Skocz do zawartości

Zdjęcie

kiszonka z kukurydzy i ziemniaków

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adam432

Adam432

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 14:44

kiszonka z kukurydzy i ziemniaków Witam

Słyszalem że kiszonka z kukurydzy i ziemniaków jest bardzo dobra dla opasów , stąd też moje pytanie czy ktoś juz coś takiego robił i jak to wszystko wyglądało, po jakim czasie można już ją otwierać no i co najważniejsze czy ziemniaki ukisną a nie zgniją .... jeśli wiecie cos na ten temat to podzielcie sie wiedzą i doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kiszonka z kukurydzy i ziemniaków Dzisiaj, 16:59
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 wrzesień 2012 - 15:48

kiszonka z kukurydzy i ziemniaków Kiszonka z kukurydzy to norma ale z ziemniaków to kiedyś to praktykowano. Przed zakiszeniem były uparowane i utrzymywane w osobnych kopcach/silosach.
Spotykam opracowania z użyciem kiszonki z kuku i z surowymi ziemniakami w ilości max 10 kg na sztukę ale o kiszonce z kuku i ziemniaków nie słyszałem.

#3 Share Adam432

Adam432

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 17:24

kiszonka z kukurydzy i ziemniaków no własnie surowe dawają nie parowane i jestem ciekawy jak to wszystko wychodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9077 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 wrzesień 2012 - 21:34

kiszonka z kukurydzy i ziemniaków No weź tak na chłopski rozum czy surowe ziemniaki bez dostępu powietrza ukisną? Bo jeżeli masz trochę lat na karku, rolnictwo obserwujesz od dawna to wiesz że ziemniak bez powietrza gnije. Nawet jak się robiło kopce z ziemniakami to zawsze przykrywało się słomą a nie folią po to aby nie zmarzły i żeby oddychały. Tylko ziemniaki parowane ukisną.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1280 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 15 wrzesień 2012 - 06:45

kiszonka z kukurydzy i ziemniaków Jak pracowałem w angli to robiliśmy kiszonke z buraków pocietych w paszowozie z małym dodatkiem kiszonki z kukurydzy i byl to taki dodatek energetyczny dla krów i wszystko ładnie zakisło dodam ze buraki były myte wiec sądze jesli zrobił bys tak samo to napewno wyszla by fajna kiszonka.