PanJoker

Kilka pytań odnośnie agragatu upr-siew.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PanJoker    4

Na początku chciałbym nadmienić iż szukałem na forum odpowiedzi ma moje pytania aczkolwiek ich nie odnalazłem. A więc tak jak w temacie rozlgądam się usilnie za agregatem uprawowo siewnym. Najbardziej zainteresował mnie agregat z firmy Grano System ponieważ ma duży wybór wałów. I też tego dotyczy moje pytanie. Waham się między wałem gumowym i croskillem. Nie wiem który był by lepszy, wał croskillowski wiem że bardzo dobrze kruszy ziemie jednak to mi aż tak bardzo potrzebne nie jest, bardziej zależało by mi na jej ugnieceniu. Czy wał gumowy będzie wtedy dobrym wyborem, bo domniemam że też w jakimś stopniu ją pokruszy. I moje drugie pytanie jest odnośnie pazurków. Otóż jaka jest różnica między tymi prostymi a tymi zakulonymi??? Chodzi mi o to jaką funkcję pełnią? Bo jedni się upierają że te zakulone są lepsze ponieważ bardziej pracują w ziemi i lepiej ją spulchniają a drudzy uważają znowu że te proste są lepsze?? Jak to wygląda z Waszego doświadczenia lub też z opini które Wy gdzieś usłyszeliście??

 

Reasumując ja byłbym przychylny do zakupienia agregatu z 3 rzędami prostych łapek i do tego wał gumowy. Jak sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Na lzejsze i średnie gleby lepszy gumowy. ja mam rurowy na lekkich ziemiach i jest ok., ale troche mógłby lepiej ugniatać, no i kamienie. Też chciałem gumowy,ale okazał sie za drogi. Zęby pracują raczej podobnie, tylko te podgięte mogą wiecej wyciagać na wierzch zaoranych kłączy perzu jeśli coś takiego było w ziemi. Ja wybrałbym gumowy i zęby proste na lekka glebę, a podgięte na ciężejszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teścou kupił sharka 3.0 talerzowego z wałem packera i efekt jest naprawde rewelacyjny, ziemia wymieszana, wyrównana i ugnieciona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Agregat talerzowy raczej nie wchodzi w gre, bo ciągać ma to 110 konny ciągnik a z racji tego iż mam spore wzniesienia z uprawą na nich może być różnie wtedy. No i gdybym miał kupować talerzowy to grubber był by zbędny wtedy. A ja do talerzowania ścierniska nie jestem jakoś przekonany. Zresztą na przodzie mam jeszcze wał pacera także myślę że pazurki w zupełności mi wystarczą z tym że nie wiem jeszcze jakie, czy te proste czy zakulone. Dzwoniłem dzisiaj zapytać się o cene takiego agregatu jednak przedstawiciel nie oddzwonił do mnie :/ ale będe jeszcze próbował się dowiadywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Tak, na przednim tuzie służy do takiego wstępnego kruszenia i ugniatania gleby :) I spisuje się znakomicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Proste zęby są idealne na świeżą orkę na lekkie i średnie gleby. Ale niestety nie sprawdzają się na cięższych ziemiach zwłaszcza na uwrociach i zamiast spulchnić ziemię odegną się i idą po wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj