artus91

Opinie użytkowników Lex 660

Polecane posty

artus91    0

Witam Forumowiczów. Mam propozycję, aby zakupić Lexiona 660 + heder 6.6 m. Kombajny miałby pracować na areale ok 660 ha (ok. 200 ha rzepaku, ok. 200 ha jęczmienia i 260 ha pszenicy) oczywiście może i tak wyjść że rzepaku będzie mniej zasiane i np. pszenicy wyjdzie jednego roku nawet i ponad 300ha. wiem, że ten kombajn bez problemu by to wszystko zrobił, ale to z hederem raczej ok.9m. Pytanie do użytkowników Lexionów z serii 600. Czy z taką szerokością hederu udałoby mi się skosić np. pszenicę w 4 dni, jeżeliby pogoda dopisała? Chciałbym,aby ktoś kto użytkuję Lexiona napisał ile robi ha dziennie takim kombajnem i jak ocenia jego wydajność. Z góry dzięki za info :)


Usługi rolnicze (omłot zbóż i kukurydzy), orka, transport

tel. 663-048-178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

chyba nie ma na AF ludzi ktorzy maja taki kombajn :P ale wydaje mi sie ze 6.6m moze byc do niego za maly :P

 

co do wydajnosci to wszystko zależy jakie masz pola jak masz to w 2/3 kawalkach to powien to spokojnie wykosic nie w 4 a 2/3 ale to wszystko zalezy od pola bo jak bedziesz jezdzil po polach ktore maja 1ha to i w tydzien sie nie wyrobisz

 

znalazlem info o lex 600 w google

"2003-2005-hybrydowy lexion 600 o mocy 586KM którego wydajność wynosi więcej niż 100 ton zboża na godzinę."

 

nie wiem czy to sie tak liczy ale jezeli pszenica sypnie 5t to wyjdzie ze 20ha w godzine?

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@kravter, ale to jest stary lexion, odpowiednik np Lexion 770.

 

Powiem ci, mielismy na testach Lexiona 670 Montana, i nawet sprawnie to szlo bardzo ladnie czyscil rzepak no i malo gubil. Wiec jak masz okazje kupic 660 w dobrej cenie to ja raczej byl bym na tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artus91    0

zboża tak jak napisałem tyle może być do koszenia, kawałki na pewno spore od 20 ha do 90 ha w jednym kawałku. Oczywiście sypanie w biegu :) no szkoda, że może nikogo nie być na AF z lexem :/ miałem nadzieję, że ktoś tu ma lexa z takim hederem i bym wiedział na czym stoję :) wiem, że to mały heder, ja osobiście dałbym 7,5m najmniej, ale 6,6m jest w zestawie i jeżeli by się zmieniło heder na większy automatycznie nie dostałbym -10% od claasa (taki program w tym roku), nie wiem dlaczego firma (nie dealerzy) claas daję taki upust, ale zawsze coś :) z youtuba dostałem odpowiedź, że nawet 14km/h lexem jeździli w polu :o:o ja swoim tucano 320 najszybciej jechałem 8km/h w kiepskiej pszenicy (na próbę) i strasznie trzeba by było mieć podzielną uwagę przy takiej szybkiej jeździe. Dzięki chłopaki za odpowiedź z waszej strony. :)


Usługi rolnicze (omłot zbóż i kukurydzy), orka, transport

tel. 663-048-178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupic chcesz maszynę za bankę a pytasz o wydajnosc na forum.Nie lepiej spytac w CLAASIE?.Zresztą czy aż tak ważna jest sama wydajność czy 2 lub 3 dni robi różnicę.Owszem jak ma się popsuć pogoda to i owszem.Wydajnośc zależy od jak sam wiesz jakie to zboże,jak obrodziło w danym roku,jakie wysokie (więcej słomy lub mniej słomy),no i chyba przy duzym kombajnie i pracy non stop od tego jak masz zamiar odbierac to od maszyny.Mało ważne czy jak jedzie czy stoi.Zapewniam wysyp ma troszkę szybszy niż Bizon więc zanim się obejrzysz juz masz na przyczepie pełno.A pamiętaj, że trzeba to jeszcze przetransportować z pola a jeśli ono same jest oddalone od gospodarstwa lub magazynu w ktorym przechowujesz plony to mniemam, ze masz juz duzy problem.Bo wątpkę abys mial tyle przyczdp które to obrobią.Sam rozładujek do elewatora przecież trwa.

