Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 21:51

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Być może jest (a nawet względy konstrukcyjne na to wskazują) ale u mnie w u3512 to on chyba nie działa bo ten ciągnik dźwiga wszystko nawet to co koła odrywa od przodu. Rozdzielacz zazwyczaj ustawiony jest na 170bar i słychać kiedy jest przeciążony
Wracając do tematu: "zaślepić" od tak dosłownie się nie da musisz ten wkręt wkręcić ile się da aby zasłonić otwór przelotowy. Może jednak rozbierz; może sprężynka pękła albo się zawiesił- prędzej byś rozebrał i zweryfikował uszkodzenie
Albo może dźwignia od stałego wydatku obróciła się na wodziku i jest w innej pozycji niż powinna być- matko tu jest tyle przyczyn że ciężko tak stwierdzić jak się tego nie widzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Dzisiaj, 21:05
  •  

#22 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 07:09

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Ten zawór to ja rozbierałem i wydawał sie ok poaztym że w środku był troche zardzewiały wkręcałem do opru nic to nie daje tzn jak jest troszke wykręcony nic się dzieje jak wkręce maks to ruszy minimalnie tłoka i tyle. A co z tą dźwignia o d stałego wydatku jak to sprawdzić jak sie do tego dostac ale skoro olej z tego rozdzielcza pod siedzeniem daje wydaje mi się dobre ciśnienie to co ma do tego stały wydatek zreszta nie wiem nie zanam sie za bardzo na tym wygląda na to że bez majstra się nie obejdzie.;/

#23 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:49

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Pomógł bym ci kolego ale jak tego nie widzę to jedynie mogę ci zaproponować podłączenie jakiegoś innego rozdzielacza dla sprawdzenia- jeżeli wogóle to rozdzielacz

#24 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 08:54

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Dobra temat poszedł do przodu ale jeszcze nie jest to co powino być wykręciłem po raz drugi ten zawór w rozdzielaczu sprenzyka była cała postanowiłem podłożyć pod nią podkładke i działa z tym że działa tylko dolne złącze nie wiem czemu tak jest na górnym jest ale bardzo małe ciśnienie posiadam redliniarke do formowania redlin pod warzywa tam tylne walce do uklepywania redlin są na hydraulike a więc napędzane są hydrauliką z ciągnika logiczne chyba. ;D To teraz dalej podląnczam to oczywiście dwa węze wkcam tą śrubke którą ustawia się na działanie dwu strone i gdy wszystko po podłąnczam próbuje uruchomić a walce kręcą się tylko w jedną strone gdy chce w drugą to tylko minimalnie drgną i się nie kręcą albo ruszają się tak że drzeba się dobrze przyjżeć że one nie stoją w miejścu po prostu w górnym złączu nie ma ciśnienia to chyba bedzie wina rozdzielacza bo co by miał do tego ten mały zaworek.Dzięki za pomoc.

#25 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 11:48

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Też tak miałem i wyrzuciłem ten zawór za rozdzielaczem.Dokręcany ręką. Dałem węże bezpośrednio do rozdzielacza, i mam teraz na obu ciśnienie kiedy chcę. A tak miałem tylko w jednym ciśnienie.

#26 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 19:35

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika No dobra ale po cos on tam jest czy gdy go wywale nic złego sie nie bedzie działo pracuje z maszynami do których potrzebne jest działanie jednostrone i dwu strone.?

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 20:38

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Nic się nie stanie., bo wszystkie rozdzielacze tak pracują. Ja tak mam z 7 lat i nic się nie stało, a nie raz pracuje na jednym lub dwóch wyjściach. Teraz mam dwa wyjścia robocze, a przedtem było jedno. Bo drugie nie pracowało.

#28 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 20:49

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Ta a zawór bezpieczeństwa to tylko śpiewa. Jeżeli mamy ustawione na działanie dwustronne a podłączamy jednostronne to podnoszenie np. przyczepy nie sprawia problemu zaś opuszczanie wręcz przeciwnie

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 21:05

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Jak opuszczam przyczepę to wyłanczam stały wydatek.Czyli rączkę od podnoszenia TUZaA na dół daję.

#30 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 10:17

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika No i teraz juz zgłupiałem wywalić czy kupic nowy.;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Radosllaw

Radosllaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 21:44

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika też mam zagadkę:
podłączam opryskiwacz pod oba złącza, podnosi lance, ale już nie opuści...
zamieniam miejscami przewody w gniazdach (ten z górnego gniazda daje na dół i odwrotnie) i dopiero wtedy go opuszcza
informacje dodatkowe:
- TUZ bezproblemowo działa
- sytuacja jest taka sama bez względu w jakim położeniu są dźwignie od stałego wydatku i podnoszenia TUZa
- ta dzwigienka pod fotelem też nie ma wpływu na nic (swoją drogą, jak ona powinna do czego być ustawiona?)

proszę o pomoc :)

#32 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 21:58

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Dzwignia pod siedzeniem - myślę że chodzi ci o zarór rozdzielający hydraulikę na tuz, wyjście zew ( rozdzielacz) i dodatkowe wyjście ( może być zaślepka jak nie masz 4 gniazd). Właśnie nią ustawia się co ma w danej działąć, wadą jest jak dla mnie że nie można pracowac z tuz i hydrauliką zew. jednocześnie, np. pług obrotowy, podnosisz, przestawiasz zawór, obracasz, przestawiasz zawór i opuszczasz..
Problem jaki opisujesz może wynikać z nieprawidłowej obsługi rozdzielacza, polecam przeczytać instrukcję obsługi:)

#33 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 25 kwiecień 2013 - 05:56

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika A siłowniki w tym opryskiwaczu są jedno czy dwustronnego działania? Być może masz źle ustawiony zaworek (to pokrętło) przy zaworze hydrauliki. On odpowiada za to czy pracują oba wyjścia czy tylko jedno (dla siłownika jednostronnego). Być może masz siłownik dwustronnego działania a zaworek ustawiony jak dla jednostronnego.

#34 Share Radosllaw

Radosllaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 08:35

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika @akmały:
tak chodzi o rozdzielacz, ma 3 położenia, i tylko w jednym działa wyjście zewnętrzne więc on działa prawidłowo wg tego co napisałeś

@hin:
mam jeden siłownik w opryskiwaczu,

podłączam dwa przewody i siłownik podnosi, przesuwając wajchę w przeciwną stronę powinien opaść, ale nie opada
robi to dopiero w momencie gdy podłączę przewody odwrotnie, przy czym wajchę w traktorze przesuwam w tą stronę co wcześniej, jak podnosiłem lance.

jak powinien być ustawiony zaworek/pokrętło?

Początkowo myślałem, że to coś z siłownikiem, ale rozebrany, przeczyszczony złożony prawidłowo i bez zmian. Dodam tylko, że przy podłączeniu do innego traktora siłownik działa prawidłowo.

#35 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 10:11

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika dla siłownika na dwa przewody jest to siłownik o działaniu dwustronnym i w takim przypadku należy wkręcić to pokrętło do oporu, przy jednostronnym wykręcić. Poszukaj sobie na necie instrukcję , uwierz że ułatwi Ci to życie:)

#36 Share Radosllaw

Radosllaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 12:01

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika zweryfikuje to wkręcanie/wykręcanie dziś, wieczorem napisze co z tego wyszło...

#37 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 25 kwiecień 2013 - 12:56

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Wygląda tak jakby obecnie zaworek był wykręcony: przy podnoszeniu jedna sekcja podaje olej a siłownik z drugiej strony olej wypycha i wraca on do drugiej sekcji. Przy próbie opuszczania pierwsza sekcja odebrała by olej ale nie jest podawany on na sekcję drugą (z drugiej strony tłoczyska) więc siłownik nie przesuwa się.

#38 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:30

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Jeżeli ustawiłeś prawidłowo rozdzielacz na działanie dwustronne to zostaje kwestia samych złączy w jedynym kulka się zatarła lub coś ze złączem że nie do końca naciska kulkę - częsty przypadek

Edytowany przez macin87, 25 kwiecień 2013 - 20:31.

#39 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:44

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika Przeczytaj jeszcze raz mój post. Napisałem że zaworek ma być wkręcony - masz jeden siłownik i dwa przewody czyli jest to siłownik dwustronnego działania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Radosllaw

Radosllaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 21:25

MF255 podnoszenie przyczepy - hydraulika ok więc po kolei:

Akmaly: przeczytałem dokładnie Twój post i zrozumiałem, instrukcję również (żeby nie było)

Hin: masz rację, był wykręcony, niestety jego maksymalne wkręcenie nic nie dało...

Marcin87: wymiana złącz, to był jeden z 4 pierwszych pomysłów, kulki działają prawidłowo...

Reasumując:
-poziom oleju w porządku,
- zawór pod fotelem ustawiony na wyjścia zewnętrzne
- zawór przy rozdzielaczu dokręcony na max (ręcznie, nie kluczem)
- złącza nowe
- podczas manewrowania wajchą, tj wtłaczania oleju do siłownika słychać różnicę pracy silnika, podczas pobierania nic się nie zmienia...

A sytuacja ta sama, aby opuścić siłownik muszę zamienić przewody na gniazdach....

ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły?
poziom irytacji i bezradności sięga zenitu.