Zaloguj się, aby obserwować  
ZIJOO

ZF T7200 problem z odpowietrzeniem sprzęgła-boster

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZIJOO    0

Witam, naprawiałem skrzynie w DF 6.30s , w którym zamontowano ZF t7200. Zjechałem , skręciłem , odpalilem ale nie moge odpowietrzć sprzęgła, jest to model z 1996 roku, ma dziwny mechanizm załączenie sprzęgła jak się nie mylę "buster" lub boster, podobno sprawia duże problemy z odpowietzeniem ale może macię jakąś radę jak sobie z tym sprawnie poradzić.Z góry Dziękuje za pomoc.post-56516-0-80272000-1347794553_thumb.jpg

post-56516-0-80272000-1347794553_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten booster to jest wzmacniacz sprzęgła.

Weź kogoś do pomocy, chyba, że chcesz się nabiegać ;), odpal ciągnik i pompuj pedałem sprzęgła kilka razy a druga osoba niech luzuje odpowietrznik przy tym wzmacniaczu. Próbuj powinno się udać, może to trochę potrwać. To jest podobna procedura jak podczas odpowietrzania hamulca w motocyklu.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Popytaj w dobrych warsztatach samochodowych o wysysarkę pneumatyczną, niech ci pożyczą lub zrobią usługę, a jeżeli nie to sam zrób wysysarkę, kup dużą strzykawkę są takie do wymiany oleju, dopasuj wężyk na odpowietrznik i otwórz odpowietrznik i wyssij powietrze ;)

Bez byle jakiej wysysarki lub takiej strzykawo-tuby głupiego robota, wiem coś o tym...

 

http://allegro.pl/pompa-pompka-do-oleju-wysysarka-mocna-100-watt-i2599156055.html

http://allegro.pl/oliwiarka-wysysarka-strzykawka-oleju-500ml-bass-i2585377577.html

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZIJOO    0

Witam,Dziękuję zapomoc, właśnie zasiadłem do komputera, cały dzień walczyłem z tym wzmacniaczem sprzęgła,ale na sam koniec gdy byłem już zrezygnowany zaczeło działać,Już mogę wbić bieg, wcześniej była taka sytuacja że na odpalonym silniku gdy kilka razy podpompowałem pedał twardniał i był nie do wciśnięcia.Teraz mam inny problem bo na wyswietlaczu pojawił się błąd 8 1 . Myślę że jeszcze się nie odpowietrzył całowicie.Ale jeśli ktoś wie co to oznacza to będę wdzięczny za podpowiedz.Pozdrawiam i jutro zdam rekację z kolejnego dnia pracy.pozdrawiam i jeszcze raz Dziękuję Dami615 i bobytempelton za szybką i fachową pomoc, gdybym wiedział że to tak ciężko się odpowietrza poszukał bym tej pompki-odsysarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Błąd 81 informuje nas o uszkodzonym zaworze, Powershift jest zablokowany. Trzeba sprawdzić okablowanie, kostki i zawór (tylko który? :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
    • Przez Scoti
      Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?
    • Przez Klimston
      witam chciałbym zrobić mocniejsze sprzęgło w c360 ponieważ założyłem juz drugą tarcze sprzęgła i znów po jakimś czasie sprzęgło się ślizga. sprzęgło było regulowane juz kilka razy
    • Przez kamil_z88
      Panowie mam problem. Ciągnik się mocno grzeje wymieniona pompa wodna, termostat oraz pompa oleju. Chociaż ciągnik jest bardzo gorący to woda w chłodnicy jest zimna. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania Fendów ? 
      Ciągnik miał mierzone ciśnienie oleju. Na zimnym ma ponad 4 a na gorącym 1.
      Jak się rozgrzeje mocno to zapala się kontrolka od ciśnienia oleju. ( czujnik został wymieniony).
       
      Pomocy !!
    • Przez grzegorzpudlo
      Witam, 
      Potrzebuję informacji na temat ustawienia sprzęgła w ciągniku Renault 651.4. Jak ustawić sprzęgło w tym modelu? Jaka powinna być odległość między łapkami a dociskami ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj