Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZF T7200 problem z odpowietrzeniem sprzęgła-boster

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZIJOO

ZIJOO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 12:23

ZF T7200 problem z odpowietrzeniem sprzęgła-boster Witam, naprawiałem skrzynie w DF 6.30s , w którym zamontowano ZF t7200. Zjechałem , skręciłem , odpalilem ale nie moge odpowietrzć sprzęgła, jest to model z 1996 roku, ma dziwny mechanizm załączenie sprzęgła jak się nie mylę "buster" lub boster, podobno sprawia duże problemy z odpowietzeniem ale może macię jakąś radę jak sobie z tym sprawnie poradzić.Z góry Dziękuje za pomoc.$T2eC16hHJFoE9nh6qTWvBQKU6Y2P9!~~_27.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ZF T7200 problem z odpowietrzeniem sprzęgła-boster Dzisiaj, 23:27
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 wrzesień 2012 - 15:26

ZF T7200 problem z odpowietrzeniem sprzęgła-boster Ten booster to jest wzmacniacz sprzęgła.
Weź kogoś do pomocy, chyba, że chcesz się nabiegać ;), odpal ciągnik i pompuj pedałem sprzęgła kilka razy a druga osoba niech luzuje odpowietrznik przy tym wzmacniaczu. Próbuj powinno się udać, może to trochę potrwać. To jest podobna procedura jak podczas odpowietrzania hamulca w motocyklu.
Pozdrawiam :)

#3 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 17:53

ZF T7200 problem z odpowietrzeniem sprzęgła-boster Popytaj w dobrych warsztatach samochodowych o wysysarkę pneumatyczną, niech ci pożyczą lub zrobią usługę, a jeżeli nie to sam zrób wysysarkę, kup dużą strzykawkę są takie do wymiany oleju, dopasuj wężyk na odpowietrznik i otwórz odpowietrznik i wyssij powietrze ;)
Bez byle jakiej wysysarki lub takiej strzykawo-tuby głupiego robota, wiem coś o tym...

http://allegro.pl/po...2599156055.html
http://allegro.pl/ol...2585377577.html

Edytowany przez bobytempelton, 16 wrzesień 2012 - 17:56.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share ZIJOO

ZIJOO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 22:26

ZF T7200 problem z odpowietrzeniem sprzęgła-boster Witam,Dziękuję zapomoc, właśnie zasiadłem do komputera, cały dzień walczyłem z tym wzmacniaczem sprzęgła,ale na sam koniec gdy byłem już zrezygnowany zaczeło działać,Już mogę wbić bieg, wcześniej była taka sytuacja że na odpalonym silniku gdy kilka razy podpompowałem pedał twardniał i był nie do wciśnięcia.Teraz mam inny problem bo na wyswietlaczu pojawił się błąd 8 1 . Myślę że jeszcze się nie odpowietrzył całowicie.Ale jeśli ktoś wie co to oznacza to będę wdzięczny za podpowiedz.Pozdrawiam i jutro zdam rekację z kolejnego dnia pracy.pozdrawiam i jeszcze raz Dziękuję Dami615 i bobytempelton za szybką i fachową pomoc, gdybym wiedział że to tak ciężko się odpowietrza poszukał bym tej pompki-odsysarki.

#5 Share juzekxbigxarm

juzekxbigxarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 20:17

ZF T7200 problem z odpowietrzeniem sprzęgła-boster witam, mam ten sam problem ze sprzęgłem w deutzu czy można wiedzieć jak udało się je odpowietrzyć ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 wrzesień 2012 - 16:26

ZF T7200 problem z odpowietrzeniem sprzęgła-boster Błąd 81 informuje nas o uszkodzonym zaworze, Powershift jest zablokowany. Trzeba sprawdzić okablowanie, kostki i zawór (tylko który? :P).

Dodaj odpowiedź