katopo

wał Crosskil zakleja się

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Lely Polymat
katopo    43

Witam,

 

posiadam agregat uprawowo siewny z wałem Crosskil. Niestety strasznie się zakleja. Czy ktoś może wymyślił sposób aby się nie zaklejał. Coś na styl grzebienia z wału packera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Nie nie mam. Ale pomiędzy kołami od wału czy kołami od ciągnika bo nie rozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jak to sekcjami?? nie wzoruj się na łańcuchach przeciwśniegowych na kołach samochodu. to ma być jak w wałach campbella-http://www.rolmasz-bis.pl/rolmasz_bis/images/djcatalog/duet%2001.jpg


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tylko że w Crosskill łańcuchy będą haczył się o kołeczki które są po bokach pierścieni wałów, oczka łańcucha mogą się zaczepiać [lub też cały łańcuch] i albo będzie to zatrzymywało wał albo po urywają się te łańcuchy.

 

Przyczyną że się zapycha najprawdopodobniej jest zbyt wilgotna gleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

U siebie w crosskillu pomiedzy pierścieniami mam zwykłe płaskowniki i nie ma problemu z zalepianiem wału. Bez płaskowników nie dało rady uprawiac wałem na mokrej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Łańcuchy odpadają bo bym je pozrywał ale z tymi płaskownikami muszę spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

W swoim croskilu nie mam płaskowników między kołami i się nie zakleja może dla tego że u mnie jest luz pomiędzy kołami croscil i każde może sie swobodnie obrócić po osi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj