Skocz do zawartości

Zdjęcie

instalacja elektryczna w bialorusce

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 18:32

instalacja elektryczna w bialorusce .

Edytowany przez lubora, 08 listopad 2012 - 19:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
instalacja elektryczna w bialorusce Dzisiaj, 13:15
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 18:38

instalacja elektryczna w bialorusce Z tych linków nie ma nic. Wmontuj zdjęcia np. do zapodaj.pl i dopiero wklej linka podanego po wmontowaniu fotki.
KPK Kumurun Team

#23 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 19:01

instalacja elektryczna w bialorusce witam,moich problemow z instalacja elektryczna w bialorusce budowlanej ciag dalszy tzn.powoli dochodze co do czego jednak mam problem ,schemat ktory mam z tego forum( co prawda jest do ciagnika jumz ale koparka jest wlasnie na tym ciagniku wiec roznice sa male),a wiec nie jestem pewien czy te zaznaczone przezemnie na czerwono przewody sa podpiete prawidlowo,jeden od alternatora wydaje sie ze jest podpiety do sruby mocujacej kostke czyli i do masy,drugi od bezpiecznika tez tak jakby byl do tej srobki od kostki,zalanczam rysunek,prosze o opinie czy to jest jakis blad w rysunku czy to tak powinno byc,niechcialbym nic popalic,a moze ma ktos orginalny schemat do kop-spych EO 2621B . http://img252.images...oparkijumz2.jpg

#24 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 19:43

instalacja elektryczna w bialorusce Ten brązowy przewód idący od alternatora nie może być podpięty pod masę. Ten skan jest jakiś niepełny, są luki. Jakiej grubości jest ten brązowy przewód? Wygląda na to , że gruby który od tej kostki powinien iść do amperomierza. Ten drugi też nie może być do masy, raczej do najbliższego zacisku z tej strony kostki.

Edytowany przez zorzyk2, 08 listopad 2012 - 20:09.

#25 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 21:18

instalacja elektryczna w bialorusce tez tak myslalem i popodlanczalem je tak jak piszesz do najblizszych zaciskow jutro bedzie jakas mala proba zobaczymy mam nadzieje ze nic nie popali,w dzien zrobie zdjecia to moze zerkniesz jak to wszystko wyglada ,tak brazowy jest gruby to ten z pradem.

Nie cytuj ostatniego posta.

Edytowany przez MAT912, 08 listopad 2012 - 22:59.

#26 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 22:48

instalacja elektryczna w bialorusce Więc brązowy w kostce też powinien być połączony z grubym.

#27 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 16:34

instalacja elektryczna w bialorusce jeszcze jedno pytanie,na tym schemacie nr.8 wlacznik blokady jak on ma dzialac teraz mam tak ze jak jest wlaczony bieg to obwod jest zamkniety i zapala a na luzie obwod otwarty i nie pali,zastanawiam sie czy nie powinno byc odwrotnie tzn.na biegu nie pali a na luzie pali prosze niech ktos zerknie jeszcze na ten schemat http://img252.images...oparkijumz2.jpg ,a tak wygladala instalacja jak zaczalem ja poprawiac to sa te dwa ruskie ustrojstwa na schemacie zaznaczone jako 3 i 5 nr.3 kupilem nowy bo jak widac na zdjeciu ten starey byl mocno sfatygowany:) http://zapodaj.net/e...4a1e7.jpg.html�

Edytowany przez lubora, 09 listopad 2012 - 16:41.

#28 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 17:06

instalacja elektryczna w bialorusce Oczywiście, że na biegu ma być rozwarty a na luzie zwarte.

#29 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 09 listopad 2012 - 20:11

instalacja elektryczna w bialorusce Jeśli czujnik jest popsuty, to omiń go.

W koparce kable tylnej wiązki są dłuższe, taką różnicę zauważyłem

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 09 listopad 2012 - 20:15.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#30 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 20:41

instalacja elektryczna w bialorusce byl zepsuty,rozebralem go i mial urwana jedna blaszke ktora po wcisnieciu sruta przy wlaczaniu biegu laczyla dwa bieguny i prad powinien poplynac,kupilem nowy wlacznik w agromie ten dziala jednak zwiera wlasnie na biegu a na luzie rozwiera nierozumiem jak to ma dzialac jak odepne te kable i zewre bez wlacznika to odpala ,chcialbym by wszystko dzialalo jak orginal .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 21:05

instalacja elektryczna w bialorusce Widać to nie ten typ włącznika. Może były skrzynie z inaczej działająca blokada biegów, inaczej umiejscowiony element który współpracuje z czujnikiem.
Najlepiej wymień ten czujnik na właściwy.
Może ten to czujnik jest od światła wstecznego :D.
Tak do końca do oryginału bym nie wracał. Nie chodzi mi o blokadę zapłonu na biegu bo to dobre jest tylko o jej elementy połączone z układem ładowania. Można to zrobić prościej i dołożyć dodatkowo kontrolkę ładowania która daje dużo informacji dla użytkownika.
Tak samo można poprawić załączanie świateł montując przekaźniki dzięki którym włączniki będą działały dłużej.

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 22:24

instalacja elektryczna w bialorusce Wg schematu ,to kontrolka ładowania już jest w oryginale.

#33 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 22:37

instalacja elektryczna w bialorusce A w którym miejscu? :blink:
Jaki numer na schemacie ma ta kontrolka?

#34 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 22:57

instalacja elektryczna w bialorusce Wydawało się, że ta dolna z tych 2 nr 30.Chyba, że odczytałem -_- Skłaniam się do błędnego odczytu :(

Edytowany przez zorzyk2, 09 listopad 2012 - 23:07.

#35 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 23:08

instalacja elektryczna w bialorusce Według mnie to kontrolka kierunkowskazów i świateł drogowych.
A kontrolki ładowania nie ma jest tylko amperomierz, dla mnie to trochę za mało.

Edit:
Zdarza się. Grunt to umieć się przyznać. ;)

Edytowany przez mtracz, 09 listopad 2012 - 23:12.

#36 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 13:47

instalacja elektryczna w bialorusce to prawda kontrolki ladowania niema jest tylko amperomierz,wracajac do tego wloncznika to ten nowy jest od t-25 ale podobno to to samo zreszta na tym starym jest taki sam symbol jak na nowym BK 403,chyba ze juz go ktos wczesniej zamienil,zreszta na allegro pisza ze to do t-25 i jumza taki sam.

#37 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 19:48

instalacja elektryczna w bialorusce Zgadza się że taki sam, alternatory także były identyczne. Jeszce by pewnie amperomierz, miernik cienienia i temperatury znalazł identyczny.
Wiec jak robisz układ ładowania z kontrolką czy bez? Tylko szkoda, że już kopiłeś ten przekaźnik.

#38 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 10:36

instalacja elektryczna w bialorusce przekaznik jest dobry i zasada dzialania tez,chodzi o podlaczenie nigdy bym niewpadl na to ze by dzialalo jak powinno kabel goracy ma byc rozlaczony a by zablokowac mozliwosc odpalenia ma byc pod napieciem ,skomplikowane ale jak skoncze to opisze dokladnie.

#39 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 16:25

instalacja elektryczna w bialorusce Ale mi właśnie chodzi o pozostawienie blokady zapłonu w pełnij formie. Czyli blokada na biegu i przy zapalanym silniku.
A żeby to zrobić w cale nie trzeba tego jednego przekaźnika blokady. Potrzebny jest tylko przekaźnik rozrusznika i kontrolka ładowania.
Mniej rzeczy do popsucia i łatwiejsze w naprawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lubora

lubora

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:39

instalacja elektryczna w bialorusce jak to skoncze i bedzie wszystko dzialac to instalacje do tej koparki bede robil z zamknietymi oczami o kazdej porze dnia i nocy,tak sie tym nakrecilem ze teraz juz niema takiej sily ani ewentualnych kosztow ktorych bym nie poniusl by to zrobic:) tak na marginesie mojego optymizmu ,pytanie brzmi czy to normalne ze jak odpale koparke to ladowanie ma 14,4 na wolnych obrotach a tak na polowie gazu powyrzej 18v i na tym przewodzie od alternatora tym cienszym jest taki sam prad ladowania jak na grubym cos jest walniete czy tak ma byc?

Edytowany przez lubora, 13 listopad 2012 - 19:41.

Dodaj odpowiedź