Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chora kura nioska - prośba o pomoc!

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sebasss

sebasss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 19:11

Chora kura nioska - prośba o pomoc! Witam!
Proszę o pomoc.

Dziś zuważyłem, że moja kochana kura nioska, ma na języku pionowy czarny pasek. Przyjrzałem się z bliska, nie jestem pewien, czy to wynik jakiegoś skaleczenia i po prostu szrama w wyniku przełknięcia np. kawałka szkła, czy jakaś infekcja? - bo pod językiem, przy krawędzich dzioba, na dole, ma czarne plamki.
Proszę o pomoc, kura nie chce jeść, jest w takim stanie od wczoraj :( Posmarowałem jej język żelem dentystycznym Sachol - antybakteryjny, na choroby jamy ustnej, owrzodzenia itd. ale nie wiem czy to coś da :(

Czy ktoś wie co to może być?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chora kura nioska - prośba o pomoc! Dzisiaj, 20:57
  •  

#2 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 14 wrzesień 2012 - 21:46

Chora kura nioska - prośba o pomoc! Czy ktoś wie co to może być? chyba wiem - niedzielny rosołek

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2012 - 07:47

Chora kura nioska - prośba o pomoc! Nie robiąc sobie żartów z tak poważnego tematu,zalożyciel tematu powinien pomysleć nad zmianą tytułu.np."Bezwzględna walka o zycie,mojej ukochanej kury" :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 13:51

Chora kura nioska - prośba o pomoc! Siekiera ją uleczy
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2012 - 14:01

Chora kura nioska - prośba o pomoc! Nie mów,tu o takich przyrzadach ,bo wlasciciela trza będzie reanimować

#6 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 14:08

Chora kura nioska - prośba o pomoc! Siekiera to proste ale jakże uniwersalne narzędzie służące do ogłuszania a nawet do reanimacji pacjenta

#7 Share sebasss

sebasss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 15:18

Chora kura nioska - prośba o pomoc! Bardzo mi się nie podoba takie podejście niektórych ludzi. Sam wychodzę z założenia, że jeśli mam powiedzieć coś głupiego, wolę się nie odzywać. Założyłem temat, bo potrzebuję pomocy i oczekiwałem porad, myslałem, że być może ktoś miał podobne problemy, tymczasem widzę, że pojawiło się grono niewrażliwych żartownisiów, cóż - Drodzy Państwo żal mi Was i współczuję Wam, bo "głupota" to żadna fajna rzecz.

#8 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 15 wrzesień 2012 - 15:19

Chora kura nioska - prośba o pomoc! Taniej kupić nową niż ją leczyć. Jakby to całe stado z 500 szt to kłopot.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2012 - 16:05

Chora kura nioska - prośba o pomoc! @sebasss o jakie podejsciu Ty mówisz,poczytaj sam siebie ze zrozumieniem.Nie spotkałam się jeszcze z przypadkiem,zeby kurze w dziub zaglądać,i widzidziec az tak dobrze co i jak.Drób choruję na różne przypadłości.Plamy na języku ,jak tam mówisz mogą byc spowodowane chorą wątrobą.Ale to tylko domysły.Jak już ,wez ją do wetrynarza,bo jedna to kit jej w ucho,ale stado to już problem jakby mialo paśc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 19:35

Chora kura nioska - prośba o pomoc! @ania25 ma rację a z tą siekierą to było na poważnie

#11 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 19:49

Chora kura nioska - prośba o pomoc! Kura nie zniosła jaja więc kolega sobie zrobił

#12 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 09:08

Chora kura nioska - prośba o pomoc! Sebas ( autorze tematu) pocałuj ją z języczkiem a ten pasek czarny jej zniknie--zobaczysz :D :P :lol:

#13 Share Bercik92

Bercik92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 00:13

Chora kura nioska - prośba o pomoc! ja w zeszłym roku kupilem około 10 kurczaków i po kilku dniach zaczeły dostawac biegunke potem zdechly wiecie dlaczego tak sie stalo? trzymałem je w cieplym miejscu dawałem pasze kruszony chleb oraz wode przegotowana (raz zdazyło mi sie im dac kranówki)

#14 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 styczeń 2013 - 13:21

Chora kura nioska - prośba o pomoc! chleb to zły pomysł dla kur,
A ci co piszą o rychłym uśmiercaniu owej kury mają nikłe pojecie o przywiązaniu do zwierzęcia, tak samo można się przywiązać do kury jak psa,kota swini i reszty zwierząt. Bo jak pies zachoruje to też go siekierą w łeb od razu?
Bo ta kura to już raczej zwierze domowe niż chodowlane.

#15 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 13:38

Chora kura nioska - prośba o pomoc! Nie przesadzajmy i nie popadajmy w paranoje ... To tylko kura! Zwierze które daje jajka i rosół ... Sorry ale tak jak ktoś tutaj słusznie zauważył nie jest to jakiś majątek .... Jakbyśmy mieli tutaj stado powiedzmy 50 kur to wtedy można coś domniemywać ale jedna?? Co do wetów dużo nie zdziałają ... Musi to być osoba wyspecjalizowana w tej dziedzinie.... Mi nasuwa się tylko jedna choroba... Kokcydioza najczęściej spotykana choroba u drobiu i bardziej obstawiał bym ją u kolegi Bercik92

Nasuwa mi się jedna rymowanka panująca wśród lek. wet:
" Chora kura jest ponura
nastroszone na niej pióra.
Kał wodnisty z niej wycieka
Z utęsknieniem śmierci czeka."

:D :D :D

Edytowany przez Luke16, 03 styczeń 2013 - 13:39.

#16 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 01 kwiecień 2013 - 22:04

Chora kura nioska - prośba o pomoc! chciałabym odświeżyć temat

Na wstępie od razu napomnę, proszę nie drwić z tego że proszę o poradę z powodu jednej kury, jak to wyżej miało miejsce. Nie jestem wielką farmerką posiadającą tysiące sztuk kur, gdzie nie ma różnicy czy jedna w tę czy w tamtą. Mogę się wypowiedzieć na temat bydła, ale jeśli chodzi o kury, to jestem pasjonatem, uwielbiam ich różnorodność, odmiany, rasy... I dokładnie tak ma się moje przydomowe stado 30 kur najróżniejszych, gdzie każda jest dla mnie ważna.

Ale do rzeczy.
Jedna z niosek dostała biegunki. Całe piórka z tyłu miała zarobione. Od parcia na kał wynicowała się cała kloaka na zewnątrz. Wyglądało to coś w stylu jak wypadnięta macica u krowy. U mojej kury balon ten wisiał aż do ziemi. Było widoczne wejście do jajnika nawet. Nie mam pojęcia jakie leki można podawać dla drobiu. dałam jej co miałam w domu, czyli nospę na to parcie, i nifuroksazyd na biegunkę. Dodatkowo włożyłam jej tą kloakę spowrotem do jamy ciała i zapiełam agrafkami aby nie wypadła powtórnie, tak jak się to robi krowie po wypadnięciu macicy.
Na wieczór sprawdziłam, żyła, podałam leki jeszcze raz, nawodniłam. Kloaka była na miejscu.

To taki ciekawy przypadek, jeszcze nie zdarzyło mi się nic takiego z kurami. Proszę powiedzcie jakie konkretnie leki można podawać dla drobiu, bo oczywiście metabolizm ptaków różni się od człowieka i nie wszystkie te same leki można podawać. Jaich leków/substanji nie w o l n o podawać ptakom? Co jest najlepszego dla nich na biegunkę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 22:04

Chora kura nioska - prośba o pomoc! w moich rejonach się mówi, że kura się wypukła. no i rosół wtedy tylko.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.