Bez urazy ale może się okazac, ze stankesz maszyną i będziesz czekał jak podstawią się przyczepki.Chyba nie takie po 4 tony.Tutaj kluczową rolę ma już nie sama wydajność maszyny a organizacja pracy.

Posiadam nieco większy heder 10.5m ale w LEXIONIE 770 TT.I sam się zdziwiłem jak można duźo stracic nke mając czym odebrac zboża od maszyny.

Policz sam i się upewnij czy będziesz miał środki transportowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artus91    0

Mniej więcej wiem jak się plasuje wydajność, ale to z większym hederem, owszem pytałem w claasie i gdybym uzyskał konkretne odpowiedzi to bym się tutaj nie pytał. Wiem, że czasu można stracić jeżeli czekasz na przyczepy. Odległość od pola do magazynów - nie wiem (bo to pola pg-erów), słyszałem tylko to, że przyczepy min. 10 t. Pola "podobno" obok siebie, czyli w obrębie 4-5 km.


Usługi rolnicze (omłot zbóż i kukurydzy), orka, transport

tel. 663-048-178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Ja też dorzucę swoje dwa grosze ;) Do Lexa 660 najodpowiedniejszy będzie heder 7,5 metra. Węższych nie ma sensu, bo zacznie rwać przy szybkiej jeździe - mam tu na myśli głównie jęczmień. Co do wydajności - na 100% nie skosisz tylu hektarów pszenicy w 4 dni tym kombajnem. Normalnie nie ma szans. Musiałbyś kosić 24 godziny na dobę, a to jest zarzynanie maszyny i operatora. Szacuję, że przy dobrej logistyce, realne jest osiągnięcie do 40 ha na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak ja dominator 96 od 10:00 do 20:00 kosze okolo 16ha + przejazdy to lexem duzo wiecej wywali

 

w niemczech jada calodobowo tylko operator sie zmienia :P no wiadomo ze u nas nikt tak nie zrobi (rosa wlazi) pamietam ze kiedys jeszcze bizonem to kosilo sie do 2 w nocy i szlo tylko juz ledwo sie stalo

 

a teraz max do 22 i juz rosa i nie idzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

W zasadzie wydajność z ha jest nie obiektywna. Bo my też kosimy 16 - 20 ha na dobę, ale wychodzi między 140 a 180 t na dobę - robimy tyle co znajomi z Lexem 540 + NH TC56. Dlatego ciężko powiedzieć jaka będzie wydajność z ha, bo zależy ona od mnóstwa czynników. U nas Holendrzy jadą całodobowo, mi też nie raz się zdarzyło pracować do 3 w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artus91    0

dla zainteresowanych napiszę, że wydajność na komputerze CEBIS pokazywała lekkko ponad 40t/h, operator jeździł do 7km/h, tylko nie wiem w jakim to zbożu było :/, nie tak źlę myślę jak na taki mały heder.


Usługi rolnicze (omłot zbóż i kukurydzy), orka, transport

tel. 663-048-178

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja jestem posiadaczem lexa 660 ze stolem 7,5m vario. rocznie kosze ok 700ha zboz w tym rowniez proso i gryke oraz 450 kukurydzy i powiem ze maszyna jest swietna, mocy nigdy nie zabraklo, nigdy sie tez nie zapchal. wydajnosc na poziomie 35 ton/godzine w zbozach, ok 20 w rzepaku. co do stolu to 6,6 zdecydowanie za maly. kombajnem z 7,5 metra ganiam w normalnych warunkach do 8kmh i spokojnie maszyna przerabia, wiec z 6,6m trzeba by latac 10kmh. kosilem w tym roku pszenice ktora sypala ok 10 ton i wtedy faktycznie musialem zwolnic do 5kmh, ale nie z powodu duzego obciazenia a z powodu strat na sitach. jesli chodzi o cebis to sprawuje sie bardzo dobrze, jasny przejrzysty duzy wyswietlacz, intuicyjne menu. jedyna wada jest zuzycie oleju w silniku. zlozylem zapytanie do claasa i taka uzyskalem odpowiedz: http://www.agrofoto....c9/#entry950061 mimo to kombajn naprawde godny polecenia. dodam tylko ze moj rekord padl w tym sezonie w zycie, transporty podjezdzaly pod kombajn ale nie bylo sypania w biegu. udalo sie wykosic 42ha w ciagu jednego dnia.

Edytowano przez dexterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

ja jestem posiadaczem lexa 660 ze stolem 7,5m vario. rocznie kosze ok 700ha zboz w tym rowniez proso i gryke oraz 450 kukurydzy i powiem ze maszyna jest swietna, mocy nigdy nie zabraklo, nigdy sie tez nie zapchal. wydajnosc na poziomie 35 ton/godzine w zbozach, ok 20 w rzepaku. co do stolu to 6,6 zdecydowanie za maly. kombajnem z 7,5 metra ganiam w normalnych warunkach do 8kmh i spokojnie maszyna przerabia, wiec z 6,6m trzeba by latac 10kmh. kosilem w tym roku pszenice ktora sypala ok 10 ton i wtedy faktycznie musialem zwolnic do 5kmh, ale nie z powodu duzego obciazenia a z powodu strat na sitach. jesli chodzi o cebis to sprawuje sie bardzo dobrze, jasny przejrzysty duzy wyswietlacz, intuicyjne menu. jedyna wada jest zuzycie oleju w silniku. zlozylem zapytanie do claasa i taka uzyskalem odpowiedz: http://www.agrofoto....c9/#entry950061 mimo to kombajn naprawde godny polecenia. dodam tylko ze moj rekord padl w tym sezonie w zycie, transporty podjezdzaly pod kombajn ale nie bylo sypania w biegu. udalo sie wykosic 42ha w ciagu jednego dnia.

silnik cata czy już mercedesa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Odświeżam ktoś może nabył nową maszyne z nowym systemem chłodzenia oraz opinie miedzy Laser pilot a gps co lepsze rozważam możliwy zakup 660 i z tego takie pytanie.

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maciej99
      Witam posiadam lexiona 460 z 95 roku I mam pytanie ? Co to jest? domlacanie lewe. gdzie można znaleźć od tego czujnik , ponieważ pokazuje mi błąd: przerwanie na lewym czujniku domłacania


    • Przez siwy07
      Witam, potrzebuje instrukcji do lexiona 460 kupiłem bez a by się przydała. Nigdzie nie mogę takiej znałeś wiec liczę na waszą pomoc. Chciałem się zapytać też ile mogło by kosztować wgranie polskiego oprogramowania, wydaje się mi że nie jest to konieczne, ale chciałbym wiedzieć, jeśli niedroga sprawa czemu by nie.
    • Przez Rolnik117
      Witam stoję przed zakupem claasa lexiona 550/560 czy w 560 bd dużo większe spalanie ?
      I ogólnie na co patrzeć w tych modelach przed zakupem żeby się nie wkopać 
    • Przez johndeeree7820
      Witam, potrzebowałbym instrukcje obslugi kombajnu claas lexion 540 najlepiej w pdf.
       
      Pytanie do posiadaczy tych kombajnów, wasze tez tak mocna gubia zboze?
       
    • Przez Rolnik2115
      Witam, tak jak w temacie w ciągu 3 żniw pas młocarni 4 razy się rozleciał. Nie widać żadnego zadziora ani żeby coś klinowalo z pasem. Co może być przyczyna tej usterki? Wyglada jakby pas był wciągany. Z góry dzięki za odpowiedz 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj