Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 21:29

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika U mnie rozdzielacz wariował jak węże zasilanie/powrót były odwrotnie przykręcone.
Masz rozdzielacz kontakt czy rbs?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Dzisiaj, 18:06
  •  

#42 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 26 kwiecień 2013 - 06:30

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Ja bym teraz sprawdził jak ciągnik współpracuje z jakimś innym urządzeniem/ maszyną wymagającym hydrauliki na dwóch złączach.

#43 Share Radosllaw

Radosllaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 07:21

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika @kris14: u mnie jest taki sam rozdzielacz jak u Badyl321:

No dobra ale chciałbym sprawdzić czy aby ten zawór nie jest winny o to chodzi czyli to co zaznaczyłem na tym zdjeciu cyfrą numer 1 To jest ten zawór o to chodzi nie ten w pompie i jeżeli on jest winien to to zaślepić i ma być dobrze tak czy źle to rozumiem.?
http://www.fotosik.p...89af9a2bca.html

@hin: w zeszłym roku wał posiewny typu jacek rozkładał bezproblemowo, uwzględniając że tam ciężar był o wiele większy, ale jeszcze to dziś sprawdzę po powrocie z pracy

cały czas nie kumam tego, że pierw trzeba olej wtłoczyć żeby podnieść, a potem przełożyć przewody, znowu wtłoczyć, aby opuścić...

#44 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 07:28

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Masz siłownik dwustronnego działania, czyli jeśli podajesz olej z jednej strony to wypycha olej z drugiego przewodu i odwrotnie. Problem jaki masz to że coś nie daje temu olejowi wrócić, z tego drugiego przewodu. Przekładasz przewody i być może wtedy ten drugi przewód pusci olej podczas zasilania tego przełożonego. Być może coś nie tak jest w tym opryskiwaczu, jest tam jakiś zawór czy tylko przewody do siłownika? Lub tak jak szukasz coś w ciągniku.

#45 Share Radosllaw

Radosllaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 08:59

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika tylko siłownik i przewody w opryskiwaczu są, żadnych zaworów

wg teorii olej wraca, tylko raz podnosi, a raz opuszcza... tylko trzeba zmieniać kolejność przewodów na gniazdach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 10:09

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika A inne maszyny na siłownikach dwustronnego działania działają?

#47 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 12:01

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika

tylko siłownik i przewody w opryskiwaczu są, żadnych zaworów

wg teorii olej wraca, tylko raz podnosi, a raz opuszcza... tylko trzeba zmieniać kolejność przewodów na gniazdach

Ale przy takim siłowniku nie ma znaczenia co on robi. Tu ma się wysuwać i wsuwać. Nie ważne czy podnosi czy opuszcza. Jak jeden przewód zasila to drugim ma się cofać olej.
Wygląda na to że jedno gniazdo nie puszcza oleju tylko go podaje lub to drugie ma za małe ciśnienie. Jak przełożysz przewody to zasilasz tym gniazdem a drugim wraca olej i siłownik przesuwa sie w drugą stronę ( myślę że tak to wygląda:)).
Nie twierdze że są złe gniazda bo to ekstremalna sytuacja:) a tyi tak je wymieniłeś. Czyli dalej masz gdzies problem w ciągniku. Jak dla mnie winny jest rozdzielacz lub jego obsługa:)
Jak masz gdzie to sprawdź na innym siłowniku co się dzieje lub ten opryskiwacz do innego ciągnika, np sąsiada jak będzie jechal w pole zawołaj:)

Edytowany przez akmaly, 26 kwiecień 2013 - 12:02.

#48 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 26 kwiecień 2013 - 13:28

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Tak na marginesie- ja miewałem często takie problemy jak któraś szybkozłączka nie byładobrze dokręcona. Wyglądało że jest ok a po mocniejszym dokręceniu problem znikał.
Spróbuj też podpiąć tą maszynę do innego ciągnika i sprawdź czy tam będzie działało prawidłowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share Radosllaw

Radosllaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 20:35

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika no dobra, problem rozwiązany!
zawór dokręcany ręką, po osiągnięciu maxa, dokręciłem żabką... i działa!

a początkowo bałem się, że go urwę...