Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uwaga! Planowana budowa ropociągu!!!

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 16 wrzesień 2012 - 21:05

Uwaga! Planowana budowa ropociągu!!! Planowana jest budowa ropociągu Brody- Płock. W 90% ma przebiegać przez województwo lubelskie w tym przez moje działki, mało tego zjednej strony 40 metrów od budynków inwentarskich przez ogród mały sadek zakręca na polu i z drugiej strony 50 metrów od domu. Co ja mogę zrobić żeby przesuneli to dalej bo jest miejsce na budowę w szczerym polu z dala od gospodarstw??? Nie wiem jak można tak projektować! Są poważne uwarunkowania dotyczące ropociągu: 50 metrów od ropociągu nie można budować budynku, nie może rosnąć drzewko. Jak będę chciał coś budować to nie dostanę pozwolenia. Pas budowy ma mieć szerokość 30 metrów. Zryją wszystko i nawalą kamieni i gliny. Ogólnie przejdą mi w porzeg przez moje pole i sąsiednie dzierżawy na długości około kilometra. W tym miejscu pewnie nie będzie się rodzić przez kilka lat. Ma być to rura o średnicy 80cm metr pod ziemią, ciśnienie podczas przesyłu 60 atmosfer. Jak pęknie rura to zaleje gospodarstwo i skazi teren.
Powiedzcie mi co mam z tym zrobić??? Były 3 zebrania i tylko mamią pieniędzmi jakie to kwoty tylko kto się spyta ile to mówią że będą indywidualnie z każdym rozmawiąć i podsuwają porozumiena do podpisania. Mam pytanie do tych u których jest już istniejący ropociąg "Przyjaźń" lub gaząciąg jak wygłąda taka budowa bo nie wierzę że ciężarówki będą się trzymały w pasie 30 metrów tylko będą mi ugniatać pole i ile tak naprawdę płacą odszkodowania.
Proszę o poradę i z góry dziękuję!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uwaga! Planowana budowa ropociągu!!! Dzisiaj, 12:13
  •  

#2 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 21:17

Uwaga! Planowana budowa ropociągu!!! Czarno to widzę, raczej nic nie zrobisz, jakiś idiota zrobił tak projekt i tak ma być. Co do bałaganu to o to bym się nie martwił, kiedyś przez moją działkę prowadzili gazociąg ten największy od ruskich to najpierw warstwę najlepszej ziemi zepchano na bok a dopiero potem kopano i jak duł został zasypany to ta dobra ziemia została rozsunięta na wierzchu i nie było mniejszych plonów na tym fragmencie pola. Co do odszkodowania to pas prac zajmował 1/5 powierzchni działki a kwota odszkodowania wynosiła wtedy tyle ile ta cała działka była warta.

Edytowany przez st220, 16 wrzesień 2012 - 21:19.

#3 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 17 wrzesień 2012 - 20:02

Uwaga! Planowana budowa ropociągu!!! Masz gdzieś link do tych planów?? bo mieszkam w sąsiednim powiecie.

#4 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 18 wrzesień 2012 - 20:06

Uwaga! Planowana budowa ropociągu!!! Nie mam. Poszukaj w google może cos znajdziesz. Wiem że przechodzą koło tyśmienicy przez nature 2000.

#5 Share marc

marc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 02 październik 2012 - 20:26

Uwaga! Planowana budowa ropociągu!!! U mnie przez pole też szedł rurociąg z ropą i było identycznie jak pisze st220, więc teraz nawet nie ma śladu po rurociągu. Puki co to nic nie podpisuj bo stawki jakie oferowali na początku to była 1/10 tego co dali później ;)
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share domin1983

domin1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 13:37

Uwaga! Planowana budowa ropociągu!!! Natomiast u mnie zaczyna ja sie prace nad przeprowadzeniem linii energetycznej pod ziemia wzdłuż mojego obsianego pola o łącznej długości ok 300 m na szerokości 4 m. Mogę domagać się odszkodowania z tego tytułu?? Proszę o odpowiedz.

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 13:55

Uwaga! Planowana budowa ropociągu!!! Jeśli Ci zniszczą zasiewy to tak. Możesz ich tez nie wpuścić na pole. Mój tata tak zrobił jak chcieli przez naszą działkę kopać do światłowodów, na końcu nas ominęli szerokim łukiem.

#8 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 17:59

Uwaga! Planowana budowa ropociągu!!! Kolego no chyba nie liczysz na to, że ktoś ci doradzi tu na forum co masz robić??!! i co jak pójdzie nie po twojej mysli to do kogo bedziesz miał pretensje?? Moja propozycja to taka, weź wszystkie papiery i co tylko tam masz i albo czekaj albo idz do prawnika po poradę. Zapłać te 150 zł i będziesz spokojnie spał.

#9 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 10 listopad 2012 - 18:47

Uwaga! Planowana budowa ropociągu!!! Lol to będzie szlo w mojej gminie. Na szczescie obok mojej miejscowości .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share domin1983

domin1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 19:55

Uwaga! Planowana budowa ropociągu!!! Jaki zbieg okoliczności, a najlepsze jest to ze nie wiem co kierownikowi mam powiedzieć, bo podejrzewam ze raczej przyjedzie się zapytać czy możne mi zniszczyć pole...;)