Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case International 845 XL - silnik (problem)

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 15:33

Case International 845 XL - silnik (problem) Ciągnik po remoncie generalnym (prócz pompy wtryskowej) ma 260mth. Wykosił 3ha kukurydzy jednorzędówko bez problemów. Potem przyszła pora na 3 skos i zaczęło coś "cykać rytmicznie", został sprawdzony luz zaworowy i nic. Później wyszedł brak mocy i kopcenie na szaro/czarno, a następnie ojciec zauważył że pod dużym obciążeniem wieczorem widać ogień z tłumika. Została więc ściągnięta głowica i sprawdzona- jest wszystko ok. Ciągnik nie zależnie czy zimny czy ciepły pali elegancko, nie ma żadnych falowań obrotów, na pierwszych biegach rozpędza się bez problemu ale ma ciężej już na kolejnych. Przy zimnym silniku zaraz po odpaleniu (obroty są niższe niż nominalne -ale to normalne) nie ma cykania ale tylko lekko dodam gazu i puszcze zaraz zaczyna. Przy zwiększaniu jak i zmniejszaniu obrotów też brak tego dźwięku dopiero jak się unormują to cyka (najwyraźniej słychać je przy 750-1500obr)

Normalnie moja wiedza już się skończyła, mechanik to ręce załamał. Ciężko jest wykryć gdzie wychodzi te cykanie najgłośniej słychać je jest w kabinie ale i przy pompie wtryskowej - tak się rozchodzi i taki to dziwny dźwięk że jak wróci od mechanika to nagram film.
Może ktoś miał taki przypadek i nakieruje mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case International 845 XL - silnik (problem) Dzisiaj, 11:54
  •  

#2 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 20:00

Case International 845 XL - silnik (problem) A sprawdz mechanizm wyrównujoncy śilnika dokładnie

Edytowany przez JANCZAK1176, 18 wrzesień 2012 - 20:14.

#3 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 20:30

Case International 845 XL - silnik (problem) Jaśniej można
........ a już wiem o co chodzi ale to by były inne objawy, a było by to drżenie silnika zaraz po remoncie gdyby było źle złożone

Edytowany przez macin87, 18 wrzesień 2012 - 20:50.

#4 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 20:46

Case International 845 XL - silnik (problem) sprawdź końcówki wtryskiwaczy

#5 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 20:53

Case International 845 XL - silnik (problem) Końcówki odpadają zostały sprawdzone przy okazj zdjęcia głowicy, dodatkowo została sprawdzona kompresja i jest ok, na tulejach brak rys i smóg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 20:59

Case International 845 XL - silnik (problem) wyciągnij wszystkie wtryskiwacze i zał urz je na zewnątrz pod pompę i kręć ciągnikiem i porównaj wzrokowo rozpylanie

#7 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 21:08

Case International 845 XL - silnik (problem) Jak wróci od mechanika to spróbuje ale z praktyki wiem że nic nie zobaczę nieobciążonemu silników nic nie dolega (wchodzi ładnie w obroty, odpala bez problemu, nie dymi itd- tj nic mu nie dolegało) prócz cykania (takiego rytmicznego klepania jakby to był luz na zaworze) i braku mocy obciążonego silnika

ale skombinuje czujnik i założę na wtryski

Edytowany przez macin87, 18 wrzesień 2012 - 21:11.

#8 Share waluz

waluz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 21:22

Case International 845 XL - silnik (problem) Sorki ze sie wtrace ale mam problem mam case 845 i jest problem z chyba ze sprzeglem a mianowicie z jego regulacja jak wlaczam bieg to z tylu przy ruszaniu slychac jakby tarcie lub przy duzym obciazeniu przestaje ciagnac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 18:34

Case International 845 XL - silnik (problem) Po problemie! Winą obarczyć można wtryskiwacz (po regeneracji wróciło wszystko do normy) za to człowiek bogatszy o doświadczenia i następnym razem będę już wiedział co to było za specyficzne cykanie

Dodaj odpowiedź