraulicznej posiadam ciągnik Zetor 7045. Podnośnik wszystko podnosi nie opuszcza samoczynnie tylko bardzo wolno podnosi i na wysokich obrotach. Wnioskując z różnych opini i tematów na forach doszedłem do wniosku ze ten oto filtr może być zanieczyszczony. Mój problem polega na tym ze nie wiem gdzie ten filtr się znajduje i czy się go czyści czy wymienia Jak by ktoś mógł zrobić zdj lub jakiś skan z instrukcji napraw byłbym bardzo wdzięczny
       
      Z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj