Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZAKUP ARES SERIA 600"

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 18:52

ZAKUP ARES SERIA 600" Witam.
Mam zamiar kupić aresa z serii 600 lub 700 i chciał bym się dowiedzieć na co mam szczegulnie zwracać uwagę.
Oglądałem niedawno jednego aresa 640 niby wszystko ok żadnych szarpań przy zmianie tył - przód na rewersie elektrohydraulicznym .
Zaniepokoiło mnie w zasadzie tylko , a może aż to że z węża którym lecą opary oleju z pokrywy klawiatury było widać małą mgiełkę albo dymek niewiem co to dokładnie ,ale silnik był zimny.Dodam jeszcze że ma 8000 Mh.
Niewiem czy w tych silnikach to jest normalne czy to jest jakaś wada silnika.
Np w mtz 82 to było widać dopiero po dobrym nagrzaniu ale to jest normalne gdy olej jest mocno rozgrzany , a tam silnik był zimny .
Proszę o wypowiedzi szczególnie użytkowników owych renówek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZAKUP ARES SERIA 600" Dzisiaj, 13:01
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 wrzesień 2012 - 20:01

ZAKUP ARES SERIA 600" u mnie w aresie tez widac dymek ale dopiero jak sie konkretnie rozgrzeje.

#3 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 20:14

ZAKUP ARES SERIA 600" no właśnie i to jest normalne.:)
Może ktoś jeszcze coś powie?

#4 Share WielkiBrat9

WielkiBrat9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 22:34

ZAKUP ARES SERIA 600" jak rozmawiałem ze znajomym to mówił że normalne to jest jak się olej nie rozgrzeje np. w bizonie to lubi konkretnie zamglić jak jest zimny a potem to nawet nic nie widać, ja sam mam aresa 630 i niby nie ma żadnej mgiełki ale jak przyłożysz palec do węża to jest lekka różnica jak jest zimny a jak jest ciepły, znaczy się nie ma mgiełki ale podmuch można wyczuć palcem

#5 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 08:23

ZAKUP ARES SERIA 600" Tak jak pisze @WielkiBrat9 gdy się przytka palcem na chwile to podmuch jest zawsze czy zimny czy gorący,moje spostrzeżenie jest takie że mgiełke widać gdy silnik kokretnie rozgrzany ,wynika to prawdopodobnie z tego że przy wysokiej temp. zaczyna następować przypalanie oleju.U mnie po ostatniej wymianie oleju gdy zastosowałem olej o wysokich parametrach-ULTOR PLUS, mgiełki nie widać nawet gdy ostro dostanie po garach,gdy jeździłem na TURDUSIE to było jak wyżej.Wracaąc do ARESA 640 jak w temacie to prawdopodopodobnie ma bardzo zużyty i stary olej i przypala go już w niższej temp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 15:06

ZAKUP ARES SERIA 600" Tak @ptaszyna olej okazuje sie do wymiany bo sprzedający wydaje sie być uczciwy i sam powiedział o oleju.
Pytałem też mechanika i powiedział że to mogą być zużyte pierścienie i że najlepiej zmieżyć ciśnienie na cylindrach.
Byłem też u znajomego który ma John Deera i ma to samo ale na pracę silnika nie narzeka.

apropo; jak uwas chodzi dziwignia zmiany biegów lekko czy z oporem . napieszcie najlepiej w skali od 1 - 10(najcieżej)

#7 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 20:56

ZAKUP ARES SERIA 600" Pytasz o ARESA którego masz w galeri,jeżeli tak to rewers ma mech,biegi u mnie chodziły ciężko tak na 8, ale po dokładnym przesmarowaniu linek dużo lżej tak na 4.Z bigami ważniejsze jest żeby nie zgrzytały przy zmianie podczas jazdy bo wtedy synchro do naprawy a to sporo roboty.Siedzenie w nim nie jest orginalne (orginalne przy 8tyś mth zaczyna się podzierać) tak że przebieg może być większy.

Apropo biegi zawsze chodzą wyraźnie ciężej na zimnej skrzyni.

Edytowany przez ptaszyna, 19 wrzesień 2012 - 21:00.

#8 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 08:14

ZAKUP ARES SERIA 600" Nie to jest zdjecie dla przykładu .Ten co ja oglądałem to ma rewers elektrohydrauliczny (taka łopatka przy kierownicy).
Nowłaśnie biegi chodzą właśnie dość cięszko dopiero po nagrzaniu troszke lżej (czyli wszystko w normie ?)żadnych zgrzytów nie ma
Kurcze muszę sie jeszcze psespać z decyzją . Bo kupić to szybko :)

Mam na coś jeszce zwrócić uwagę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 11:27

ZAKUP ARES SERIA 600" Silnik to najmiejszy kłopot,pierwszy z brzegu mechanik sobie poradzi i części do silnika nie są zbyt drogie.Najważniejsze żeby elektronika działała bez najmiejszych zastrzeżeń a więc; rewers, półbiegi,ehr,wskaźniki,kontrolki,klima,wentylacja,światła, bo do elektroniki o fachowca trudno(nizbędny komputer i odpowiedni program).