lukasz2014

Zapychający się heder w sieczkarni Claas

Polecane posty

lukasz2014    1

Witam

Mam problem z hederem w sieczkarni claas jaguar 695 sl, mianowicie posiadała ona heder 6 rzędowy przerobiłem go na 4, wszystko ładnie lecz przytyka mi się w nim kukurydza pod ślimkiem który wciąga ją do gardzieli, silnik ma duży zapas mocy i można iść szybciej lecz przytyka się w nim kukurydza, dorobiłem do niego na środku ślimaka dodatkowe grzebienie żeby lepiej wciągało lecz to wiele nie pomogło. Co może być przyczyną tego przypychania się kukurydzy?? Może za mocno lub za słabo napięte sprężyny po bokach w hederze które trzymają ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamcfc    1

To nie winna ani za sługa ślimaka z nim jest wszystko ok i nawet nie potrzebnie te grzebienie dorabiałeś....problem może być w łańcuchach wciągających kukurydze jeśli będą one już bardzo wyeksplatowane to takie rzeczy będą się działy...lub któryś łańcuch się przestawiła na trubie...musisz zaopserować na którym żędzie się zapycha...i sprawdż czy łańcuchy idealnie ze sobą współgrają....czyli ogniwo wchodzi w ogniwo....jeśli to jest w czym napisałem jest wszystko ok jak sprawdzisz to daj znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

Łańcuchy są OK odpowiednio napięte i wchodzą naprzemian jeden za drugim, nie mogą się przestawić bo trafiałyby łapki na siebie i zablokowałyby się, wiec to raczej nie jest wina łańcuchów, a to przytyka się różnie raz z jednej strony raz z drugiej, jak gdyby kukurydza jest pod ślimakiem a nie da rady jej wciągnać(przesunąć) do gardzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

Czy jak się zapycha to słychać trzaski i zgrzyty w przekładni ?


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

Nie żadnych trzasków i zgrzytów w przekładni nie słychać. Przekładnia działa prawidłowo może zmienić prędkość na przekładni do napędu hedera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamcfc    1

Prędkość to nie zmieniaj bo tu napewno nie leży problem znajomy podobnie jak Ty przerabiał 6 rzędowy na 4 i nie zmieniał prędkości i wszystko było jak najlepszym porządku...a jeszcze jedno pytanie co do tych łancuchów czy odlegość łancucha od łańcucha nie jest zbyt duża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

Odległość łańcuchów była ustawiana tak jak pisze instrukcja,że łapka idzie za łapką w odpowiedniej odległości, więc to raczej nie jest problem łańcuchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

Hej

Ciężko stwierdzić czy poradziłem bo dalej się przytyka na ślimaku w hederze, nie chce pobrać do gardzieli tak jakby te blachy co są na tym bębnie na środku są sporo wyderte i na tym się przytrzymuje. Kombinowałem już z napięciem sprężyn tego ślimaka co są po bokach w hederze z dwóch stron, raz skręciłem prawie do oporu i rezultatu wielkiego nie było teraz popuściłem prawie do końca i też wielkiej różnicy nie widać, jak się przytykało tak się przytyka. Mam tą sieczkarnie już 4 lata sporo w niej wymieniłem gniotowniki, noże, stalnica, pasy napędowe, łożyska, więc nie chce jej za bardzo sprzedawać silnik ładnie chodzi nie dymi nie grzeje się poprostu szkoda mi trochę. Kupując drugą trzeba też się liczyć z sporą dokładka i nie wiadomo co może się trafić. Brakuje mi tylko wyjścia hydraulicznego do rozkładania hedera bo szukam jakiegoś kempera chempionka 4500 lub 345.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Jeśli sprzęt dobry to tylko przystawkę wymienić i będzie dobrze. A jak z jakością walców wciągających materiał do środka maszyny? Może grzebienie już słabe i słabo chwytają materiał?

Tan na marginesie to jaki silnik masz w niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

Walce wciągające nie są w złej kondycji można powiedzieć że mało co zużyte, jak walce złapią kukurydze to naprawdę ładnie leci, jak pobiera cały czas i równo wciąga to takiej sieczki nie zrobią nawet nowe maszynki ;). Silnik to Mercedes V8 360KM, maszynka z 93r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamcfc    1

No zawsze jakieś wyjście kupić drugą przystawkę..a mógbyś zrobić zdjecie hedera tej częsci pod ślimakiem wciągającym ?

To planujesz sprzedać ten heder? jak kupisz jakąś inną przystawkę ? ile byś za nią chciał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2014    1

Szukam jakiegoś kempera 4500 bądź modelu 345 na 6 rzędy, tylko ciężko jest coś znaleść mądrego i w rozsądnej cenie, oglądałem kilka kemperów 4500 lecz krzyczą sobie handlarze ponad 50tyś i to nie jest rewelacja pospawane przekładnie się pocą więc pewnie kupno kempera przyjdzie w zimę może będzie większy wybór. Zastanawiałem się nawet żeby samemu jechać za granicę ale nie wiem gdzie i jak tam szukać tych komisów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj