Skocz do zawartości

Zdjęcie

Granica pola

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik32

rolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 15:12

Granica pola Mam problem z sąsiadem który graniczy ze mną.Ja twierdze że on uprawia ok.40ary mojego pola.Jutro przyjdzie geodeta.Posiałem tam rzepak to spalił mi randapem.Jutro jak się okaże że ja mam racje to co mam robić z tym faktem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Granica pola Dzisiaj, 22:00
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 13 wrzesień 2012 - 16:28

Granica pola Jak geodeta odmierzy to ma ci to oddać, a jak nie to na policję zgłoś.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 16:58

Granica pola Geodeta stwierdzi gdzie jest granica, odszuka miejsce gdzie był słupek geodezyjny..
Nie ma on prawa aby "oddać " Ci ten zaorany obszar.
Tylko drogą sądową, a miara geodety to dowód w sprawie.
Jeśli stwierdzą zasiedzenie to nic nie zrobisz...

#4 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 13 wrzesień 2012 - 16:59

Granica pola Ja nierozumiem takich ludzi z jakimi ty masz doczynienia. Ja mam takiego sąsiada u ktorego zawsze na polu chwasty i gowniane plony. Np w tym roku w rzepak to on nawet kombajnu nie wpuszczał bo tam były same chwasty a miedze to zawsze tak przeora ze niewwiadomo gdzie ona jest
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#5 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 17:06

Granica pola o to takich rolnikow sasiadujacych jak u farmtracker to ja mam mnustwo i nerwicy mozna dostac ,z kłosa nie zyje gdzie jest miedza to tylko on wie , ciekawe skad jak na polu busz ;[mam sposob na nich u mnie dziala bo maja male ciagniki 30ki itp a polega na tym ze naoruje na poczatku na miedze a na koncu odoruje i robie taka bruzde ze 30tka nie wyjedzie :P

#6 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 17:54

Granica pola Ale koledzy jakie zasiedzenie?? Geodeta przyjdzie postawi słupki graniczne i weźmiesz pług zrobisz sobie miedze. Przecież on wyznacza granice działki a ona w całości jest Twoja więc sąsiad nie ma nic do powiedzenia. A jak się po chamsku zachowa i znowu Ci kawałek ten odbierze to telefon na policje lub sprawa do sądu. Możesz go na wszelki wypadek poinformować że zniszczenie znaków granicznych jest karalne i na własny kosz on będzie musiał wznawiać.

#7 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 18:01

Granica pola Policja przyjedzie i powie że to nie w jej kompetencjach rozsądzać kto ile pola ma. Niestety ale kolegę czeka proces w sądzie bo inaczej swojego pola nie odszuka :/ Znajomy przerabiał podobny temat.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 wrzesień 2012 - 18:13

Granica pola Tak tak czasy się zmieniająa ludzie dalej tacy sami jak kargul i pawlak dom przy polu to mi jedna kazała się trzy metry cofnąc bo jej przeszkadzam z uprawą jak sama ten dom postawiła prawie równo z granicą był sąd i nic nie zdziałała potem chciała kupic sobie trochę z tego pola to jej zaśpiewałem cenę i przestała pyskować, z takimi ludźmi trzeba krótko.

#9 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 13 wrzesień 2012 - 18:45

Granica pola Ty zaśpiewłeś cene czy twój ojciec?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#10 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 13 wrzesień 2012 - 19:01

Granica pola jeśli sasiad się uprze, że niezgadza się na taki podział, to sprawa napewno oprze się o sąd, mogą powołać biegłego geodetę, który jeszcze raz odmierzy pole, jeśli obia pomiary się pokryją, to wtedy ten któremu się nie widziało płaci za wszystko, przynajmniej tak mi parę lat temu geodeta wyjaśnił, co odmierzał siostrze działkę, a że prawo zmienne jest... stąd na każdy pomiar wzywanie są sąsiedzi, żeby potwierdzić, że nie mają zastrzerzeń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:10

Granica pola Aby geodeta mógł zrobić pomiar potrzeba zgody wszystkich sąsiadów mierzonej działki, jak ci ów chamski typ jej nie da pozostaje jedno, odmierzyć krokiewką lub gps tyle ile masz w akcie z tej działki i zaorać, jak się bedzie pultał sąsiad odeślij go do sądu, sąd z urzędu bierze geodete i on wymierzy, jeżeli dobrze odmierzysz i zorzesz sąsiad zrobi z siebie błazna i bedzie zmuszony pokryć koszty sprawy i geodety ;) najprostsze rozwiązanie ;)

Nie wierzysz?? zapytaj geodety :rolleyes:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#12 Share rolnik32

rolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 12:51

Granica pola Raczej bez sądu się nie obejdzie bo sąsiad nie chce zgodzić się z tym co zostało wymierzone przez geodete. To jest gospodarstwo z kapitałem zagranicznym i robią co chcą, a ty polaczku siedz cicho bo to ja tu mam kase i racje co się z tym wiąże.Taka jest rzeczywistość.Ale co najważniejsze już jest słupek graniczny a reszte pożyjemy zobaczymy

Edytowany przez rolnik32, 15 wrzesień 2012 - 14:38.

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 wrzesień 2012 - 13:15

Granica pola to uprawiaj po słupkach.
Uprawę zacznij od rund*pu i nim co 21 dni traktuj swoją własność. Nawet jak podsieją to ty round*pem, choć lepiej byłoby abyś to uprawił jako pierwszy czyli po sprzęcie od razu agregatem obsiać bo wtedy masz prawo zebrać.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 13:51

Granica pola A co ma do tego kapitał zagraniczny? Gospodarstwa z polskim kapitałem tak nie robią?
Nie wiem czy tak łatwo będzie. Jeżeli zniszczy to mogą założyć mu sprawę w sądzie o to, że narusza ich posiadanie. I wygrają. Chyba, że ich uprzedzi i sam założy im sprawę o naruszenie własności. Wtedy to on wygra.

#15 Share rolnik32

rolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 14:46

Granica pola

to uprawiaj po słupkach.
Uprawę zacznij od rund*pu i nim co 21 dni traktuj swoją własność. Nawet jak podsieją to ty round*pem, choć lepiej byłoby abyś to uprawił jako pierwszy czyli po sprzęcie od razu agregatem obsiać bo wtedy masz prawo zebrać.

Tylko że już posiałem tam rzepak to mi rand*pem poczęstowali.Teraz gołe pole i nakłady poszły

#16 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 wrzesień 2012 - 15:01

Granica pola no to ich do sądu bo miałeś prawo to zebrać.
Mówię serio
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#17 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 wrzesień 2012 - 16:33

Granica pola kolega wyżej dobrze mówi,skoro posiałeś (nawet jeśli nie na swoim)masz prawo do polonu...wzywasz policję że sąsiad wyrządził ci szkodę(w sądzie potrzebne zgłoszenie jako dowód w sprawie)...jeśli grunt jest twój to tym bardziej jesteś wygrany...przerabiałem ten temat i niestety pomiar geodezyjny niema skutku prawnego-sąd musi to przyklepać.. u mnie po wezwaniu policji (wcześniej geodety-sąsiad był przy pomiarze)i skargi że sąsiad usunął znaki geodezyjne i narusza moją własność ,gość grzecznie się wycofał i zrezygnował ze sporu w sądzie.

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 17:00

Granica pola Najpierw to bym PIORiN zawiadomił że rzepak mi spalili.Niech bawią się z dokumentami

#19 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 17:31

Granica pola protokół z oględzin Piorina jest pierwszym dokumentem w sądzie, potem protokół policji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 11:12

Granica pola

no to ich do sądu bo miałeś prawo to zebrać.
Mówię serio

Nie jest to tak łatwe jak myślicie. Mówię serio.

kolega wyżej dobrze mówi,skoro posiałeś (nawet jeśli nie na swoim)masz prawo do polonu...

Czy ktoś mi może przedstawić jakiś paragraf w kodeksie, w ustawie czy nawet wyrok, orzeczenie sądu które to tak stwierdza?

Jeżeli tą jego działkę sąsiad uprawiał przez dłuższy czas to nie może sobie ot tak wejść, zaorać i posiać ponieważ w tym momencie narusza posiadanie tego sąsiada. I uwierzcie mi, gdyby ten sąsiad był upierdliwy to sprawę w sądzie o naruszenie posiadania wygrywa. Nie baw się w żadne podchody, pryskanie itp. bo to szkoda czasu i pieniędzy tylko od razu załóż sprawę w sądzie o naruszenie własności i na pewno ją wygrasz(zakładając, że sąsiad nie wystąpi o zasiedzenie tego kawałka). Możesz jeszcze domagać się czynszu za bezumowne korzystanie z tego kawałka i po wszystkim.