Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kilka pytań odnośnie agragatu upr-siew.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 21:31

Kilka pytań odnośnie agragatu upr-siew. Na początku chciałbym nadmienić iż szukałem na forum odpowiedzi ma moje pytania aczkolwiek ich nie odnalazłem. A więc tak jak w temacie rozlgądam się usilnie za agregatem uprawowo siewnym. Najbardziej zainteresował mnie agregat z firmy Grano System ponieważ ma duży wybór wałów. I też tego dotyczy moje pytanie. Waham się między wałem gumowym i croskillem. Nie wiem który był by lepszy, wał croskillowski wiem że bardzo dobrze kruszy ziemie jednak to mi aż tak bardzo potrzebne nie jest, bardziej zależało by mi na jej ugnieceniu. Czy wał gumowy będzie wtedy dobrym wyborem, bo domniemam że też w jakimś stopniu ją pokruszy. I moje drugie pytanie jest odnośnie pazurków. Otóż jaka jest różnica między tymi prostymi a tymi zakulonymi??? Chodzi mi o to jaką funkcję pełnią? Bo jedni się upierają że te zakulone są lepsze ponieważ bardziej pracują w ziemi i lepiej ją spulchniają a drudzy uważają znowu że te proste są lepsze?? Jak to wygląda z Waszego doświadczenia lub też z opini które Wy gdzieś usłyszeliście??

Reasumując ja byłbym przychylny do zakupienia agregatu z 3 rzędami prostych łapek i do tego wał gumowy. Jak sądzicie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kilka pytań odnośnie agragatu upr-siew. Dzisiaj, 16:33
  •  

#2 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 07:20

Kilka pytań odnośnie agragatu upr-siew. Na lzejsze i średnie gleby lepszy gumowy. ja mam rurowy na lekkich ziemiach i jest ok., ale troche mógłby lepiej ugniatać, no i kamienie. Też chciałem gumowy,ale okazał sie za drogi. Zęby pracują raczej podobnie, tylko te podgięte mogą wiecej wyciagać na wierzch zaoranych kłączy perzu jeśli coś takiego było w ziemi. Ja wybrałbym gumowy i zęby proste na lekka glebę, a podgięte na ciężejszą

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 wrzesień 2012 - 08:16

Kilka pytań odnośnie agragatu upr-siew. Teścou kupił sharka 3.0 talerzowego z wałem packera i efekt jest naprawde rewelacyjny, ziemia wymieszana, wyrównana i ugnieciona.

#4 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 18:01

Kilka pytań odnośnie agragatu upr-siew. Agregat talerzowy raczej nie wchodzi w gre, bo ciągać ma to 110 konny ciągnik a z racji tego iż mam spore wzniesienia z uprawą na nich może być różnie wtedy. No i gdybym miał kupować talerzowy to grubber był by zbędny wtedy. A ja do talerzowania ścierniska nie jestem jakoś przekonany. Zresztą na przodzie mam jeszcze wał pacera także myślę że pazurki w zupełności mi wystarczą z tym że nie wiem jeszcze jakie, czy te proste czy zakulone. Dzwoniłem dzisiaj zapytać się o cene takiego agregatu jednak przedstawiciel nie oddzwonił do mnie :/ ale będe jeszcze próbował się dowiadywać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 20:04

Kilka pytań odnośnie agragatu upr-siew. jak to na przodzie masz wał packera?? na przednim tuzie??

#6 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 20:08

Kilka pytań odnośnie agragatu upr-siew. Tak, na przednim tuzie służy do takiego wstępnego kruszenia i ugniatania gleby :) I spisuje się znakomicie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 październik 2012 - 21:16

Kilka pytań odnośnie agragatu upr-siew. Proste zęby są idealne na świeżą orkę na lekkie i średnie gleby. Ale niestety nie sprawdzają się na cięższych ziemiach zwłaszcza na uwrociach i zamiast spulchnić ziemię odegną się i idą po wierzchu.