Eryko

Jaki nowy ciągnik: MF-5455,5460,Valtra N101,NH T6,120,140,John Deere 6330,Case Maxxum 110,120.Claas Arion 430?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
b0gdan    90

b0gdan

 

kolego zaczyni czytać posty od początku bo się miotasz czy ja twierdziłem że mniej palą 6 czy ty wyskakujesz z tym ja tylko się ciebie zapytałem ile jest oszczędniejsza 4 na ha od 6 a ty mi wyskakujesz nie wiadomo z czym a wystarczyło napisać ile mniej i tam są inne pytania też niewiedze odpowiedzi ,następna sprawa twierdzisz ze teraz aktualnie sterowanie silnika potraf zniwelować brak dwóch tłoków a to co 6 to jest era 20 letnich ursusów i w nich sterowania silnika niema

na jakie pytanie nie uzyskałeś odpowiedzi, lub wskazówki gdzie ją znaleźć?

 

Porównywane były DF M420 oraz M625. oczywiście, że miały różne pojemności. Przecież nikt nie oferuje ciągników o takiej samej pojemności, ale o rożnej liczbie cylindrów. Napisałem, aby nie porównywać starych Ursusów, bo miały one bardzo ograniczone wobec dzisiejszych metody sterowania układem zasilania. Testy są dostępne na DLG proszę poczytać , porównać i wyciągnąć wnioski.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Dzięki Panowie za wszystkie propozycje i rady. W 99% będzie NH T6 tylko jeszcze nie wiem 4cyl czy 6 ? Mam propozycje T6 120 -210tys netto T6 155 za 219tys netto. T6 165 225tys netto. Wszystkie w bogatszych wersjac-Amortyzowana kabina,wzmocniona pompa.Szersze opony,pamiętam tylko że z tyłu 600.

Ceny u dwóch dilerów podobne ale jeden i drugi mówią że to jest cena ostateczna i że nic z tego nie urwią.Wierzyć w to czy negocjować lepszą cene?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

Kolego powiem ci tylko, ze T6 120 mam za 200 netto także możesz jeszcze akurat negocjować. Case maxxuma 110 mam za 195 netto (amortyzacja kabiny, pompa 113 litrów, )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Jezusku namowili ciebie na NH Czyli najwieksze G.... z tych ciagnikow co sam podales . Ludzie tanie miesa psy jedza

I niepoprawiac mnie bo wszyscy co mnie poprawiali w okolicy niewiedza jak sie tego gow... Pozbyc zaoszczedzili 20tysiakow przy kupnie a teraz niema co z tym zrobic tylko naprawiac itp podziekowal

Co to ma byc wzmocn iona pompa a skad wiesz jaka ci wloza wzmocniony most a skad wiesz jaki ci wloza piec rodzajow mostow 5 rodzajow skrzyn biegow 5 rodzajow wszyskiego.

Ja tez jak zamawialem pierwszy zagraniczny traktor nowy na wniosek przegladalem wsio sa marki ktore niemaja opcji np rodzaju skrzyn itp te marki sa duzo trwalsze

dla przykladu Fendt 716 niema tu z czego zrezygnowac jeden most jedna skrzynia amortyzacja w standardzie dlatego z ceny niezejda za duzo cena dajmy 100tysiecy euro

przyklad jd okolo 160 konny jaki pan chce most slabszy sredni czy najmocniejszy ze slabym 90 tysiakow plus reszte wyposazenia ze najmocniejszym 101 tysiecy euro to co zrezygnoje wezme sobie najslabszy most zeby czekac az sie rozkraczy albo wezme najmocniejszy zaplace 101 tysiakow a zaloza mi bog wie jaki skoro maja 4 do wyboru

 

 

 

 

ceny sa orientacyjne podane do moich rozwazan marki rowniez

Pozdrawiam

Edytowano przez kgbck

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

no też nie rozumiem czego akurat wybrał nh z tych ciągników ... dlaczego nie MF czy JD ?? chyba że chciałeś zaoszczędzić i resztę na sprzęt ale jeżeli inaczej to mógłbyś wytłumaczyć dlaczego akurat nh ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

no też nie rozumiem czego akurat wybrał nh z tych ciągników ... dlaczego nie MF czy JD ?? chyba że chciałeś zaoszczędzić i resztę na sprzęt ale jeżeli inaczej to mógłbyś wytłumaczyć dlaczego akurat nh ?

