celmer5

Otwierana tylna szyba we władku

Polecane posty

celmer5    10

Witam chciałbym zrobić otwieraną szybę posiadam oryginalną kabinę w której otwiera się tylko prawa szyba boczna a chciałbym zrobić też tylną (w oryginalnych kabinach się nie uchylatylna szyba)chciałbym to zrobić ponieważ w lato jest bardzo gorąco to by było wietrznie :D i co byście polecili czy siłowniki np od szyby od mtz , belarusa czy też tak jak nieraz jest w 3p na takie śróbki że trzeba kluczem nakrętki odkręcać wolałbym na siłowniki i to na tyle :] A i jak to zrobić żeby szyba się mocno otwierała tak jak np w mtz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

Ja bym wybrał siłowniki gazowe (szybko otworzysz i szybko zamkniesz bez zbędnego kręcenia). Żeby szyba otwierała się wysoko to mocowanie siłowników przy kabinie i przy szybie musisz przyspawać jak najbliżej zawiasy tej szyby. Jeśli Ci się przyda to na jutro mogę zrobić kilka zdjęć tylnej szyby i siłowników w Zetorze 8045- ciągnik nie ten sam, ale będziesz mógł zobaczyć co i jak wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja mam otwierana szybe z tyłu, ale u mnie są wspawane drzwi od Nyski w miejscu tylnej szyby :lol:

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celmer5    10

Oooooo asasinator666 to jak byś mógł to zrób pare tych zdj i jaką klamke masz do zamykania i jak to uspawane jest :DWielkie Dzięki ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam -oprócz otwieranej tylnej szyby, radzę jeszcze założyć szyberdach, ja w swoim IWANKU zamontowałem i powiem że niema lepszej rzeczy, ale uprzednio te eksperymęnty z dachu potraktowałem szlifierką kątową, a dopasowałem ze szrotu piękny szyber od skody i zaraz inny wygląd oraz wygoda, bo jak się mocno kurzy w polu to otwierasz sam szyber i nie trzeba łykać tyle kurzu.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

A co wam tak gorąco, że chcecie szybę uchylaną robić? Bez koszulki zawsze jest chłodno nawet w największe upały a najlepiej jeszcze mieć założone drzwi i mieć je otwarte i zablokowane żeby się nie zamykały wtedy w czasie jazdy "wpychają powietrze do środka kabiny i jest jeszcze chłodniej. A najszybciej i najprościej to wybić tylną szybę :D

 

Ja tam nie ruszam tej kabiny niech będzie taka jak ją fabryka stworzyła fakt ,że do tyłu słabo widać ale można się przyzwyczaić a szyberdach dobry ale trzeba tak zrobić aby woda nie ciekła a szyba żeby dobrze się zamykała i zimą przeciągu nie łapało

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam -masz rację Witek2010- najłatwiej i najszybciej to'' wytłuc" tylną szybę, ale to chyba nie o to chodzi koledze, chce on po prostu poprawić sobie komfort w tym traktorze a tu proszę złośliwa porada- i proponujesz zupełnie coś innego.Celmer5,ma zupełną rację że idzie w tym kierunku aby sobie to ulepszyć, samo zakładanie narzędzi jest upierdliwe, przy Iwanku- albowiem tylna szyba jest zbyt blisko siedzenia, tak że nie można się zbytnio do tyłu wychylić aby dobrze widzieć jak podłączasz i zaczepiasz maszynę, jak i do opryskiwacza czy rozsiewacza lejowego nawozów, jest to bardzo niezbędne aby się otwierała, sam też się zabiorę za szybę z otwieraniem jak się w polu obrobię.Powiedz dlaczego ma woda się lać przez szyber-dach, przecież jest coś takiego jak silikon, oraz różne odpowiednie uszczelki i kleje ,tak że można sobie z tym poradzić w trakcie montażu, i parasolka w ciągniku zupełnie zbędna- jeszcze nawet kropla wody mi nie spadła przez niego na głowę.Jak znajdę wolną chwilę to zrobię zdjęcia szyberka i je podam.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celmer5    10

Problem w tym że szyba jest za blisko siedzenia :( w szyber dach się nie będę bawił :D wystarczy mi tylko otworzyć z tyłu szybę drzwi i prawą przednią szybę i by chłodziło i to chyba na tylę i to jest potrzebne np jak się podczepia jakoś maszynę POZDRO B) !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nieprawda, że do tyłu źle widać. Jak można takie głupoty pisać, ale jak komu wygodnie.....

Wystarczy odsuwana szyba, jak u mnie. Otwierana szybę można łatwo zgarnąć rozsiewaczem albo opryskiwaczem


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam -no właśnie jak można takie "głupoty" pisać że dobrze widać do tyłu ciągnika przy podłączaniu większości maszyn, gdzie większość narzeka, no ale narzekać też zawsze można ja twierdzę że nie jest dobrze, poza tym jak można zgarnąć szybę takimi urządzeniami jeżeli szyba będzie się otwierać jak w MTZ - chociaż 90 stopni, czyli kto ma tylną szybę otwieraną, a używa takich maszyn i ją otwiera ma po szybie?-absurd :lol: Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ja przy zaczepianiu maszyn zawsze patrzę, przez dolne okienko i nigdy nie ma problemów z zapieciem.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celmer5    10

Jeżeli szyba się będzie otwierała jak w Belarusie to jak ją mogę zgarnąc :D?????? jescze niezrobiłem otwieranej i jak mam podpięty kultywator to wajcha od ustawiania koła dziobie w szybę i jo rysuję :(a tak to by niemogła :) przez dolną szybkę też niezle widać ale ja tam wole i tylną otwierac np widac lepiej czy kultywator się nie zapycha :D POZDRO! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam-zgadzam się z Tobą celmer5, .zrobisz jak zechcesz, jest tak jak mówi stare przysłowie-" każdy ma swój świat i swoje kredki", a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ,ja w tym przypadku popieram Twój punkt widzenia i pogląd na ten temat :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Witam -no właśnie jak można takie "głupoty" pisać że dobrze widać do tyłu ciągnika przy podłączaniu większości maszyn, gdzie większość narzeka, no ale narzekać też zawsze można ja twierdzę że nie jest dobrze, poza tym jak można zgarnąć szybę takimi urządzeniami jeżeli szyba będzie się otwierać jak w MTZ - chociaż 90 stopni, czyli kto ma tylną szybę otwieraną, a używa takich maszyn i ją otwiera ma po szybie?-absurd :lol: Pozdro

Oprócz otwierania całej tylnej szyby są jeszcze inne sposoby. Oczywiście otwieranie całej szyby jest najprostszym rozwiązaniem, ale np. mam Renówkę 106-54 i tylna szyba jest dzielona i otwiera się w bardzo sprytny sposób. Składa się na wysokości dachu na pół. Jest wystarczająco wysoko podniesiona aby nie zahaczała o żadną maszynę i sama się nie opuści, a przy okazji jest w zasięgu ręki i nie ma problemu z otwieraniem i zamykaniem. proponuję takie rozwiązanie. Ja osobiście mam fabrycznie zamontowaną szybę we Władku, ale czasami przydałaby się otwierana, choćby podczas siewu kiedy żeby przerzucić znacznik trzeba wyjść z traktora, bo oczywiście siewnik jest przystosowany do traktorów bez tylnej szyby :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam- no tu słuszna racja Geo, no ale teraz kombinować, by szyba była dwó-dzielna jak jest już jednolit fabryczny, i na pewno jest potrzeba aby była otwierana to nie ulega wątpliwości, bez względu na opinie wyrażane na ten temat,jeżeli pracuje się z różnymi maszynami tym traktorem , po kilka lub kilkanaście godz.na dobę,jak chociaż właśnie podnosisz kwestie znaczników w siewniku, tylko niektórzy- jeżeli pracuje w polu zaledwie kilka godzin, dwie lub trzy w tygodniu, to dla swojej przyjemności korzysta z takowej gimnastyki" aerobik" i ma przyjemne- z pożytecznym, w wytracaniu nadwagi swojej :lol: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celmer5    10

Geo miałem okazje pojezdzić jako pasażer renówką 110.54 i miała taką szybę małaną w połowie i zastanawiałem się jak to się otwiera a wstawił byś jakieś zdj jak ta szyba się otwiera bo jestem ciekawy ale niestety ja nie mógłbym tak zrobić bo trzeba by było cudować i szybę tak kupować :D wieslaw16 ja akurat nie mam nadwagi żeby ją zwalczać haha niemam przy siewniku znaczników bo mam na tych żelaznych kołach taki konny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam-to nie jest kierowane akurat do Ciebie celmer5 - a do takich co twierdzą że szyba otwierana to rzecz zbędna, to niech sobie skakają wte i z powrotem ,to kiedyś może zmienią tok myślenia i odejdą od stereotypów ,a postępu w technice nie da się zatrzymać, kto nie idzie do przodu to nie znaczy że stoi w miejscu, on po prostu się cofa może nawet nie wiedząc o tym, ale każdy robi jak uważa, jest co prawda trochę pracy z przeróbką ale za to i jakiś tam względny komfort za to :unsure: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Mam nadzieję, że nikt mnie tutaj podświadomie nie krytykuje....

Nie wyobrażam sobie przecież pracy Władkiem z nieotwieranym okienkiem z tyłu.

Mam przesuwną szybę i taka mi wystarczy.

Pozdrawiam :)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam- uważam że to miejsce służy do tego aby sobie wzajemnie pomagać,a otwierana czy odsuwana to każdy robi dla swoich potrzeb i według siebie ,najważniejsze że spełnia swoje zadanie, każdy wie co dla niego dobre ale czasem jakaś mała nutka krytyki dobrze zrobi dla danego tematu, wzmaga jego zainteresowanie i mobilizację do działania :lol:Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekf    1

Jak tylko będę miał czas to zrobię zdjęcia jak to jest orginalnie w vtz - szyba i oblachowanie jest dokładnie takie samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hrycu    2

Może ktoś jeszcze wrzucić zdjęcia tylnej szyby jak ma zrobioną??? Sam chce zrobić u siebie, ale nie mam jej z tyłu w ogóle. Ciągnik taki już był kupiony i proszę kolegów o jakieś zdjęcia mocowania itd. Plan mam taki by zrobić stelaż z profilu stalowego lub kątownika i do środka dać pleksę. Zamykanie zrobiłbym takie jak w zetorze na zamek i oczywiście dał dwa siłowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
    • Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Tomaszzt25
      Witam!
      Przy jakiej temperaturze i obrotach docierać? 
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj