Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak mocy - T-25

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 18:53

Brak mocy - T-25 Witam!

Mam problem z moim władkiem. Wczoraj podczas orki nagle stracił moc. Przeorał elegancko ok. 70arów, nagle ni stąd ni zowąd objawy jak by kończącego się plaiwa - gaz w podłodze a on ledwo zipie. Nie było mowy o jakimś obciążeniu bo od razu gasł, doturlałem się do domu z prędkością spacerową i zauważyłem że jeden wężyk leje. Powymieniałem wszystkie, wyczyściłem filtry paliwa, wtryski - ogólnie cały układ z bakiem i paliwem włącznie - nie ruszałem pompy paliwa nic a nic. Dalej jest to samo? Czyżby pompka zasilająca? Jutro jadę po nową i wymienię. A jeśli to nie to to w czym szukać przyczyny? Latał dwa lata na Superolu więc trochę olejowo był zaniedbany, ale teraz dostał 7l świeżego Lotosu 15W40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak mocy - T-25 Dzisiaj, 22:06
  •  

#2 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 20:15

Brak mocy - T-25 rozbierz pompę paliwową może tam siedzi jakiś paproch

rozbierz pompę paliwową może tam siedzi jakiś paproch

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 20:19

Brak mocy - T-25 A podczas pracy silnika nie próbowałeś pompować ręczna pompką?

#4 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 16 wrzesień 2012 - 22:00

Brak mocy - T-25 Podobno problem po pompowaniu pompką ustaje ale nie chce wprowadzać w błąd tak mi się wydaje, że pisał. Pewnie pompka zasilająca miesza jak założy nową to się okaże.
A jeśli nie pomoże to może regulator obrotów w pompie wtryskowej? Podobno wysiadają często chodź mi się nie zdarzyło jeszcze.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#5 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 15:46

Brak mocy - T-25 Dzięki za odpowiedzi! Wymiieniłem dzisiaj węzyki na takie jakie mają być, uszczelki pod przewodami miedziane, wymieniłem również pompkę zasilającą, zalałem 100ml oleju do pompy wtryskowej (przy wymianie zasilającej wylała mi się "czarna ropa") no i uradowany bo ciągnik odpalił elegancko i wchodziłna wysokie obroty.. Niemniej moja radość dużo nie trwała bo jednak na te obroty i z obrotów schodzi cieżko.. baardzo wolno reaguje na gaz i wolno schodzi.. Tak jak by ciężko by mu było się wkręcić ale się wkręci w końcu. Co może być tym razem? Pompę wtryskową regenerowałem jakieś 3 lata temu, przez ten czas władek się dużo nie narobił, ale może padnięta zasilająca zarżnęła wtryskową?

#6 Share hacki

hacki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 19:25

Brak mocy - T-25 raczej zarżnęła "czarna ropa"

Edytowany przez hacki, 17 wrzesień 2012 - 19:26.

#7 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 19:33

Brak mocy - T-25 Wszystko składalem jeszcze kilka razy, puszczałem bezpośrednio z bańki paliwo pomijając filtry, nic to nie dało.. złożyłem tak jak ma być - jest szczelnie, regulacje pompy wtryskowej nic nie dały, odzyskał KUPĘ mocy od początku awarii ale dalej jest kicha.. Czarna ropa miałem na myśli zapewne resztki oleju - czarnego już zużytego z ropą. Pompa do regeneracji? A może silnik do remontu?! Ciśnienie oleju trzyma się miedzy 2 a 3 zależnie od obrotów.

Jeszcze tylko dodam że odpala pięknie, na zimnym, na ciepłym - bez problemu, a reakcja na gaz MUŁOWATA..

Edytowany przez Qki, 17 wrzesień 2012 - 19:35.

#8 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 20:12

Brak mocy - T-25 Witam -tak miał też mój sąsiad, padła zasilająca bo pękła sprężyna,więc kupił nową pompkie i okazało się że słabo na niej też się wkęcał na obroty, jak też wolno spadał z obrotów, więc wyjął tą co kupił i pożyczył mojej od mojego IWANA i na mojej chodził normalnie tak jak powinien, nowa okazała się bublem miała prawdopodobnie zbyt mocną sprężynę, po wymianie na drugą w punkcie sprzedaży, usterka zginęła.Jednak też podobne objawy będą gdy przyczyną będzie regulator pompy wtryskowej, jak też gdy zaczną padać końcówki wtryskiwaczy.Tak że trudno jednoznacznie stwierdzić przyczynę, bo objawy będa podobne dla kilku przyczyn awarji.Trzeba we własnym zakresie sprawdzać co tylko możliwe, a na końcu zabrać się za pompę wtryskową.Pozdrawiam :)

#9 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2399 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 21:10

Brak mocy - T-25 Rozsypał się regulator obrotów bo jak by padłą sekcja to ciężko wchodzi na obroty ale szybko schodzi. :) Pozdrawiam

#10 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 10:06

Brak mocy - T-25 Wyjąłem wtryski, włączam pompę i jeden pięknie pruszy - co prawda na dwa, z trzech otwórów ale jednak... a drugi wcale, rozebrałem go, złożyłem ponownie - niby miał być ok ale dalej nie dawał nic więc zobaczyłem czy sekcje puszczają paliwo wogóle. No jedna idealnie, druga też ale jakoś tak jak by słabiej, więc dałem już sobie z tym wszystkim spokój, wykręciłem wtryski, wykręciłem pompę i gonię zaraz do pompiarza. MASAKRA...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 10:50

Brak mocy - T-25 Jest wyrok. Rozsypał się regulator obrotów - brawo balcerek :) - oraz coś tam jeszcze pociągnęło za sobą. Walną jakiś trybik który rozsypał resztę też, prawdopodobnie po awarii pompki zasilającej, jak musiałem wrócić z pola to to wszystko się działo. Dzisiaj o 18:00 mam mieć pompę już do odebrania i do nocy składam ciągnik, mam nadzieję że problemów koniec.. ehh..

#12 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 20:27

Brak mocy - T-25 Witam ponownie!

Po regeneracji pompy wszystko było w porzadku z obrotami, tz. nie do końca.. do tej pory się z tym męczyłem aż w końcu pomyślałem że trzeba coś z tym zrobić.

Ciągnik jeździ, pracuje elegancko, ma moc, wchodzi i schodzi z obrotów jak trzeba tylko że wydaje mi się że "odcinka" jest przesunięta mocno w górę.
Raz jak próbowałem vMax po robocie pompy to rozpędził się bardzo widocznie szybciej jak normalnie, kolejna sprawa dużo bardziej uciążliwa sam chodzi na obroty i sam schodzi z obrotów, trzeba cały czas wajchowac góra/dół gazem żeby utrzymać równomierne. W polu to żaden problem bo pod obciążeniem sobie nie wejdzie tak łatwo na obroty wyższe niż ma zadane, ale w trasie to katorga. Szykuje mi się teraz dłuższy wyjazd po szosie i nie chcę się już tak męczyć.

Co robić? Gdzie się to reguluje? :) Sam dam radę? Pompiarza nie trzeba wołać?

#13 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 21:17

Brak mocy - T-25 To że się szybciej rozpędził to masz porównanie do tego co potrafi zdrowa pompa, a co wysłużona.
Podaj jakie maksymalne obroty osiąga na obrotomierzu?
Tych pływających obrotów sam nie zmienisz. Prawdopodobnie nowy regulator obrotów musi się dotrzeć. Jak nie ustąpi skontaktuj się z pompiarzem.
Oczywiście olej do pompy nalałeś?

#14 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 21:47

Brak mocy - T-25 Jest olej w pompie, tylko że kwestia była tego typu że jak wystapiła ta w/w usterka z pompą to ja czepiałem się wszystkiego tak jak pisałem i potem też samej pompy. Kręciłem tymi śrubkami, kręcilem tą śrubą w regulatorze co jest "bokiem" potem w końcu oddałem do pompiarza. Może on uznał że jak tak było to było ok, i tylko wymienił zepuste części - czy przy okazji MUSIAŁ nastawić to tak jak ma być? Bo jeśli nie, to moja wina była wcześniej że to ruszałem i teraz trzeba poprawić, tylko jak to nie wiem :).

Nie mam podłaczonego obrotomierza i obrotów nie sprawdzę, ale wydaje mi się że są grubo poonad to co powinno być, dlatego też nie jeżdże na maxie.

#15 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2399 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 21:55

Brak mocy - T-25 co do falowania obrotów to walnięta jest albo za słaba sprężyna od pociągania samo regulatora obrotów albo rozleciały się łożyska na samo regulatorze.Podjęć z nim do pompiarza.

#16 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 22:01

Brak mocy - T-25 "Samo regulator" ? gdzie on jest? Najgorszy problem w tym że musiał bym ją wykręcać, w samochód i wieść :/. Dlatego też tak dopytuję żeby w 100% zrobić co w mojej mocy, ale jak się nie da to nie ma wyjścia.

#17 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 20:42

Brak mocy - T-25 Dzisiaj z książką regulowałem śrubkami + śrubą regulatora, żadne efekty z tych o które mi chodzilo, może jakoś wolniej się wkreca, ale i tak robi to bez mojej ochoty :)
Chyba czeka mnie pompiarz poraz n-ty.. :/

#18 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 09:50

Brak mocy - T-25 Ja teraz na miejscu pompiarza powiedział bym żebyś się z nią bujał. Gwarancja jest bez ingerencji użytkownika.
Żadną ze śrubek nie mógł byś zmienić ustawień regulatora obrotów. On jest w środku.
Nie dało się zadzwonić do pompiarza?

#19 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 10:05

Brak mocy - T-25 Jak ją robiłem na jesieni, o oddaję teraz do poprawki to wiadome jest że będę musiał zapłacić - tylko wspomnę że była robiona i było coś nie tak, może uda się to skorygować, bez jakichś większych napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Brytan

Brytan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Kulturystyka

Napisany 23 luty 2014 - 10:25

Brak mocy - T-25 Witam panowie mam problem z Władkiem otóż na pełnych obrotach jest 2000 a gdy jadę po górkę bez odciążenia spada do 1500. co może być tego przyczyną?