Wiesz tez na poczatky kupowania pierwszego ciagnika bylem w NH w legnicy kolo Osadkowskiego co mial case

MOja rozmowa ze poszukuje traktor tak okolo 120 koni .jakis mi model podsunol niepamietam jaki i zapytal czy bede w przyszlosci zakladal do niego tura(ja mowie ja niewiem co bede jutro robil a pan sie pyta odpowiadam ze znajac zycie to tak ) to mi odpowiada to niech pan doplaci do takiej przedniej osi do ktorej mozna dolozyc tura bo do standardowej niemozna bo jest za slaba i skret tam cos niepasuje . Mowie okej podal tam ile to wiecej kosztuje i pyta znow a czy bede pracowal w transporcie ja mowie ze tak ale czy bede ciagal przyczepe zwykla czy tandemowa mowie ze zwykla tandemow niemam a pytam jaka to roznica . a taka ze jak pan chce do tandemowej to lepiej dolozyc kasy do mocniejszego tylniego mostu bo ten moze niewytrzymywac nacisku . To pytam sie poco takie traktory z plasteliny tylko rzczerze .ODpowiada a on bo jestesmy wstanie przebic cenowo kazda oferte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

ja bym sie nad fergusonem zastanowil i to 6cylindrowym . Niby 4 cylindry oszczedniejsze ale zapniesz go do pluga do konkretnej orki . to ci spali tyle co ten 6 cylindrowy silnik

Edytowano przez lanzer25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

No dobra, jeżeli 4 w orce spali tyle samo co 6 cyl, więc po co dopłacać do 6?

Poto kolego ze przy prazy z turem, lekkie prace z kosiarka , podczas odsniezania, lekki transport to 4 cylindorwy wezmie mniej paliwa a dotego dochodzi krotszy rozstaw osi lepsza zwrotnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tak, zgadzam się z tym, to słuszne argumenty żeby kupić 4cyl zamiast 6, ale bardziej to pytanie było skierowane do @lanzer25, który obstawia przy 6cyl, proszę o podanie argumentów które są za 6cyl, zróbmy konfrontację :lol:

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

kolega wyzej ci odpowiedzial ;) 4 cyl jest krotrzy i lzejszy zas 6 cyl jestdlozyszy i ma mniejsza manewrowosc. Ja jestem wielbicielem 6 cylindrowych silnikow . moze 4 cyl ma moc ale co z tego jak jest lekki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Jeżeli jest hodowla to lepiej ciągnik 4 cyl bo wiadomo prasa i te zielonkowe sprawy.. Ja sam posiadam 80 ha i 160 bydła mlecznego (krowy młodzież) i jakoś nie narzekam na prace ciężkie chodź wiem, że 712 vario byłby lepszy niż 412 ale w lekkich pracach spalił by znacznie więcej.

 

Ja w JD 5720 który pracuje u mnie codziennie z ładowaczem narzekam na tą oś jest po prostu słabsza niż np. u 6120 ... ten ciągnik ma większą masę mocniejszą oś i trochę bardziej komfortowy. te uszczelniacze w 5720 cały czas trzeba wymieniać bo co rusz przecieka olej ... a nie mały ich koszt z Fendtem nie mam takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Witam. Jednak zakup przekładam na następny rok ze względu na zj**ane zasady w KRUS (3lata w KRUS zeby założyć działalność,inaczej wylot na ZUS)

A byłem skłonny ku MF,dobre warunki zakupu,w pewnym momencie bardzo atrakcyjna cena.

 

@kgbck po czym stwierdzasz ze NH to największe gowno z tych wszystkich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj