Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak mocy - T-25

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 23 luty 2014 - 14:04

Brak mocy - T-25 jedną z przyczyn może być zbyt mała dawka paliwa, zabrudzone filtry paliwa oraz filtr oleju,niewydolność pompy,itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak mocy - T-25 Dzisiaj, 05:08
  •  

#22 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 luty 2014 - 22:07

Brak mocy - T-25

co do falowania obrotów to walnięta jest albo za słaba sprężyna od pociągania samo regulatora obrotów albo rozleciały się łożyska na samo regulatorze.Podjęć z nim do pompiarza.

Podstawową przyczyną falowania obrotów w pompie ND jest zacinająca sie tulejka dozownika. Jest to element tak pasowany jak igła w rozpylaczu. Nowa kosztuje kilkanaście PLN. Znajduje się pod pokrywką boczną. Po rozłączeniu cięgiełka i sprężynki rozruchowej trzeba odkręcić śrubkę M6. Po uchwyceniu kombinerkami wyciąga się całą tulejkę z otworu w korpusie. Na zewnątrz jest oring. Zdarza się,że rozmięknie i wtedy paliwo szybciej niż powinno rozcieńcza olej smarujący. Zwykle wystarcza rozruszanie tej wyjętej tulejki. Najczęstszą przyczyną zacinania sie jest woda w paliwie. Przerabiałem to już setki razy. Kiedyś oplombowaną, naprawianą, na gwarancji pompę kolegi, zaniosłem do ZNMR w Białymstoku gdzie była regenerowana. Obroty falowały bardzo. Już na dzień dobry - trzeba będzie płacić , woda w paliwie-. Zapłacimy ale wczesniej sprawdzimy czy w pompie zamontowana była nowa tulejka. Odkręcają pokrywkę przy mnie ,a tam tulejka podziabana przecinakem przez porzednich użytkowników i ich "majstrów". Obyło sie bez dopłaty ale w gwarancji dopisano " zamontowano nową tulejkę". Kolega jak nic zapłaciłby bo nie wiedział w czym tkwi problem.

#23 Share Brytan

Brytan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Kulturystyka

Napisany 26 luty 2014 - 15:28

Brak mocy - T-25 Dziękuje za pomoc jednak znalazłem przyczynę pękł mi wałek napędzający pompę wtryskową. Ale mam do was pytanie lepiej pompę zregenerować czy kupić nową w moich stronach nowa pompa kosztuje 650zł.

#24 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 27 luty 2014 - 13:10

Brak mocy - T-25 Regeneracja 300 zł, ale jak kupisz nową to pochodzi, bo wszystko ma nowe, a nie nie wiadomo jakie zamienniki i mieszankę ze starymi częściami

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 27 luty 2014 - 22:46

Brak mocy - T-25 Witam,słuszna racja, jeśli Masz możliwość kupna nowej w miarę tanio to nie bawił bym się w naprawę ,nowa to wszystko w niej nowe, a naprawa jak zamontuje Ci jakieś tandetne części to może być mała pociecha z tego, bo i potem jakieś inne części kolejno będą siadać i w sumie stara w naprawach przewyższy koszt nowej ,takie jest moje zdanie, też rok temu dałem do naprawy, wymiana sekcji koszt z rzędu 350 zł. bo tyle dałem i jeszcze jakieś tam uszczelniacze i inne pierdołki ,a po zamontowaniu w niedługim czasie wysiadła zasilająca, koszt prawie 70zł i koszt paliwa przejazdów, tak że bez mała trochę bym był dołożył i by była nówka, a tak jak stara była tak stara jest ,a mogła stara ewentualnie leżeć jako dawca części ;) Pozdrawiam

#26 Share Brytan

Brytan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Kulturystyka

Napisany 28 luty 2014 - 18:58

Brak mocy - T-25 Dzięki panowie za odpowiedzi. Przekonaliście mnie do kupna nowej pompy. Bo byłem " w kropce" . Jutro kupuję :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 28 luty 2014 - 21:44

Brak mocy - T-25 Tylko że teraz nowe pompy są składane z takich samych tandetnych części. Jakbyś znalazł dobrego mechanika od pomp który ma dojścia do oryginalnych części to jednak lepiej zrobić starą. Byłem niedawno u pompiarza z pompa od MTZ ta to mówił że te nowe pompy jak ktoś przywiezie do remontu to sa tak wyrobione że ta moja prawie trzydziestoletnia była w dużo lepszym stanie.