Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile podawać mleka w proszku josera Fe-Trank

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share noxes

noxes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 21:56

Ile podawać mleka w proszku josera Fe-Trank Witam. Ostatnio zakupiłem cielaczka ma prawie 2 tygodnie. Sprzedający polecił zakupic mleko w proszku josera Fe-Trank, ale na worku nie jest napiane ile tego sypać na ile wody.
Doradźcie coś. Teraz dostaje 3l wody z kubkiem(takim domowym) mleka dwa razy dziennie. Czy to wystarczy? Czy może lepiej więcej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile podawać mleka w proszku josera Fe-Trank Dzisiaj, 09:48
  •  

#2 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 05:31

Ile podawać mleka w proszku josera Fe-Trank ja zawsze też tyle dawałem i nie było problemów z cielakami.
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#3 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 07:15

Ile podawać mleka w proszku josera Fe-Trank Fe-Trank to bardziej na dalszą część odchowu,2tygodniowy może go przyjąć ale może też przegonić cielaczka. Jeśli dajesz kilka dni i jest ok to może będzie . Proporcję z reguły są 100gram proszku na 1litr wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share noxes

noxes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 08:24

Ile podawać mleka w proszku josera Fe-Trank No on pije to już od tygodnia i nic wszystko ok. Tylko teraz się zastanowiłem czy nie ma za malo, ponieważ w dzień strasznie meczy jakby nu się pić chciało i dlatego o to pytam.
Wcześniej przy innych cielakach miałem inne mleko i tam było napisane ile, a na tym starło się.
Myślę, że teraz 100g/1l będzie za dużo, bo to już jest bardziej klejące. Ale już zaczyna żuć siano to będzie lepiej.
Dzięki za odpowiedzi.

#5 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 13 wrzesień 2012 - 19:27

Ile podawać mleka w proszku josera Fe-Trank ma byc klejace bo jest z siemieniem lnianym a dawkujemy 100-120g na litr wiec ta 100 to jest minimum jakie musisz mu dac. a meczy bo dostaje ubogie mleko poniewaz jest jeszcze na nie troche za mlody bo dajemy je cielata od 5 tyg gdy juz cos jedza a te cos to mam na mysli pasze tresciwa poniewaz sianko to sie nadaje na przegryzienie a nie na zapewnienie skladnikow potrzebnych do intensywnego wzrostu tak mlodego organizmu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share noxes

noxes

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 18:50

Ile podawać mleka w proszku josera Fe-Trank Dzisiaj zakupiłem granulki dla cielaka i mleko tak jak pisaliście i wrescie jest cisza, no prawie :)