Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6140R - 6150R

71 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 marzec 2014 - 21:15

John Deere 6140R - 6150R

Auto power jest najlepsza nienadazaja z produkcja i jest o 2tys drozsza od direct drive. a direct drive to tani kit który jest nowoscia i tak naprawde john deee probuje wypuscic pare tys sztuk z ta skrzynią i bede obserwowac co sie bedzie dzialao a zas dopiero beda ją ulepszac. takze ja Ci polecam Autpower sprawdzona skrzynia od 10lat.

Kolego automat to do ciągnika nie jest dobry pomysł :)
Gdy ostatnio jechałem pod górkę z beczą 14000 joskin to musiałem zdejmować johna z poszczególnych półbiegów.
W Automacie prawdopodobnie bym się zatrzymał i musiał bym zjechać na sam dół :c
Direct drive to połączenie automatu i półautomatu :)
Gdy zdaża się sytuacja taka jak mi w ubiegłą sobote to przełączam na tryb pół automatyczny i w razie potrzeby redukuje bieg :)
i czy mozna zablokowac skrzynię autopower ? :) bo chyba nie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6140R - 6150R Dzisiaj, 01:18
  •  

#62 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 14:45

John Deere 6140R - 6150R to chyba kolega nie użytkował nigdy maszyny ze skrzynią autopower

#63 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 20:03

John Deere 6140R - 6150R @John662 skąd Ty takie teorie bierzesz? ;)

#64 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 22:08

John Deere 6140R - 6150R pewnie z tad ze czytajac to forum niektorzy pisza o roznych markach ciagnikow ze skrzynia automatyczna i stawiaja takie teorie ze ciagnik z automatem pod duza gore z plugiem stanal i nie chcial jechac ja sie nie wypowiem bo nie jezdzielem sprzetem ze skrzynia auto :)

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2014 - 19:14

John Deere 6140R - 6150R Ciągnik jest podobny do tira tak?
Więc gdy nie zablokujemy tira z obicążeniem pod górę to nam po prostu stanie :) i automat w ciągniku to nie jest chyba dobra rzecz :c
Lepszym rozwiązaniem jest DD a jak nic z nowych skrzyni to autoquad :)

#66 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 19:54

John Deere 6140R - 6150R a ty john zamowiles juz jelenia ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 19:56

John Deere 6140R - 6150R Ale widzę że nie rozróżniasz pojęć- skrzynia automatyczna taka jak w samochodach to nawet obok skrzyni bezstopniowej typu AutoPowr nie leżała. Automatem można właśnie nazwać skrzynię DirecDrive. Generalnie jest wybór- można sterować nią półautomatycznie (sam decydujesz kiedy ma być zmieniony bieg) lub pełen automat. Skrzynia bezstopniowa działa na zupełnie innej zasadzie. Ty decydujesz jaką chcesz osiągnąć prędkość a komputer ciągnika sam dobierze odpowiednie przełożenie i obroty silnika żeby tą zadaną prędkość osiągnąć (w miarę możliwości oczywiście)- to tak najprościej wytłumaczyłem jak się da. Ciągnik na bezstopniówce nigdy nie stanie pod obciążeniem, nigdy nie zadusisz ciągnika. Jeżeli obciążenie będzie rosło to ciągnik sam zwiększy obroty silnika (przy tej samej prędkości) lub zacznie redukować przełożenie (zależy jakie priorytety ustawisz na komputerze- czy prędkość czy obroty silnika) do momentu aż będzie miał siłę żeby jechać dalej.

#68 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2014 - 21:44

John Deere 6140R - 6150R To przepraszam i dziękuje za wytłumaczenie. Teraz mam inny poglą na autopowr i bardziej mi się zaczyna podobać niż DD :)
Pozdrawiam forumowicze

#69 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 19:26

John Deere 6140R - 6150R kris troche dla johna namieszales bo skrzynia dd nie jest automatem napedzaja ja zebatki to jest jak by ulepszony auto quad natomias auto power to skrzynia ktora bodajze napedzaja jakies silniczki hydrauliczne co za czym idzie uciag jest mniejszy niz w skrzyni direct drivre

#70 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2014 - 19:47

John Deere 6140R - 6150R

a ty john zamowiles juz jelenia ?

Jeszcze nie zamawiałem ale gdy tylko będą już programy na pewno zamówie :)

#71 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 11:16

John Deere 6140R - 6150R @zyz1o a co rozumiesz pod pojęciem automat? Ja jako automat widzę skrzynię mechaniczną która sama zmienia sobie przełożenia.
AutoQuad- ma mechaniczne zakresy i 4 biegi zmieniane automatycznie (za pomocą mokrych sprzęgieł), PowerQuad jest budowana tak samo, tylko brak jej oprogramowania 'auto'
DirectDrive- to dwusprzęgłowa skrzynia mechaniczna (jak DSG w VW) która w niczym nie przypomina PowerQuada/AutoQuada
AutoPowr- bestopniowa przekładnia, gdzie mamy 4 mechaniczne zakresy i hydrostat do bezstponiowej zmiany prędkości.\
Tak wygląda AutoPowr (ZF Eccom)
Dodany obrazek

Tak AutoQuad
Dodany obrazek

A tak DirectDrive
Dodany obrazek

I może efekt końcowy jest ten sam (czyli automatyczna zmiana przełożeń/prędkości) ale te przekładnie bardzo się różnią- budową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#72 Share LeXXus44

LeXXus44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motocykle (Aprilia Shiver 750), Samochody, Elektronika, Komputery, Rolnictwo.

Napisany 31 sierpień 2014 - 09:45

John Deere 6140R - 6150R Mam JD 6140R DirectDrive i powiem rewelacja. Lata teraz w transporcie i 30t (2x Zasław 14t) nie robi na nim wrażenia. Wiadomo górki czuje, to tylko 140km, ale jak złapie prędkość to 18l/h.

Skrzynia jest wspaniała. Czuć moc. Biegi zmienia bardzo szybko. Nie bójcie się jej.