Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrola sankcje..

44 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 22:27

Kontrola sankcje.. ale z drugiej strony art 61 wyżej wymienionej ustawy mówi że podlega rejestracji

rejestracji podlega:
1) produkcja lub wprowadzanie do obrotu żywność pochodzenia niezwierzęcego, - czyli będzie to według mnie zboże sprzedawane do konsumpcji przez ludzi np. sprzedaż do młyna , owoce, warzywa ,

2) wprowadzanie do obrotu produktów pochodzenia zwierzęcego, nieobjętych urzędową kontrolą organów Inspekcji Weterynaryjnej, tu nie wiem co napisać dla przykładu.. może mleko , jajka

pkt 3 i 4 artykułu 61 raczej rolnika nie dotyczy ..

Edytowany przez ONA77, 17 marzec 2014 - 22:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontrola sankcje.. Dzisiaj, 17:20
  •  

#42 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 17 marzec 2014 - 22:31

Kontrola sankcje.. Rozporządzenie regulujące definicję produkcji podstawowej, podaje również, że żywnością nie są żywe zwierzęta oraz zboża przed skoszeniem. Czyli wjeżdżając kombajnem w pole produkujesz żywność.

#43 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 22:41

Kontrola sankcje.. ale rozporządzenie definiuje też "paszę" - ja produkuję paszę a nie żywność
nie można zwrotom nadawać innego znaczenia jeśli w akcie prawnym jest zawarta tzw. "definicja legalna"

pasza a żywność w tym rozporządzeniu to dwie odrębne rzeczy

Edytowany przez ONA77, 17 marzec 2014 - 22:42.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 17 marzec 2014 - 23:02

Kontrola sankcje.. No właśnie dlatego trudno tu cokolwiek stwierdzić jednoznacznie. Niby skoszone zboże to żywność, ale produkujemy z niego pasze - czyli nie prowadzimy przetwórstwa żywności, a tym zajmuje sie sanepid. Jeden głupi zapis w rozporządzeniu, a może narobić niezłego bałaganu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 23:23

Kontrola sankcje.. dlatego uważam że trzeba jakoś się bronić... W moim gosp. zboże idzie na paszę dla zwierząt . Kontrolę z pasz z PIW miałam już chyba za 2 razy o innych kontrolach nie wspomnę...., i nie rozumiem czemu to samo mam jeszcze zgłaszać do sanepidu....

Jak dla mnie w związku z tym że ustawa o bezpieczeństwie żywienia i żywności definiuje "żywność" jako produkt w rozumieniu art 2 rozporządzenia nr 178/2002 a artykuł ten mówi że pasza (definicja w rozporządzeniu) nie jest środkiem spożywczym (żywnością), to nie dotyczy mnie też art 61 pkt 1 ustawy bo w nim mowa o żywności (a pasza dla zwierzaków to nie żywność)

Edytowany przez ONA77, 17 marzec 2014 - 23:23.