rudi0018

Orka zimowa.

Polecane posty

daroo9876    45

Cześć wszystkim. Trochę się spóźniłem i nie wykonałem jeszcze orki zimowej (praca poza miejscem zamieszkania) i tu moje pytanie przyszły lekkie mrozy szczególnie w nocy i ziemia zamarzła na kilka cm, czy da się zaorać taką glebę? Czy ktoś takową orał wcześniej? Chciałby to zrobić teraz dopóki śnieg nie zapada albo przyjdą większe mrozy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Jak masz ciągnik o odpowiedniej mocy a jeszcze lepiej jak by miał przedni napęd to wal śmiało w pole! Ja pare lat temu orałem 60 trzy skibowcem zmarzniętą ziemie na jakieś 5-8 cm i dawałem rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

chyba łatwiej orze się lekko przymarznięte niż błoto które masz przy odwilży co nie? póki co warunki idealne na orke pod warunkiem że ładnie to przemarznie do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

U mnie tez orka zimowa nie ruszona i pomimo mrozów lekkich nie ma szans w pole wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj